Açıcıdan yanan saça ne iyi gelir?

Açıcıdan yanan saça ne iyi gelir?

Açıcıdan yanan saça ne iyi gelir? Hayal ettiğiniz saç rengine kavuşmak için saçlarınızı ağartma dışında bir işlem yapmanız gerekebilir. Özellikle sarı saç istiyorsanız saç açıcı işlemi kaçınılmazdır. Saç açıcı kimyasal bir işlemdir. Özellikle çok koyu saçlara sahipseniz yoğun bir saç açıcı ile saç rengini açmalısınız. Saç ağartma işlemi yanlış ellerde bir felakete dönüşebilir, ipeksi saç telleri yanabilir ve zarar görebilir.

Ama korkmana gerek yok! Bu sayede işlem görmüş ve yanmış saçlar birkaç uygulama ile düzleştirilebilmektedir. Yıpranmış ve işlem görmüş saçları ağartıcı ile nasıl onaracağımı merak edenler için bazı tedavi tüyolarını bir araya getirdik… Doğal saç renginizden sıkıldıysanız, önce saçınızı boyayın. Saç boyası saça zarar vermez ancak saçın boyamadan önce doğru rengi tutmasını sağlayan ağartma işlemi kimyasal bir işlemdir ve doğru ellerde yapılmazsa saça zarar verebilmektedir. Koyu renk bir saçtan daha açık bir saç rengine kavuşmak istiyorsanız, saç açma işlemi kaçınılmazdır. Sarı saçlar için sık sık uygulanan bu işlem, saçların yanmasına ve yıpranmasına neden olabilir.

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Açıcıdan yanan saça ne iyi gelir?

İŞLEM GÖRMÜŞ SAÇ NASIL DÜZELİR? Açıcıdan yanan saça ne iyi gelir?

Açıcıdan yanan saçlar, son derece zayıflar, lastik gibi siz çektikçe uzar ve uçları mısır püskülü gibi görünür. Oryal işleminde yanan saçlar o kadar hassaslaşır ki, siz dokunduğunuzda öbek öbek saç dökülür. Saç yandıktan sonra tekrar uzar ama yanan kısımlar aynı kalır. Elbette yanmış bölgelere iyileştirici tedaviler uygulamak saçlarınızın eskisi kadar canlı görünmesini sağlayabilir. Şimdi yanık saça hangi ağartıcı iyi gelir öğrenelim… Yanmış saça en kesin çözüm yanmış saçı kestirmek…

Yanmış uçları kesmek onları daha sağlıklı ve daha bakımlı yapar. Ağartıcı ile yanan saçlardan kurtulmanın en kısa ve en etkili yolu saçınızı düzeltmektir. Saç kesmek kadınlar için her zaman korkutucu olsa da yıpranmış saçlardan kurtulmanızı sağlar. Saç köklerinin yakınında hasar varsa farklı tedavi yöntemleri kullanabilirsiniz.

İŞLENMİŞ SAÇLAR İÇİN KERATİN TEDAVİSİ Oryal işlemden sonra saçlarınızı kesemiyorsanız en etkili tedavi yöntemi olan keratin tedavisini deneyebilirsiniz. Keratin saçta bulunan bir proteindir ve düzenli keratin tedavisi ile saçınızın ağartmadan önceki kadar sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. kuaförde profesyonel keratin bakımı yaptırabilirsiniz. Ayrıca belirli ürünler satın alınarak evde de keratin bakımı yapılabilir. Evde keratin bakımı için aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz… Açıcıdan yanan saça ne iyi gelir?

Açıcıdan yanan saça ne iyi gelir?

EVDE KERATİN BAKIMI

Açıcıdan yanan saça ne iyi gelir? Saç tipinize uygun keratin bakım ürünleri satın alarak evde kendiniz keratin bakımı yapabilirsiniz. Keratin bakımınız saçınızın ne kadar hasar gördüğüne bağlıdır. Çok yıpranmış saçlarınız varsa haftada 2 kez, daha ılımlı ise haftada bir kez uygulanabilir. İşte evde adım adım keratin bakımı… 1. ADIM: Şampuan Keratin bakımı için önce saçınızı günlük bir şampuanla yıkayın. Saçınızı ılık suyla yıkayın ve nemli bırakın. Keratin bakımı için özel olarak aldığınız saçlarınıza keratinli şampuan uygulayın.Şampuanı 20 dakika saçınızda bırakın.Ardından saçınızı tekrar ılık suyla yıkayın ve ardından saç düzleştirici ile iyice düzleştirin.

ADIM 2: KERATİN SERUM

Keratin Serum aşağıdaki gibidir. Keratin serumu, güvenilir güzellik malzemeleri mağazalarından temin edilebilir. Keratin Şampuanı ile yıkanan saçlarınızı özenle tarayın. Keratin serumunu ilk başta sadece uçlara uygulayın.Ardından saçınızı ince dişli bir tarakla tarayın. Serum saç üzerinde kurumalıdır. Bu nedenle fön makinesi kullanarak saçlarınızı düşük sıcaklıkta kurutabilirsiniz. Ancak saçınızı kuruturken taramaya devam etmelisiniz. Açıcıdan yanan saça ne iyi gelir?

KERATİN MASKESİ Keratin maskesi yanında uygulanarak saçlardaki kuruluk ve cansızlık giderilir. Keratin maskesi ıslak saça uygulanmalıdır. Bunun için; Keratin maskesini ıslak saça uygulayın.Saçı düşük sıcaklıkta kurutun ve maskenin saç üzerinde etki etmesine izin verin.ADIM : KERATİN KREMİ Keratin bakımının son kısmı keratin kremidir. Saça daha fazla nem katmak için Keratin kremini saça nazikçe uygulayın. Açıcıdan yanan saça ne iyi gelir?

ORTA GÜÇLÜ SAÇ İLE SINIRLI ONARIM MASKESİ

Yanan saçları evde doğal yağlarla tedavi edebilirsiniz. Gerekli malzemeler şu şekildedir: 2 yemek kaşığı. jojoba yağı 1 yemek kaşığı. biberiye yağı Malzemeleri karıştırın ve saça uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ve şampuanla yıkayınız.

Bu maskeyi haftada bir kez kullanabilirsiniz. YANMIŞ SAÇLAR İÇİN MASKE Yanmış saçlara uygulayabileceğiniz bir diğer maske de yumurta maskesidir. Malzemeler aşağıdaki gibidir: 1 yumurta 5 yemek kaşığı hindistancevizi yağı Malzemeleri karıştırın ve saça uygulayın. Ardından kapağını kapatıp yarım saat bekletin. Daha sonra şampuan ve ılık su ile yıkayınız.

BOYAMA SAÇ MASKESİ Saçlarınıza sayısız faydası olan zeytinyağı ile yapacağınız maske ile yanan saçlarınızı kurtarabilirsiniz. Aynı miktarda balı zeytinyağı ile karıştırın. Saça sürüp bone ile kapatın ve 1 saat bekletin. Ardından şampuanla yıkayın. Saçlarınız beslenecek ve parlayacak.

BU YAKICI SAÇ İŞLEMLERİNE DİKKAT!

Saçın beyaz bir adam tarafından yakıldıysa çok fazla taramamaya dikkat etmelisin.Saçınıza bukle maşası, fön makinesi ve fön makinesi gibi ısıl işlemler uygulamayın. Bonesiz çıkmayın çünkü deniz ve havuz tuzu saçınıza zarar verebilir.Saçını çok sıkı bağlama. Kullandığınız şampuan ve bakım ürünlerinin kaliteli olmasına dikkat edin.Saçınızı yıkama sıklığını azaltın. Aşırı yıkama aşınmayı arttırır.Diyetinize dikkat edin. Saçlarınız için daha besleyici yiyecekler yiyin.Saçınızı çok sıcak suyla yıkamayın. Saç renginizi sık sık değiştirmeyin. Saçınıza uyguladığınız bakımları minimumda tutun.

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?