Saçlarınız Kolay Taranmıyorsa Ne Yapmalısınız

Saçlarınız Kolay Taranmıyorsa Ne Yapmalısınız

Saçlarınız Kolay Taranmıyorsa Ne Yapmalısınız? Aslında saçların taranırken birbirine dolanması ve acıtması yaygın bir durumdur. Neredeyse on kadından altısı kuru ve inatçı saç sorunuyla karşı karşıya. Bu da doğal olarak saç dökülmesine neden olur. Kadınlar tarafından sıkça sorulan saçlarınız kolay taranmıyorsa ne yapmalı? Sorunuzun birkaç cevabı var. Ayrıca, bu teknikler çok faydalıdır.

Öncelikle Saça Uygun Şampuan Seçin

Ne yazık ki, sadece kokusunu beğendiğiniz veya çok güvendiğiniz için bir şampuan kullanmak hayal kırıklığına yol açabilir. Öncelikle saç tipinizi bilmeli ve ona göre şampuan seçmelisiniz. Örneğin, yağlı saçlarınız varsa kuru saçlar için tasarlanmış bir şampuan kullanmayın. Elbette taranması kolay olmayan saçlar genellikle kuru saçlardır. Kuru saçlar için uygun, düşük pH değerine sahip bitkisel şampuanları öneriyoruz.

Saçlarınız Kolay Taranmıyorsa Ne Yapmalısınız

Banyo Sonrası Saç Kremi Kullanın

Yıkanabilir saç kremi kullanmak bir alışkanlık haline geldi. Ancak bu kremler su ile akıp gider. Banyodan sonra saç kremi sürmek saç açılma olayını kolaylaştıracaktır. Örneğin, bu saç kremlerini banyodan sonra hafif nemli saça uygulayarak, dökülmeden veya kırılmadan kolayca tarayabilirsiniz. Saç kreminiz olmasa bile, saç derinize birkaç damla kakao veya hindistancevizi yağı sürerek aynı etkiyi elde edebilirsiniz. Ancak bu yağları saç köklerine uygulamak saç derisini lekeleyecek ve çirkin bir görüntü oluşturacaktır.

Saçlarınız Kolay Taranmıyorsa Ne Yapmalısınız

Yatmadan Önce Tarayın

Genel olarak, ince saçlar yatarken daha çok karışır. Bu da bir süre sonra saçları taramayı zorlaştırır. Aslında saçlarınız kolay taranmıyorsa ne yapmalısınız? İşin püf noktası bakımdır. Her gece yatmadan önce saçınızı taramak saçlarınızın karışmasını önleyecektir. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırdığı için saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Ancak kullandığınız tarağı iyi seçmenizde fayda var. Özellikle kalın bir tel fırça kullanmak saç dökülmesine neden olabilir. Saçlar daha ince bir tarakla açılmalıdır. Yine saçınızı asla kurutmamalısınız, biraz ıslatarak taramaya başlamalısınız.

Uzun veya kısa, kıvırcık veya düz; Ne tür bir saça sahip olursanız olun, muhtemelen saçınızı şekillendirmekle uğraşacaksınız. Saçlarınız karışıyor ve taramayı zorlaştırıyorsa ve dökülme sizin için büyük bir sorunsa yazımızın içeriğinden faydalanabilirsiniz. İşte saçınızı kolaylaştıracak 6 güçlü hile…

1-Uçtan başlayın Saçlarınız çok dağınık görünse de sizi bu durumdan kurtarabilecek çok basit bir yöntem var. Saç diplerinden başlayarak işlerinizi çok daha kolay hale getirmeniz mümkün. Bu yöntem sayesinde saçlarınızı kolayca tarayabilir, saç dökülmesini ve zarar görmesini önleyebilirsiniz.

2-Duş öncesi ve sonrası fırçalayın Özellikle kıvırcık ve çok gür saçlarınız varsa, yıkarken saçlarınızın karışması çok olasıdır. Bu nedenle banyoya gitmeden önce ve sonrasında ıslatma ve şampuanlama aşamasında saçınızı tarayarak gerekli önlemleri alabilirsiniz. Benzer şekilde yıkanmış saçı bir havluya sarmadan önce ıslakken tarayabilir ve daha sonra nemini alabilirsiniz.

3 – Saç Kremi veya Sprey Uygulayın Su ve şampuanla çözülebilecek saç problemleriniz olmadığından şüpheleniyorsanız, iyi bir saç kremi almanın vakti gelmiş olabilir. Duş sırasında veya sonrasında uygulayabileceğiniz en uygun saç kremi veya sprey ile tarama adımını kolaylaştırabilir ve aynı zamanda saçınızın bakımını yapabilirsiniz.

4-Sakin olun Taranamayan ve çözülemeyen saçlar elbette sizi sinirlendirebilir ama sakin kalmakta fayda var. Aceleci ve özensiz şekillendirme, saçınızın uzamasına yardımcı olmak yerine kırılmasına ve kırılmasına neden olur. Böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız sakin olmayı unutmayın.

5-Doğru tarağı alın İyi tarama için en etkili yöntem elbette doğru taraktır. Ahşap veya kauçuk malzemeden yapılmış ve geniş gövdeli taraklar ile saçlarınızı daha kolay tarar ve saçınızın elektriklenmesini önlersiniz.

6 – Püsküllere bölünmüş Saçınızı taramakta zorlandığınız için işinizi kolaylaştırmak için küçük bir kuaför oyunu oynamak ister misiniz? Kuruturken veya tararken tokalarla topuzlara ayrılan saçların kuaförünüzün işini nasıl kolaylaştırdığını bir düşünün. Tüm saçları tek seferde taramaya çalışarak işinizi zorlaştırmak yerine, tek tek demetler halinde taramayı deneyerek tarama adımını çok daha kolay hale getirebilirsiniz.

Saçlarınız Kolay Taranmıyorsa Ne Yapmalısınız

Blog sayfamızda okuyucuların dikkatine kişisel hijyen konularında genel bilgi amaçlı makaleler yer almaktadır. doğal cilt ve saç bakım maskesi tarifleri ve uygulamaları programları yer alıyor. Bu öneri, ürünlerin etkileri organizmadan organizmaya değişebilir. Yayınlandıktan sonra, bir makale zamanla saygınlığını ve geçerliliğini kaybedebilir. Verdiğimiz bilgiler asla bir doktorun teşhisinin yerini tutmaz ve reçete değildir. bilgileri uygulamadan önce alanında uzman görüşü almanızı tavsiye eder; Başka şekillerde oluşabilecek yan etkilerden sitemizin sorumlu olmadığını hatırlatırız.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?