Oryal nedir ve evde oryal nasıl kullanılır?

Oryal nedir ve evde oryal nasıl kullanılır? Saç açıcı nasıl kullanılır?

Oryal nedir ve evde oryal nasıl kullanılır? Biz kadınlar bazen saçlarımızın bizimkinden daha açık renkli olmasını dileyebiliriz. İstenilen renk tonu çok açıksa oral kullanmalıyız, açık bir renk istiyorsak sadece birkaç ton ve saçta herhangi bir işlem yoksa mutlaka boyayarak açılmalıdır.

Oryal nedir ve evde oryal nasıl kullanılır

Burada unutulmaması gereken; İstenilen saç rengi mevcut saçınızdan sadece birkaç ton daha açık ama saçınızda renk varsa orial ile açmanız yeterli. Oryal ile saç açma Öncelikle Oryal ile açılacak saçların sağlıklı olması gerekmektedir.

Aksi takdirde saçlar kırılabilir, dökülebilir ve yanabilir. Ayrıca oralini saçta çok uzun süre tutmamak da çok önemlidir. Çünkü saçta gereğinden fazla bekletilen oryal aynı zamanda saçta ciddi hasarlara neden olur. Oryal ile saç beyazlatma adımları şu şekildedir:

Öncelikle saçlarınız çok temiz olmamalıdır. Birkaç gün önce yıkanan saçlar tercihen ağartılmalıdır. Açıcıyı tüm saça uygulamadan önce birkaç tel saça uygulamak daha iyi olur. Saçınızı ve saç derinizi korumak için Oryal’ı uygulamadan bir gece önce saçınıza hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz.

Saçın uzunluğuna göre ağız ve oksitleyici karışımı hazırlayın ve uygulama yaptığınız odayı dikkatlice havalandırın.Hazırlanan karışımı tüm saça uygulayın ve kalın dişli bir tarakla tüm saça yayın. Saçın bir kısmına ağızdan daha fazla, diğer kısmına ise daha az uygulayarak ekim yapılan bölge daha hızlı açılacaktır.

Önce saç köküne uygulamamak daha iyidir, Ancak uygulama yöntemi saçın hangi bölgesinin koyu olduğuna göre değişiklik gösterebilir. Kökleriniz koyuysa ve saçınızın geri kalanı daha önce ağartıldığı için daha açıksa, köklerinizin 15 veya 30 dakika daha uzun sürmesi gerekir. Tersine, eğer saç deriniz açık renkliyse ve saçınızın geri kalanı koyu ise, önce daha koyu kısımlara oral uygulama yapmalısınız. İlk kullanımdan itibaren saçlar en geç 35- 40 dakika sonra yıkanmalıdır.

Oryal nedir ve evde oryal nasıl kullanılır

Orial’in saçınızda bundan daha uzun süre kalan tek etkisi saçlarınıza zarar vermesidir. Saçlarınızın daha kısa sürede açıldığını fark ederseniz daha erken yıkayabilirsiniz. Saçınız 35- 40 dakika ağartılmamışsa oryantal saçı yıkayın ve ardından istediğiniz renge boyayın. Yeniden açabilmek için en az 1 ay bekleyin. Saçınızı yıkarken tüm ürünün saçınızdan tamamen çıkarıldığından emin olun ve saçınıza uygun bir şampuan kullanın. Saçınızı ağartmayı bitirdikten sonra saçınızı istediğiniz renge boyayın.

Boyadıktan sonra saçınızı yıkayın, saç kremi kullanın ve düzenli aralıklarla saçınızı şekillendirin. Saçları boya ile hafifletin Saçınız henüz boyanmamış veya işlem görmemişse, boya ile açılabilir. Bu durumlarda saçlar 5 tona kadar açılabilir. Kuaförlere göre boya rengi açmaz, bu yüzden boyalı saçı boya ile açmaya çalışırsanız garip renkler elde edersiniz.

Oryal nedir ve evde oryal nasıl kullanılır

Aynı zamanda çok koyu ya da uygulamalı saçların rengini kına ile açmak mümkün değildir. Tüy dökücü kullanırken dikkat edilmesi gerekenler. Tüyleri almadan önce tüyleri hissetmek çok önemlidir. Örneğin çok ince saçlarda saç köklerine zarar vererek kırılma ve kırılmalara neden olabilir.

Oryal saçta çok uzun süre tutulmamalıdır. Saçta gereğinden fazla bekletilen oryal saça zarar verir. Açıcının çıplak teninize ve giysilerinize bulaşmamasına dikkat edin. Açıklık havadar değilse ve nefes almakta zorluk çekiyorsanız, mutlaka bir doktora başvurmalısınız. Gözünüze oryal kaçmamasına dikkat edin. Saçınızı tutarken daima eldiven giyin ve hatta gözlerinizi korumak için gözlük takın.

Saç Rengini Açarken Tonu Nasıl Ayarlayabiliriz?

Açıkçası saç rengi açmak evde yapılabilecek kadar kolay bir işlem değildir. Çünkü işin uzmanı değilseniz hayal ettiğiniz renk ile ortaya çıkan renk çok farklı olabilir ve sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ayrıca yanlış uygulamalar sonucu saçınıza zarar da verebilirsiniz.

Oryal nedir ve evde oryal nasıl kullanılır

Bu sebeple açma işleminin uzman bir kuaför tarafından yapılması daha doğrudur. Kuaförünüze tam olarak istediğiniz rengi söylerseniz, muhtemelen deneyimlerinden hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Saçın ortalama 9 tona kadar açılabileceği düşünüldüğünde ortaya çıkan renkler sayısızdır. Bu yüzden saçlarınızı deneyimli ellere bırakmanızda fayda var.

Ancak açılışı evde yapmak istiyorsanız bir uzmandan yardım ve tavsiye de isteyebilirsiniz. Ağartıcıyı tüm saça uygulamadan önce birkaç saç telinde test etmek de yardımcı olabilir. En azından çok kötü bir sonuç çıkarsa ya da saçlarınız yıpranmışsa saçların tamamı çıkmaz.

İşlem görmüş saç bakımı nasıl yapılır?

Saçınızı ağarttıysanız sonrasında keratin bakımları uygulayabilirsiniz. Bu bakım saçı nemlendirir, daha sağlıklı ve parlak yapar. Keratin Bakımı ‘e ek olarak kullanabileceğiniz bir diğer bakım ise badem yağı ve bitkisel susam yağını satın alabileceğiniz E ve B vitaminleri ile karıştırarak yaptığınız karışımı saçınıza uygulamaktır. . eczaneden. Saçınıza zeytinyağı sürmek, kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayacaktır.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Oryal nedir ve evde oryal nasıl kullanılır

Oryal nedir ve evde oryal nasıl kullanılır

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?