En Havalı Saç Kesim Modelleri

Saç, yüzünüzün görünümünü en çok etkileyen en büyük aksesuardır. Bu nedenle görünümünüzü tamamen değiştirebilir ve en şık saç modelleri ile olumlu bir etki yaratabilirsiniz.

Saç Bakımı

Saç modelini yapmadan önce saç bakımınızı yapmalısınız. Çünkü bakımsız, mat ve cansız saçlarla yapacağınız hiçbir stil yeterince iyi görünmeyecek hatta sizi zorlayacaktır. Aslında bu modelleri evde profesyonel yardım almadan yapmak mümkün değil. Ayrıca, modelleme yapmasanız bile, günlük kullanımın hazırlıksız anlarında bile saçlarınızın güzel görünmesini istiyorsanız, buna özen göstermeniz gerektiğini kabul etmelisiniz.

Saç Bakım Maskeleri

Hazırlanabilecek birçok saç bakım maskesi vardır. Ancak asıl önemli olan saç tipinizi ve yapacağınız saç maskesinin uygun malzemelere sahip olup olmadığını doğru belirlemektir. Örneğin saçınız kuru ve cansızsa, nemlendiren ve parlatan bir maskeye ihtiyacınız var. Zeytinyağı ve argan yağı gibi yağlar da mevcuttur. Son yıllarda hindistan cevizi saçlarda çokça kullanılmaktadır. Bu yağlar saçı yumuşatır ve parlak hale getirir.

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Yuvarlak bir yüze sahipseniz sıkıcı kesimlerden uzak durmalısınız. Özellikle geniş ve bronz bir yüze sahipseniz, küt ve çok kısa bir kesim yüzünüzü olduğundan daha büyük gösterebilir. Uzun bir yüzünüz varsa kısa modellerden kaçınmalısınız. Çünkü uzun saçlarla saçlarınızı yüzünüzün uzun veya asimetrik şeklini kapatan bir tasarımda kullanabilirsiniz. Yüz simetrik, kusursuz ve oval ise dilediğiniz tasarımla kullanabilirsiniz. Bu tür yüz şekillerinde uzun saçtan sıkılan bayanlar, kısa ve farklı saç modellerini deneyebilirler. Örneğin çok geniş bir yüzünüz varsa kısa saçlardan uzak durmalısınız ve cansız ve mat saçlar bu yüze yakışmıyor. Bu nedenle saç bakımına dikkat etmelisiniz. Yaptığınız bakım işe yaramıyorsa saçlarınızı daha parlak ve dolgun hale getirmenin yöntemlerini bulabilirsiniz. Örneğin krep dediğimiz şeyi yapıp, saçı birkaç kez tarayıp saçtan uçlara doğru kabartmak saçınızı daha kalın yapacaktır.

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?