İpek kirpik ne kadar süre kalır

İpek kirpik ne kadar süre kalır

Ipek kirpik ne kadar süre kalır? İpek kirpik uygulamak; Gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını artıran bir yöntemdir. Bu yapay kirpikler, özel bir medikal yapıştırıcı ile üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek yapıştırılır. İpek kirpiklerin kalınlığı ve uzunluğu kişinin göz yapısına göre bazen de kişinin isteğine göre belirlenir. Uygulama yaklaşık 1,5-2 saat sürmektedir.

Kirpiklerimiz 2-3 ay boyunca her gün teker teker dökülür ve yeni kirpiklere yer kalır. Sisteme bağlı olarak her kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de bu doğal dökülme evresinde kirpiklerle birlikte çıkmaktadır. İpek kirpiklerimiz de aynı şekilde çıktı. Aylık bakımda dökülen kirpiklerin yerine yeni kirpik ekleyerek yüzeyi küçültmüyoruz.

Uygulama kirpiklerin uç kısmına ekildiği için kirpik dipleri hava alır. Kirpikler ipek malzemeden üretildiği için oldukça yumuşak ve hafiftir, uygulama sonrası aşırı ve rahatsız edici bir his oluşmaz. Ayrıca özel medikal yapıştırıcı kullanıldığı için hipoalerjeniktir, göze herhangi bir yan etkisi yoktur ve hassas göz bölgesinde güvenle kullanılabilir.

KULLANIM SÜRESİ 90 GÜN İpek kirpikler, gerçek kirpiklerin yapısına çok benzeyen ipekten yapıldığı için gerçek kirpiklerden ayırt edilmesi çok zordur. Uygulama sonrasında kirpikler çok doğal, gür, uzun ve kalın görünür. Ayrıca ipek kirpikler banyo yaparken veya makyajı temizlerken zarar görmez veya dökülmez. İpek kirpik, doğru uygulandığı ve düzenli bakım yapıldığı takdirde doğal kirpiğin uzamasına bağlı olarak ortalama 90 gün kullanılabilir. Ancak bu dönemde gerçek kirpikler ya da ipek kirpikler ellerin ovuşturulması ya da doğal sebeplerden dolayı dökülebileceği için belli aralıklarla takma kirpik bakımı yapılmalıdır.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz İve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

İpek kirpik ne kadar süre kalır

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?