Hangi tırnaklara protez yapılmaz

Hangi tırnaklara protez yapılmaz?

Hangi tırnaklara protez yapılmaz Protez tırnaklar, sağlıklı ve yeterli yapısı olan tırnaklara uygulanabilir. Ancak, aşağıdaki durumlarda protez tırnak uygulaması önerilmez veya dikkatli bir şekilde yapılması gerekir:

  • Çok kısa tırnaklar: Protez tırnak uygulaması için, tırnakların en azından parmak uçlarına kadar uzaması gereklidir. Çok kısa tırnaklar üzerine protez tırnak uygulanması, tırnağın doğal büyümesini engelleyebilir.
  • Çok ince tırnaklar: Çok ince tırnaklar, protez tırnak uygulaması için uygun değildir. Tırnağın yapısı yetersiz olduğu için, protez tırnakların tutunması ve sağlıklı bir şekilde uzaması zorlaşabilir.
  • Çok kırılgan tırnaklar: Çok kırılgan tırnaklar üzerine protez tırnak uygulanması, tırnağın daha da zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle, tırnakların kırılganlığına ve yapısına bağlı olarak protez tırnak uygulaması önerilmeyebilir.
  • Aşırı şekilde büyümüş tırnaklar: Tırnağın normal boyutlardan çok daha uzun olması, protez tırnak uygulamasını zorlaştırabilir. Uygulamanın yapılabilmesi için, tırnak öncelikle kısaltılmalıdır.
  • Enfekte tırnaklar: Protez tırnak uygulaması, enfekte tırnaklara yapılmamalıdır. Bu durumda, öncelikle enfeksiyonun tedavi edilmesi gereklidir.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz İve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?