Keratin Botox Nasıl Uygulanır?

Keratin Botox Nasıl Uygulanır?

Keratin Botox Nasıl Uygulanır? Saç bakımında bir devrim olarak kabul edilen Keratin Botoks uygulaması, özellikle çeşitli işlemlerden dolayı zarar görmüş saçların hızlı onarımında karşımıza çıkmaktadır. Doğru uygulandığı takdirde saçların iyileşme sürecini hızlandıran, cansız ve mat saçların daha sağlıklı görünmesini sağlayan Keratin Botoks uygulamasını da tercih edebilirsiniz.

Keratin Botox Nasıl Uygulanır?

Keratin Botox Nasıl Uygulanır? Saçların çok daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlayan bu işlem sanıldığı gibi kimyasal maddelerin kullanıldığı bir uygulama değildir. Vitamin ve mineral gibi doğal içeriklerle yapılan bir saç bakımıdır. Bu yüzden saçınıza zarar verdiğine veya döküldüğüne dair şehir efsanelerine inanmayın.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız

Keratin Botoks ne kadar sürer?

Bu işlemde saça tepeden tırnağa vitamin, mineral, protein, amino asit gibi maddeler içeren özel formüllü bir saç kremi sürülür ve bir süre beklenir. Bundan sonra saçlar her zamanki gibi yıkanır ve temizlenir. Yaklaşık 5-60 dakika süren bir işlem olduğu için Keratin Botoks ile uzun zaman harcamanıza gerek yok.Saçınızı çok daha sağlıklı hale getirmek için bir uygulama yeterli olabilir. Ancak çok yıpranmış ve yıpranmış saçlarınız varsa bir süre sonra başka bir uygulamaya ihtiyacınız olabilir. Ancak ilk kullanımdan sonra etkisini net bir şekilde göreceğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü bu uygulamada kullanılan malzeme saçların iyileşme sürecini hızlandıran maddeler içermektedir.

Keratin Botox Nasıl Uygulanır?

Saça farklı tedaviler uygulanır. Keratin botoksu da bu işlemlerden biridir. Keratin Botoksu Nedir? Keratin botoksu nasıl yapılır? İşte tüm ilginç detaylar. Keratin Botox saça uygulanan bir işlemdir. Saçlara gerçekten yardımcı oluyor. Saç kullanım sırasında keratin kaybedebilir. Keratin Botoksu bu kaybolan keratinin yerini almak için yapılır. Saçları parlak, canlı ve düz yapar, çok daha çarpıcı hale getirir. Keratin Botoksu Nedir? Keratin Botox bir tedavi yöntemidir. Saç düzleştirme ile birlikte kullanılan bir maddedir. Günümüzde saçlar için farklı tedaviler yapılmaktadır. Bu işlemlerin ağartma, düzleştirme, kulp gibi pek çok örneği vardır. Tüm bu işlemler saça zarar verebilir. Aynı zamanda saçın yapı malzemelerinden biri olan keratin de zarar görür ve saçtaki etkinliğini kaybetmeye başlar. Keratin botoksu saçınızın kaybettiği keratini geri kazandırabilir.

Keratin Botoksu nasıl kullanılır?

Keratin Botox, Brezilya pufu ile aynı şekilde uygulanır. Saçınızı uyguladıktan sonra üç gün boyunca yıkamayın. Başka bir kullanım veya bakım gerektirmez. Saçtaki bu işlemin ömrü yaklaşık üç ila dört aydır. Keratin Botox saç derisine zarar vermez veya saç dökülmesine neden olmaz. Bu işlem saç kökündeki gerekli proteinleri harekete geçirerek saça bakımlı bir görünüm kazandırır.

Sadece saçınızı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda saçınızın daha düz görünmesine de yardımcı olur.Saçta kaybolan nemi geri kazandırır, daha hacimli ve parlak olmasını sağlar. Keratin Botox saç derisine zarar vermez ve saç dökülmesine neden olmaz. Keratin Botox, yıpranmış saçları onarır ve kırılan saçları düzeltmeye yardımcı olur.Saçları güçlendirir ve saçların daha gür olmasını sağlar. Kuru ve düzleştirilmiş saça nem vererek taramayı kolaylaştırır. Keratin Botoks’un Dezavantajları Nelerdir? Saç botoksu işleminde zararlı kimyasallar kullanılmamaktadır. Yani Keratin Botoks işlemi güvenlidir. Keratin Botox işlemi sürekli kullanıldığında ve uygulandığında daha fazla saç taşır.

Evde Keratin Botoksu nasıl yapılır?

Öncelikle bu işlem temiz saça uygulanmalıdır. Bu nedenle saçlar sprey, jel veya parfüm gibi kalıntı kalmaması için dikkatlice şampuanlanmalıdır. Daha sonra saç botoks ürününüzün talimatlarına göre hazırlayıp saçınıza uygulayın. Saça uyguladıktan sonra saç spreyi ile saçı sarın veya sıkın ve 5 dakika bekleyin. Bekledikten sonra saçınızı ılık suyla yıkayın. Ardından keratin tedavisinin etkinliğini artırmak için saçınızı kurutun. Bu işlem saçı yaklaşık üç ila dört ay boyunca düz tutar. Keratin Botoks işleminden sonra saçlar çok sık yıkanmamalıdır. Ayrıca klorlu ve tuzlu sudan uzak durmalıdır.

Keratin Botox Nasıl Uygulanır?

Böylece Keratin Botox’un ömrü daha uzun olur. Keratin tedavisini evde uygularken nelere dikkat etmeliyiz? Evde keratin bakımının başarılı olması için profesyonel ve kaliteli bir keratin bakımı yaptırmanız gerekir. Peki keratinin iyi olup olmadığını nasıl anlarız? Öncelikle profesyonel bir keratin ürünü çok ekonomik değildir. Ardından bu ürünün profesyonel kuaförler tarafından da kullanılıp kullanılmadığını kontrol edebilirsiniz. Türkiye’de kaç yıldır satıldığını görebilirsiniz. Natura Keratin markasının ev kullanımı için keratin kitleri de bulunmaktadır. Doğru keratin uygulamasının yanı sıra uygulama adımları da oldukça önemlidir. Doğru ürün ve doğru uygulama ile mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?