Fazla Saç Boyatmak Saçlarınızı Yakar mı

Fazla Saç Boyatmak Saçlarınızı Yakar mı

Fazla Saç Boyatmak Saçlarınızı Yakar mı? Kadınların görünüşlerini değiştirmelerinin en yaygın yolu saçlarını boyamak. Fakat saçınızı sürekli boyarsanız fazla saç boyası saçınızı yakar mı? Sorunun cevabını onlar da merak ediyor. Aşırı saç boyama, saça ve cilde önemli ölçüde zarar veren bir işlemdir.

Saç boyama için minimum bekleme süresi hafta olmalıdır. Saç Boyama Teknikleri Saçları boyamanın en zararlı yolu ağız yoluyla açmaktır. Koyu saç renginizi açmak istiyorsanız öncelikle orial ile saçlarınızı açmalısınız. Bu işlem en çok saçı yakar. Bu işlemde saçınızı aynı anda iki farklı renkle boyarsınız. Bu iki bileşenli renk ile saçlarınız birçok kimyasal maddeye maruz kalacak ve yanacaktır. Bu işlemden sonra saçlarınız iplik gibi sertleşecektir.

Fazla Saç Boyatmak Saçlarınızı Yakar mı

Fazla Saç Boyatmak Saçlarınızı Yakar mı

Sürekli Aynı Renk İle Boyamak

Aynı renkle sürekli boyama Boyalı saçı tedavi ederken altı ayda bir boyamadan önce beklemelisiniz. Bu süre saçın hava şartlarına göre bir veya iki ay sürer. Bu süre zarfında saç dinlenir. Bu süre zarfında saç bakımı için zeytinyağı kullanılmalıdır. Saf zeytinyağı, yıkamadan yarım saat önce saça uygulanmalıdır. Yarım saat bekledikten sonra önce temiz su ile yağ boşaltılmalı, ardından şampuan kullanılmalıdır. Bu yöntem her yıkama işlemi için kullanılmalıdır.

Zeytinyağı, saç derisi ve saç için faydalı bileşenler içerir. Saç Rengi Ayarları Sürekli saçını boyamak zorunda kalan kadınlar için haftada bir saç boyamak zararlıdır. Zorunlu nedenlerle saç renginin değiştirilmesi gerekiyorsa boyalı saçlar kullanılabilir. Saçınızı boyamak için ayda bir kez piyasada bulunan saç boyalarını kullanmanız önerilir.

Fazla Saç Boyatmak Saçlarınızı Yakar mı

Tüm saç boyaları güçlü mineral ve kimyasal maddeler içerdiğinden tekrar tekrar kullanılması çok zararlıdır. Boyalı saçlara sahip kadınlar her yıkamadan sonra saçlarını korumak için buğday yağı kullanırlarsa saçlarına iyi bakılmış demektir. Buğday yağı saçın tamamına sürülmeli ve 10 dakika bekletilmelidir. Bu işlemden sonra saç kremi kullanımı şarttır. Fazla saç boyası renk sayısı azaltılıp tedaviler yapılırsa yanar mı? Önlemler alınır.

Saç boyamadan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Saçınızı her yıkamadan sonra saç kremi kullanarak da nemlendirebilirsiniz. Ancak kremsiyse en az 3 dakika bekleyin ve saç kremini saç köklerine uygulamayın. Bu sayede saçınızın boyama işlemi sonucunda kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Saç maskeleri de saçta oldukça etkili ürünlerdir. Haftada bir saç maskesi ile evde saç bakımı yapılabilir. Aynı zamanda salonlarda ayda bir kez yaptırılan profesyonel bir saç bakımı uygulaması, boyama işlemine rağmen saçların eskisinden çok daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Bu nedenle saç boyası ile saçınıza istediğiniz rengi verebilirsiniz. En başarılı saç boyama için salonumuzda en kısa zamanda sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Fazla Saç Boyatmak Saçlarınızı Yakar mı

Diğer her şeyde olduğu gibi, saçınızı boyamak söz konusu olduğunda çok fazla şey kötüdür. Piyasada bulunan boyalar doğal boyalar olarak üretilse de; Daha küçük miktarlarda da olsa kesinlikle içinde kimyasallar var. Bu nedenle her renklendirmede saçımıza farklı kimyasallar uygulanır ve zamanla zarar görür. Örneğin boyamadan bir hafta sonra saçınızı farklı bir renge boyarsanız saçınıza zarar verirsiniz. İlk boyamadan sonra en az 3- hafta beklemekte fayda var.

Fazla Saç Boyatmak Saçlarınızı Yakar mı

Temel olarak, saçınızı boyamanın zararı yoktur. Dediğimiz gibi sadece her hafta saçınızı boyarsanız saçlarınız zarar görebilir. Bu hasarlar zamanla oluşur. Örneğin saçlarınız da buna bağlı olarak yıpranabilir ve dökülebilir. Ayrıca saç boyama işlemi zamanla sınırlı değildir.

Saç boyamaya ve sonraki bakım adımlarına ne kadar dikkat ettiğiniz çok önemlidir. Bildiğiniz gibi saçlarımız çok hassastır ve küçük problemlerden bile zarar görebilir. Saç boyamada kullanılan yöntem ve renklerin de saç boyama sıklığı kadar önemli olduğunu da bilmelisiniz. Şimdi; En az 3- haftada bir saçınızı belirli marka renklerle boyamanız en doğrusu olacaktır.

Fazla Saç Boyatmak Saçlarınızı Yakar mı

Saçınızı boyarken bunlara dikkat edin! Saç sağlığının korunması doğrudan saçı oluşturan bileşenlerin korunmasına bağlıdır. Ayrıca kullanılan ürünler saçın ve cildin ideal pH düzeyine uygun olmalıdır, yani. .5-5.5 aralığında pH. Ne yazık ki birçoğumuz, vücudumuzun sağlığını doğrudan etkileyebilecek gıdaların içindeki bakım ürünleri, krem ​​ve parfümler ya da saç boyalarının içerikleri konusunda araştırma ve tüketim yolunu bu kadar hassas takip etmiyoruz.

Bununla birlikte cildimiz de üzerindeki maddeleri kan dolaşımına kolayca aktarabilme özelliğine sahiptir. Saç boyalarının üretiminde kullanılan kimyasalların 22’si Avrupa ülkelerinde yasaklanmıştır. ABD Çevre Koruma Ajansı tarafından yapılan bir araştırma, birçok saç boyasının zararlı olduğunu buldu. Amerikan çevre örgütü EWG, “İçinde ne var?” diyor. sordu ve binlerce kozmetik ürünü inceledi. Yayınlanan çalışmalar sonucunda aşağıdaki maddeleri içeren saç boyaları veya diğer kozmetik ürünlerin saç ve vücut sağlığına zararlı olduğu tespit edilmiştir.


Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir