Argan Yağı nedir ve Saçlara Nasıl Uygulanır

Argan Yağı nedir ve Saçlara Nasıl Uygulanır

Argan Yağı nedir ve Saçlara Nasıl Uygulanır? Yüzyıllar boyunca güzellik kadınlar için en önemli faktördü. Bakımlı ve güzel hissetmek isteyen bir kadın, günün her saatinde kendini bile bakım için saatlerini verebilir. Doğal görünümlü hacimli ve parlak görünen saçlar, büyük su dalgalarından bukleler, doğal topuzlar ve daha birçok tasarım – her kadın güzel ve zarif görünmek ister.

Tüm bu işlemlerde gerekirse tüm zamanını kuaförde geçirebilir. Cansız ve mat saçlara sahip kadınlar her zaman kendilerini mutsuz hissedebilirler. Tabii ki yıpranmış saçların görüntüsünden memnun değilseniz bu çok olası bir durumdur. İşte bu durumda argan yağı imdadınıza yetişir.

Peki argan yağı nedir ve bize ne faydası olur? Argan, bugün Afrika’da yetişen bir ağaç türüdür. Argan yağı bu ağacın tohumlarından elde edilen yağdır. Argan yağı eski çağlardan beri sağlığa yönelik gıdaların hazırlanmasında kullanılmıştır. İnsanlar hastalıklardan ve çeşitli çevresel faktörlerden korunmak için aktif olarak argan yağını kullanmışlardır. Buradan anladığımız gibi argan yağı günümüz dünyasında önemli bir yere sahiptir. Sağlık dünyasında ihtiyaç arttıkça argan yağı çok önemli.

Ülkemizde argan yağı üretim imkanı olmadığı için argan yağının bilinirliği ve gerekliliği daha düşüktür. Argan yağı kozmetik alanında önemli bir yere sahiptir ve sağlık alanında da önemi giderek artmaktadır.Argan yağı kadınların güzellik için kullandığı hemen hemen her kozmetik üründe bulunmaktadır. Argan yağı bol miktarda E vitamini içerir ve ayrıca cilt kuruluğunu önler. Kuruluğu engellediği için cildi nemlendirir ve cilt altındaki hücreleri yeniler.

Argan Yağı nedir ve Saçlara Nasıl Uygulanır

Kadınların korkulu rüyası haline gelen ciltteki kırışıklıklardan argan yağı yardımıyla kurtulmak artık çok mümkün. Düzenli ve doğru kullanım ile yaşlanma ve kırışıklık gibi vücut faktörlerini ciltten uzaklaştırır. Ayrıca bu yağlar kırışıklık oluşumunu engeller ve saçta kullanıldığında saçı daha canlı ve parlak hale getirir. Ayrıca saçlarda oluşabilecek kırılma, yanık ve yıpranma gibi çeşitli çevresel faktörleri de yok edebilir.

Güzellik ve sağlık alanında önemli etkenlere sahip olan Argan yağı, doğru kullanıldığında güzellik ve kozmetik kavramlarında büyük faydalar sunmaktadır. Birkaç çeşit argan yağı vardır. Üretimde ayrı olarak sunulurlar, böylece saçlar daha hacimli ve parlak görünür, ciltteki kırışıklıkları da temizler. Üretimi kullanım bölgesine göre değişmekle birlikte kullanımı da farklılık göstermektedir.

Argan Yağı nedir ve Saçlara Nasıl Uygulanır

Argan Yağı nedir ve Saçlara Nasıl Uygulanır

Cilde uygulandığında cilt ıslaksa, bu da yağın etkisinin daha uzun sürmesini sağlayabilir. ,temiz saça ve saç gözeneklerinin daha belirgin olduğu zamanlarda uygulanması tavsiye edilir. Masaj sırasında uygulandığında cildin hareketliliğini arttırır ve kan dolaşımını hızlandırır. Saça uygulandıktan sonra ılık su ve bir şampuan ile yıkanması önerilir.

Bu prosedürü haftada bir kez tekrarlayabilirsiniz. Aksi takdirde günlük kullanıldığında cilde zarar verebilir ve saç üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Saçınızın yağlı görünmesini istemediğiniz için saçınızın her zaman parlak ve doğal görünmesini istemeniz çok normaldir. Bu nedenle saçların yağlı görünmesini engellemek için saç kökleri yerine saç uçlarına argan yağı sürmenizi öneririz. Düzenli kullanım ile saçınızda ve cildinizde kendini gösteren ve saçınızın bakımlı olmasını sağlayan bir değişime en kısa sürede ulaşırsınız.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?