Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri: 1 Haftada Saç Uzatma

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri: 1 Haftada Saç Uzatma Saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız sabırlı olmanız, saçlarınıza düzenli ve dikkatli bakmanız ve doğru yöntemleri kullanmanız gerekir. Saç büyüme süreci, saçınızdan çok süreci nasıl yönettiğinize bağlıdır. Saçlarınıza düzenli bakım yapabilmeli ve sabırlı olmalısınız. Ne yazık ki, saçlarınız sizin yardımınız olmadan istediğiniz kadar hızlı büyüyemez.

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta ise saçlarınız uzadıkça sağlıklı olması gerektiğidir. Sağlıklı çıkmayan saçlar daha kolay yıpranır. Saçınız ancak daha güçlüyse daha hızlı uzar. Hızlı saç uzatma yöntemleri Hızlı saç uzatma yöntemleri iki ana kategoriye ayrılabilir.

Birincisi, vücudunuzun sağlığı ile de ilgili olan doğal yöntemlerdir. Unutmayın, ne kadar sağlıklı olursanız saçlarınız o kadar sağlıklı olur ve o kadar hızlı uzar. İkinci yöntem kolaydır, ancak dikkatli olmanız ve uygulamaları düzenli olarak çalıştırmanız gerekir. Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Bu uygulamalar sayesinde saçınıza iyi gelecek yeni ve hızlı saç uzantıları bulabilirsiniz. Doğal yöntemleri deneyin Saçlarınız da sağlıklı olmak ve sağlıklı uzamak istiyor. Unutmayın ki saçınızı besleyen sizsiniz. Bu nedenle öncelikle hızlı saç uzatmak için hangi doğal yöntemleri deneyebileceğinizden bahsetmek gerekiyor.

Ama unutmayın ki saçlarınıza doğal yöntemlerle düzenli olarak baktıktan sonra kısa sürede saçlarınız çıkmayacaktır. Sabırlı olmalı ve 1 hafta içinde saç uzatma yöntemleri gibi gerçekçi olmayan vaatlerde bulunmamalısınız. Son not: Saçınızı büyüttükten sonra doğal yöntemlerle saçlarınızı beslemeye devam etmeniz uygun olacaktır.

● Dengeli beslenmeye dikkat edin Saçlarınızı daha sağlıklı hale getirmek sizin elinizde. Burada yapmanız gereken en önemli şey düzenli ve dengeli beslenmek. Protein ağırlıklı beslenmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca vücudunuzun su ihtiyacını da göz ardı etmemelisiniz. Hücrelerinizi harekete geçirir ve saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

● Vitamin takviyeleriHızlı saç büyümesi, güçlü büyüme anlamına gelir. Gıdalardan yeterli miktarda vitamin alımı saçı güçlendirir. Saçınızın ihtiyacı olan vitaminleri kaybettiğinizde zayıflar ve kırılır. Kırık uçlu saçlarınız cansız ve zayıf görünecektir. Bu, saçınızı kesmeniz gerektiği anlamına gelir. Vitamin ihtiyacınızı karşılamanın en sağlıklı yolu yediğiniz besinlerden geçer ancak yine de saç vitamin ürünlerini kullanarak saçlarınızın kırılmasını önleyebilir ve güçlendirebilirsiniz. Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

● Bitkisel keratin ile saçınızı güçlendirinKeratin saçınızın ham maddesidir. Saçınızın ana besin kaynağı olarak düşünebileceğiniz keratin, saçınıza güç veren maddedir. Sizin işiniz saçınızdaki keratin miktarını tutarlı bir seviyede tutmaktır. Saçınızın keratin içeriğini dengelemek için bitkisel keratinler kullanabilirsiniz. Bu şekilde saçınız soyulduğu keratini geri kazanacak ve daha sağlıklı ve daha güçlü olacaktır.Saç uzatmanın basit yöntemleriSaçınızı uzatmak için kararlı olmalısınız. Kullanabileceğiniz basit yöntemlerle saçlarınıza daha bilinçli yaklaşabilir, daha hızlı ve daha güçlü hale getirebilirsiniz. Bu basit ve hızlı saç ekleme işlemleri sayesinde saçlarınızdan da daha sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

1 Besleyici şampuanları tercih edinSaçların uzamasında en önemli nokta saçların güçlenmesidir. Bu nedenle besleyici bir şampuan saçınızı kırılmaya ve yıpranmaya karşı güçlendirir.

2 Şampuanlamadan sonra saç kremi kullanın Hızlı saç uzamasını istiyorsanız işlem boyunca saç kremi kullanmayı unutmayın. Saç kremi saçınızı canlandırır, besler ve güçlendirir. Saç kremini şampuanladıktan hemen sonra saçınızın uçlarına uygulayabilirsiniz.

3 Saçınızı nazikçe tarayın Saçınızı bir bibloya dokunuyormuş gibi nazikçe tarayın. Saçlarınızın da kırılabileceğini göz ardı etmeyin. Banyodan sonra saçlarınız nemliyse, taramadan önce saç kremi kullanmak saçlarınızı yumuşak ve kolay taranmasını sağlayacaktır.

5 Özellikle kıvırcık saçlarınız varsa, saçlarınızı açmak için mutlaka geniş bir tarak kullanın. Sıcak su saçınıza zarar verebilir Sıcak su saçınızı çok aşındırabilir. Saçların kırılmasına ve zayıflamasına neden olan sıcak su yerine en azından son bir kez saç derinizi sıcak suyla yıkayabilirsiniz. Bu sayede saçınıza kan akışı artar ve saçlarınız daha hızlı uzayabilir.

5 Saç köklerine masaj yapın Soğuk su gibi masaj da kan dolaşımını artırır ve saç büyümesini hızlandırır. Bu biraz kararlılık gerektirebilir. Saç derinize her gün 10 dakika masaj yaparak saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Masajda saç bakım yağı ve saç bakım kremi gibi ürünler de kullanılabilir. Bunu alışkanlık haline getirirseniz saçlarınızı kısa sürede güçlendirebilirsiniz.

6 Saten yastık kılıfı kullanın Saçınıza değen şeyler saçınızı olumlu ya da olumsuz etkiler. Olumsuz etkilerden biri elektrik çarpmasıdır. Elektroliz, saçınızı dış etkenlere karşı zayıflatır. Saçınızla en çok temas eden saten yastıkları tercih ederek bu riskten bir nebze kurtulabilirsiniz.

7 Kırık uçlardan kurtulun Saçlarınız kökten uzasa da kırık uçlar saçınızı zayıflatabilir. Saç ekimi sırasında saç uçlarının çıkması normaldir ancak bu kırılmalar bir süre sonra saçların zayıflamasına ve kırılmasına neden olabilir. Uçları düzenli olarak kesmek, ancak çok sık olmamakla birlikte, daha sağlıklı saç büyümesine neden olur.Saçları daha uzun, hatta daha hızlı yapmak mümkün. Ancak bunun için uygulamanız gerekenler sabır ve kararlılık gerektirebilir. Hazırsanız uzun, sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak sandığınız kadar zor değil.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?