Saç Boyası Saçı Yıpratır mı

Saç Boyası Saçı Yıpratır mı

Saç Boyası Saçı Yıpratır mı? Saça istenilen rengi vermek mümkündür. Gelişmiş teknikler kullanılarak yapılan saç boyaları artık çok daha zengin bir renk yelpazesi sunuyor. Ancak kadınlar saç boyalarının saçlarına ciddi zarar verdiğinden endişe etmektedirler. Peki, saç boyası saçı yıpratır mı ve yıpratırsa ne yapmalı? Gelin birlikte halledelim.Elbette saç boyaları kimyasallar içerir.

Bu nedenle saç boyasının saça zarar verip vermediği sorusunun cevabı “hayır” olamaz. Tabii ki saç boyaları saçınıza biraz zarar bile verebilir. Ancak olması gerektiği gibi saça ciddi bir zarar vermez. Sadece saçınızı kurutabilir. Ancak düzenli saç bakımı bu hasardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken saçınızı ıslatmak.

Saç Boyama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayrıca her yıkamadan sonra saç kremi kullanarak saçınızı nemlendirebilirsiniz. Ancak kremsiyse en az 3 dakika bekleyin ve saç kremini saç köklerine uygulamayın. Bu sayede saçınızın boyama işlemi sonucunda kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayabilirsiniz. Saç maskeleri de saçta oldukça etkili ürünlerdir. Haftada bir saç maskesi ile evde saç bakımı yapılabilir.

Aynı zamanda salonlarda ayda bir kez yaptırılan profesyonel bir saç bakımı uygulaması, boyama işlemine rağmen saçların eskisinden çok daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Bu nedenle saç boyası ile saçınıza istediğiniz rengi verebilirsiniz. En başarılı saç boyama için salonumuzda en kısa zamanda sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?