Yeşil tırnak ne demek

Yeşil tırnak ne demek

Yeşil tırnak ne demek

Yeşil tırnak, tırnakta yeşil renk değişikliği veya yeşilimsi bir görünümü ifade eder. Bu durum genellikle bakteriyel veya mantar enfeksiyonu nedeniyle ortaya çıkar.

Yeşil tırnak, genellikle Pseudomonas aeruginosa adı verilen bir bakteri türünün neden olduğu enfeksiyonlardan kaynaklanır. Bu bakteri tırnak plağına yerleşerek çoğalır ve tırnakta yeşilimsi renk değişikliğine yol açar. Pseudomonas enfeksiyonu genellikle nemli ve sıcak ortamlarda, özellikle havuzlarda, spa merkezlerinde veya hijyenik olmayan manikür ve pedikür salonlarında bulunan kirli su veya ekipmanlarla temas sonucu oluşabilir.

Yeşil tırnak, ayrıca tırnak mantarı enfeksiyonunun belirtisi de olabilir. Mantar enfeksiyonları tırnak plağında renk değişikliği, kalınlaşma, kırılganlık ve diğer tırnak sorunlarına neden olabilir. Bu durumda, yeşil renk değişikliği mantar enfeksiyonunun bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Yeşil tırnak durumu genellikle bir sağlık uzmanı tarafından değerlendirilmeli ve tedavi edilmelidir. Bakteriyel enfeksiyonlar genellikle antibiyotik tedavisi gerektirirken, mantar enfeksiyonları antifungal ilaçlarla tedavi edilir. Tedavi sürecinde hijyenik önlemlere dikkat etmek ve enfekte olmuş tırnakların düzenli olarak temizlenmesi önemlidir.

Yeşil tırnak sorunu yaşayan bir kişi, bir dermatoloğa veya tırnak uzmanına danışarak doğru tanı ve tedavi planı almalıdır.

Yeşil tırnak ne demek

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?