Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Sağlıklı ve duru bir görünüme kavuşmak için cilt bakımı hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Hijyenik ve oldukça rahat bir ortamda yapılan cilt bakımı ile cildinizin temizlenmesini, beslenmesini ve nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Düzenli cilt bakımı ile cildinizi koruyabilirsiniz. Dermatologlar tarafından test edilmiş malzemelerle salonumuzda cilt bakımı için sizleri bekliyoruz.

Evde cilt bakımı ile ruhunuzu ve cildinizi temizleyen ve rahatlatan küçük bir SPA alanı oluşturabilirsiniz! İşte bilmeniz gerekenler. Tüm koşuşturmanın ortasında, kişisel bakıma zaman ayırarak kendinize güzel bir hediye nasıl verilir? Pazar günleri evinizi mini bir spaya bile dönüştürebilirsiniz! Harika dinlendirici müzikler, aromaterapi yağları, güzel kokular, fazla yoğun olmayan ışık ve kişisel bakımınızla yeni haftaya başlayabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissettiğinizde harika vakit geçirmenizi sağlayacak bazı evde cilt bakımı ipuçları: Evde profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt Bakımı
Cilt Bakımı

Evde cilt bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap verebilmek için temizliğin aşamalarının neler olduğunu ve hangi aşamada hangi ürünün kullanılacağını bilmek yeterlidir. Evde profesyonel cilt bakımı için öncelikle cilt makyajdan arındırılmalıdır. Daha sonra gözeneklerin buhar veya benzeri ile açılması, bu gözeneklerde biriken maddelerin toner veya maske ile uzaklaştırılması ve uygun bir nemlendirici ve göz çevresi ile cilde gerekli nemin verilmesi ile tedavi sona erer. Cildimiz gün boyu dış etkenlere, kirli havaya, maskelere ve makyaja maruz kalır. Bu da cildimizin hava almasını zorlaştırır.

Bu nedenle medikal cilt güzellik merkezlerini düzenli olarak ziyaret etmek ve cildimizi alanında uzman profesyonellere bırakmak gerekir. Günlük cilt bakımı evde kolayca yapılabilir. Evde pratik cilt bakımı için tasarlandı; sivilcelerin giderilmesi, gözeneklerin kapatılması ve cilt, yüz ve vücudun her yerinde aynı renk. Ayrıca doğum veya adolesan cilt deformitelerinin tedavisi de dahil olmak üzere evde rutin bakım yapılmalıdır. Hafta boyunca, cilt bakımı ve temizliğine çok fazla zaman ayrılmak zorunda değildir.

O yüzden günün sonunda, belki duştan hemen sonra günü onunla ilgilenerek bitirmenin pratik yolları var. Bu pratik yöntemlerden önce yapılması gereken ilk şey cildin gözeneklerini açmak ve yumuşatmaktır. Akşamları duş almaya meyilliyseniz, ılık veya sıcak bir duştan hemen sonra cildinize bakım yapabilirsiniz. Çünkü bu durumda cilt yumuşar ve gözenekler tamamen açılır. Evde günlük cilt bakımı Günlük cilt bakımında tıbbi malzemelerin uygulama sırasını bilmek önemlidir. Bu düzen, cilt tarafından emilen ve dış etkenlere karşı bariyer oluşturan maddelerin kullanımı için gereklidir.

1) Temizleme seviyesi: Günlük cilt bakımının ilk adımı temizlikle başlar. İlk olarak, makyajınızı çıkarmanız gerekir. Cildinizin asit dengesine uygun bir makyaj temizleyici kullanmak önemlidir. Bu makyaj krem, köpük veya toner olarak mevcuttur. Size en uygun olanı seçerek makyajınızı temizleyebilirsiniz. Makyajınız su bazlı olmayan ürünler içeriyorsa, öncelikle bu ürünleri yağ bazlı bir makyaj temizleyici ile çıkarmalısınız. Maskaralar su bazlı olmadığından, kaymayan göz halkaları sadece yağ bazlı temizleyicilerde görülür. O gün makyaj yapmamış olsanız bile, gün boyunca gözeneklerinizde biriken yabancı maddeleri temizlemek için yüzünüzü bu temizleyicilerle veya ılık suyla yıkamak iyi bir fikirdir. Sabah uyandığınızda, gece boyunca biriken yağı gidermek için cildinizi temizlemeniz önemlidir.

2) Eksfoliasyon: Bu adımda, cildinizdeki makyaj kalıntılarını ve makyaj kalıntılarını gidermek için toner veya serum kullanırsınız. Toner veya serum kullanmıyorsanız ölü deri, makyaj ve temizleme artıklarını cilt bakım maskesi ile temizleyebilirsiniz. Cildi kurutan alkol bazlı yüz yıkama jellerinin yerini hyaluronik asit gibi ciltte nemi hapseden bileşikler almıştır. Bu tonerler ciltte nemi tutar ve dış etkenlere karşı bariyer görevi görür. Tonerlerdeki alfa hidroksi asit, glikolik asit, laktik asit, beta hidroksi asit, salisilik asit gibi peeling ajanları gibi bileşikler, ölü deriyi ciltten uzaklaştırmak, gözenekleri açmak ve hücre yenilenmesini hızlandırmak için faydalıdır

. 3) Göz kremi: Göz çevresindeki doku yüzün diğer bölgelerine göre daha ince ve dış etkenlere karşı daha hassastır. Bu nedenle göz çevresindeki kırışıklıklar, renklenmeler ve torbalanmalar daha hızlı ortaya çıkar. Bu nedenle bu alanlar sürekli nemli olmalıdır. Serum ve kremleri uygulamadan önce göz çevresi de tonik ile temizlenmelidir. Yüzün diğer bölgelerine uygulanan kremler bu bölgelere girmemelidir. Bu nedenle serum ve tonik aşamasından sonra günlük temizlik ve cilt bakımı rutininizde göz kremleri kullanmanız ve ardından kremi tüm yüze sürmeniz önemlidir.

4) Maske: Evde doğal cilt bakımının en basit şekli temizleme ve tonlama aşaması ve evde maske yapımıdır. Bunun için evde kolayca hazırlanabilen ve doğru saklama koşullarında uzun süre saklanabilen maskeler ve temizleyiciler ile basit cilt bakımı yapabilirsiniz. Cilt bakım maskelerinin kullanıldığı durum genellikle kafa karıştırıcıdır. Geceleri cildi eksfoliye eden bir peeling maskesi tercih etmek önemlidir. Cilt temizliğinin bu aşamasında fazla temizlemeyen ve cilt tarafından emilen maskeler kullanmak da mümkündür. Bu tip maske aynı zamanda serum basamağının yerini aldığı için ekstra bir serum kullanmanıza gerek yoktur. Doğrudan nemlendirme adımına geçebilirsiniz. Maskeler genellikle evde bulunan ve cildi etkileyen gıdaların karıştırılmasıyla yapılır.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Evde basit cilt bakımı nasıl yapılır?

Temiz cilde cilt yapısına göre kil, peel veya kağıt maskeler uygularsanız çok pratik ve basittir. Seçtiğiniz maskeyi kullanma talimatında yazdığı süre kadar cildinizde beklettikten sonra temizleyip kremleri uygulayabilirsiniz.Cildinizi temizlerken ve bakımını yaparken cilt tipinizi bilmek çok önemlidir. Bu, hem makyaj malzemeleri seçerken hem de temizlik ve bakım çalışmaları sırasında hangi ürünün cildinize ve hangi tipe uygun olduğu konusunda net bilgilere sahip olduğunuz anlamına gelir.

Bu nedenle öncelikle cilt tipinizi bilmek önemlidir. Cildinizin parlak bölgelerinden kolayca tipini anlayabilirsiniz. Yüzünüzün her yeri parlaksa ve yüzünüze değen her yer ince kağıda bastırıldığında yağlı hale geliyorsa yağlı bir cildiniz var demektir. Yüzünüz parlak değilse, yer yer pullanmalar varsa ve ince kağıt testinde kağıt üzerinde iz yoksa cilt bir bütün olarak kurumuş demektir. Kağıdın parlaklığı ve izleri bölgesel ise yağlı ve geri kalanlar kurudur. Cildinize iyi bakarsanız etkisini daha hızlı görebilirsiniz.

Evde kuru cilt nasıl tedavi edilir?

Kuru cildin dökülmesini önlemek için daha yağlı ürünler kullanmak önemlidir. Duş jeli gibi ürünler yüze uygulanmamalıdır. Aşındırıcı ve çıkarılabilir ürünler yerine gece boyunca ciltte bırakılabilen maskeler daha kullanışlıdır. Kuru ve pul pul cilt, kimsenin yüzleşmek istemediği bir durumdur. Bu nedenle makyajsız aşamadan itibaren kuru ciltler için ürünler kullanmak önemlidir. Cildinizi temizlerken yanınızda bedava ürün bırakmayın. Duş jeli gibi vücut ürünlerini yüzünüzden uzak tutmanız cildinizin daha fazla kurumasını engelleyecektir. Temizliğe başlarken, nazikçe temizlenebilen yüksek yağ içeriğine sahip ürünler kullanmalısınız. Yağ ürünleri, cilt temizliğinin tüm aşamalarında kuru ciltler için faydalıdır. Aşındırıcı ve çıkarılabilir maskeler

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?