Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Gelin Saçı Nasıl Olmalı? Gelin saçı gelinler için en zor şeylerden biridir. Gelinin saçı nasıl olmalı sorusunun tek bir cevabı yoktur. Çünkü gelin başı modeli öncelikle gelinin yüz şekline uygun olmalıdır. Tabii ki, bu tek başına yeterli değil. Aynı zamanda gelinlik modeli de gelinin başı için belirleyici unsur oluyor. Örneğin, prenses kesimli omuzları açık bir gelinliğin tasarımı daha iyiyse, gelinin saçları uzunsa, o zaman gelinin başının tasarımında, saçları gevşek bırakmak en etkileyici olanıdır. gelinliğin bir parçası. Bu nedenle gelinlik kendini rahatsız hissedebilir. Gelinin birincil saç modeli gelinliğin şıklığını ve lüksünü örtmemelidir. Aynı zamanda düğün konsepti de mutlaka düşünülmelidir.

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Gelin Başı Modeli Nasıl Seçilmeli?

Örneğin salon düğünlerinde bohem tavırlı gelin başı modelleri tercih edilmemelidir. Aynı zamanda bir kır düğününde çok sıkı bir saç toplama gerektiren balerin topuzu gibi saç modellerinden uzak durmakta fayda var. Düğünün nerede yapılacağına ve hangi konseptte gerçekleşeceğine bağlı olarak gelin başlığı seçmek çok daha akıllıca bir seçim olacaktır.Üstelik 2019 gelin saçı trendleri özellikle örgülü gelin başı tasarımlarını da beraberinde getirdi. Saçlarınız uzunsa son moda düğün saç modelleri ile evlenebilirsiniz. Elbette kısa saçlar için örgülü modeller de kullanılabilir. Ancak uzun saçlarla çok daha etkileyici göründüğü de aşikar.

Topuz Gelin Saçı Modelleri

Açık ara en popüler gelin saç modeli olan topuz Topuz, pek çok çeşidiyle karşımıza çıkıyor… Yüz tipinize, gelinliğinizin yakasına, düğün mekanınıza ya da düğününüze göre mutlaka bir seçim bulacaksınız. . Giyim Sağ Topuz modelleri temel olarak orijinal konumuna göre üstten, boyundan ve yandan ayrılmaktadır. Daha sonra dağınık, dar, gevşek, balerin, örgülü gibi tasarımlara ve tarzlara göre kategorilere ayrılır.Yüz tipi, boyun şekli, takı gibi detaylar kombin belirlenirken dikkate alınır. Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Örneğin; Yüzünüz çok küçükse ve boynunuz kısaysa üstte sıkı bir topuz yapmalısınız ki iç yüzünüz görünsün ve boynunuz daha uzun görünsün. son yıllar Ama bütün gece dans edip terleyeceğini düşünürsen saçların dökülebilir ve mahvolabilir. Bu nedenle düğün saç modeli seçerken enseyi açık bırakan modelleri kullanmanızı öneririz.Düğününüz için açık gelin saç modeli seçecekseniz gelinliğin yakasının açık olmasına dikkat edin. Yani gelinlik yakası kayık, yular veya hakim gibi kapalı yakalardan biri ise saçınızı açık bırakmayın. Ancak kollarınızı kapatan uzun bir truva atı kılıfınız varsa ve saçlarınız uzunsa, onu serbest bırakmayın. Özellikle dar omuzlarınız ve kısa bir boynunuz varsa, gevşek saçlardan uzak durmalısınız.

At Kuyruğu Düğün Saç Modelleri

Atkuyruğu saç modellerini gelin saç modeli olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü dökülen saçların aksine enseyi açık bırakır ve saça değmesine izin vermez. Böylece uzun süre ayakta kalıp dans ettikten sonra zayıflama riski azalır. Elbette düğün saçlarınız için basit bir at kuyruğundan bahsetmiyoruz. Kıvırcık at kuyruğu, örgülü at kuyruğu, sıkı at kuyruğu gibi pek çok çeşidi vardır. Bir de at kuyruğu gelinlik saç modellerini dekolteli gelinliklerle kombinlediğimizi varsayalım. Kısa saçlarınız varsa, daha uzun ve hacimli bir at kuyruğu oluşturmak için uzantıları kullanabilirsiniz.

Örgülü Gelinlik Modelleri

Örgülü tasarımları aslında joker olarak düşünebilirsiniz. Çünkü topuzların, gevşek saçların ve at kuyruğunun örgülü versiyonları var. Saçlara romantizm ve hareket katan örgüler arasında balık kuyruğu örgüsü genellikle en popüler olanıdır. Örgülü gelin saçlarında Valentino, Helen, Dutch ve French örgüler gibi tasarımlar popülerdir. Örgülü saçların en önemlisi tepeden ve buklelerden örülen taç örgülerdir. Bu modelleri özellikle rustik düğünler ve gelinlikler için öneriyoruz.

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

İpucu: Gelin Saçı Aksesuarları Gelin saçının en popüler parçalarından biri de gelin saçı aksesuarları seçimidir. Saç modeli gibi aksesuarlar da düğünün yapılacağı yere ve saç modeline göre değişiklik göstermektedir. Düğün dışarıda ise rengarenk çiçeklerle ya da papatyalarla süslenmiş bir taç tercih etmelisiniz. Ancak düğün büyük bir salonda ise çok şık parlak taş avizeler tercih edebilirsiniz. Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Altın kural: doğal makyaj Gelinlerin makyaj yaparken kendilerini değiştirmemeleri çok önemlidir. Altın kurallardan biri olan doğal bir görünüm elde etmek için özgün ama canlı bir görünüme sahip olunması önerilir. Bu amaçla kuaföre önceden haber verilmesi tavsiye edilir. Altın kural: doğal makyaj Gelinlerin makyaj yaparken kendilerini değiştirmemeleri çok önemlidir. Altın kurallardan biri olan doğal bir görünüm elde etmek için özgün ama canlı bir görünüme sahip olunması önerilir. Bu amaçla kuaföre önceden haber verilmesi tavsiye edilir. Gelin Saçı Nasıl Olmalı?


Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?