Balkabağı Maskesi Nasıl Yapılır

Balkabağı Maskesi Nasıl Yapılır

Balkabağı Maskesi Nasıl Yapılır? Eskiden sadece tatlılarda kullanılırken artık yemeklerden çorbalara kadar birçok mutfakta kendine sağlam bir yer edinmiştir. Ve sadece gıda değil. Cilde faydalı 100’den fazla içeriği sayesinde kozmetik markalarının da gözbebeği konumundadır.

Balkabağı maskesi ‘ün faydalarına baktığımızda derinlemesine temizleme ve nemlendirme özelliklerini görüyoruz. E Vitamini sivilceleri önleyen vitaminlerden biridir. Kabak E vitamini açısından zengin olduğu için sivilceleri önler. Kabak, cilt yenilenmesine katkı sağlayan ve cildi nemlendiren A vitamini içerdiğinden, onarıcı etkisiyle kir, çevresel faktörler ve güneş ışınlarından zarar gören ciltler için şehir hayatında oldukça faydalıdır.

Düzenli olarak kullanılan kabak maskesi cildi temizler ve nemlendirir. Kuru ciltlerin kırışık sorununun temel nedeni bu kuruluk nedeniyle cilt yüzeyinde biriken ölü derinin cilt tabakasını kalınlaştırması ve kırışıklıkları derinleştirmesidir.

Balkabağı maskesinin düzenli kullanımı cilde ihtiyacı olan nemi verdiği için bu sorunu ortadan kaldırır. Toz ve kir tıkanmış gözenekleri doldurmadığı için gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur ve siyah nokta oluşumunu engeller. İyi korunmuş morluklar için uygundur. Balkabağı Maskesi Nasıl Yapılır

İşte sizler için hazırladığımız bazı farklı balkabağı maskesi tarifleri

Tarif – 1 2 yemek kaşığı çekirdekli pişmiş kabak püresi 1 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı bal ve süt ekleyip iyice karıştırın ve temizleyin. Bir gün öncesinden temizlenmiş ve pul pul dökülmüş cilde uygulayın. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayınız. Ardından şok etkisi yaratmak için soğuk suyla durulayın.

Tarif – 2 2 yemek kaşığı kabak çekirdeği ile pişmiş kabak püresi 1 çay kaşığı kahverengi şeker 1 çay kaşığı bal 1 çay kaşığı limon suyu (taze) Kahverengi şeker ile eşit olarak karıştırın . Temizlenmiş ve pul pul dökülmüş cilde uygulayın 20 dakika sonra ılık su ile yıkayınız. Ardından şok etkisi yaratmak için soğuk suyla durulayın.

Tarif – 3 2 yemek kaşığı pişmiş çekirdekli kabak püresi 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt Kabak ve yoğurdu iyice karıştırın ve cilde uygulayın. 10 dakika kurumaya bırakın ve ardından ılık su ile yıkayın.

Tarif -4 2 yemek kaşığı pişmiş çekirdekli kabak püresi 1 yumurta akı Yumurta akı ve kabak püresini iyice karıştırın. Temizlenmiş cilde uygulayın ve 20 dakika bekleyin, ardından ılık su ile durulayın. Balkabağı Maskesi Nasıl Yapılır

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz İve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?