Saç Rengini Doğal Yollarla Nasıl Açabilirim?

Saçınızı açmak veya renklendirmek istiyorsanız kullandığınız kimyasallar saçınıza zarar verir. Rengini düzeltmek, yapısına zarar vermek isteyeceğiniz son durumlardan biridir. Saç rengini doğal saç kremleri ile açmak saçın yıpranmasını azaltır ve istenen sonucu daha etkili bir şekilde verir. Peki saç rengimi doğal olarak nasıl açabilirim? Sorunun cevabı çok önemli.

Papatya Suyu ile Açmak

Papatya suyu doğal ve sağlıklı bir rahatlatıcıdır. Saçlarınızı açarken aynı zamanda tam bir altın sarısı elde etmenize de yardımcı olur. Aktarlardan temin edebileceğiniz kuru papatya sayesinde kolayca açabilirsiniz. Bir avuç papatyayı 2 bardak suda sararıncaya kadar karıştırın. Sarı ve turuncu arasında bir fark olduğu için sarı kaldığından emin olun. Süzdükten sonra soğumaya bırakın. Kullanım kolaylığı için bir sprey şişesine dökebilirsiniz. Ardından saçınıza bastırın. En az bir saat güneşte kurumaya bırakın ve ardından yıkayın. Altın sarısı olacak.

Elma Sirkesi Kullanmak

Sirke doğal olarak yapılan bir karışım olduğu için hem güçlendirici hem de rahatlatıcı özelliği vardır. Duş sırasında kolayca son yıkamaya aktarabilirsiniz. Haftalık ve düzenli olarak kullanırsanız saçlarınızın daha sağlıklı ve parlak olduğunu fark edeceksiniz. Sirke kokusu sizi rahatsız etmesin diye lavanta damlatabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız da güzel kokacaktır.

Bal ve Zeytinyağı Karışımı

Doğal saç beslenmesi denilince akla ilk gelen bal ve zeytinyağı karışımlarıdır. Yarım bardak bal ile yarım bardak zeytinyağını karıştırdıktan sonra kür yapın. Saçınız hafif nemliyken uygulayınız. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı yıkayın. Yöntemin zararlı olmamasının yanı sıra saçı güçlendirici etkisi de vardır. Saç rengimi doğal olarak nasıl açabilirim? Soruya ek olarak, cevaba yemek çubukları, limon, tarçın, siyah çay, C vitamini tabletleri, bira ve bronzlaşma ekleyebilirsiniz.


Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?