Saçlarda Kabarmanın Nedenleri

Saçlarda Kabarmanın Nedenleri

Saçlarda Kabarmanın Nedenleri? Herkes harika ve güzel saçlar ister. Ama ne yazık ki, genellikle saç büyümesi kabarma gibi nedenlerle olur. Böyle bir durum insana işkence gibi bir şey yaşatıyor. Birçok nedeni olan kabarma saçların nedenleri?

Duş Sonrası

Saçlar genellikle duştan sonra çok kabarır. Bunun için saçlarınızı yıkarken daha hassas davranmalı ve hafif bir masajla temizlemelisiniz. Ayrıca hafta içinde çok sık duş almak da kabarma nedenlerinden biridir. Bu nedenle 3 günde bir duş almak saçlarınız için en faydalı olanıdır.

Çünkü saçlar az da olsa yağlanmalı ve nemlendirilmelidir. Bu nedenle, tekrarlanan yıkama, olası bulaşmayı önlediği için sıçramalara neden olabilir. Aşırı kuruluk, kıvırcık saçlarda da görülür. Çünkü çok fazla şampuan veya sabun kullanıyorsun. Örneğin duştan sonra saçlar için özel kremler ve yağlar kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Özellikle kış aylarında duşunuzun sonunda buharlı bir banyoda çok fazla beklemeyin

Bildiğiniz gibi hemen hemen herkes saçını fönle kurutur. kurutma makinesi Ancak bu aşamada kurutma sıcaklığının çok yüksek olduğu dikkate alınmalıdır. Saçları kuruturken ayar düşük olmalıdır. Çünkü çok sıcak bir dokunuş saçı kurutur ve ardından kıvırcıklaştırır. Ek olarak, saç folikülünün ısı hasarı sonucu saç dökülmesi meydana gelebilir. Özellikle bayanlarda saç kurutma azaltılmalıdır. Aceleniz yoksa yumuşak bir havluyla nazikçe kurulayarak kabarcık oluşumunu önleyebilirsiniz.

Saçlarda Kabarmanın Nedenleri

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?