Küt Saç Kestirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Saç, kadınlar için iç karartıcı olarak yorumlanır. Bu her zaman olmasa da bazen haklı görülebilir. Kendini değiştirmek isteyen, özgüvenini yenilemek isteyen, daha genç ve diri görünmek isteyen her kadın değişime saçlarından başlayabilir. Künt bir saç modeline gitmeden önce bilmeniz gereken şey yüz şeklinize ve saç çizgisi yapınıza uygunluğudur. Küt bir saç modeli, düz saçlı kadınların sıklıkla kullandığı bir stildir ve bu rahat ve kullanışlı olduğu için tercih edilme nedenlerinden biridir.

Saç Kestirmeden Önce Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Eski saç uzunluğuna ulaşıldığı için saç kesimi uzun vadede risklidir. Her şeyden önce, bir saç modeline karar vermelisiniz. Katalogdan bir saç modeline hayran olmak riskli bir durumdur. Bir modelin yüz özelliklerinin ve yüz özelliklerinin farklı olduğunu unutmayın. Bir kuaförden randevu alın. Donuk bir saç modeli her yüze ve saça uygun değildir ve sürekli kurutma ve bakım gerektiren bir stildir. Saçlarınız düz ise sıkıcı bir stil rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saç Rengine Karar Verin

Saç rengine ve kesimine karar verirken bu önemlidir. Daha şık ve havalı görünmesi için ten ve kaş renginizle uyumlu olmalıdır. Sarı saç kullanmak istiyorsanız, saçınızı bir çizgi inceltip rengi bir ton genişletmek sizi daha zarif ve bakımlı gösterecektir. Ten renginize uygun bir saç rengi seçebilirsiniz. Saçınıza zarar vermeyecek saç bakımlarını seçin.

Saç Bakım Ürünlerini Düzenli Kullanın

Saç bakım ürünleri ile daha sağlıklı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Yararlı yağlardan düzenli olarak faydalanabilir ve boyayarak veya kurutarak zarar görmüş saçlarınızı tedavi edebilirsiniz. Kısa saçlar için dalgalı saçlara sahipseniz mutlaka günlük kremler ve saç kremleri kullanmalı ve saçlarınızı her gece yıkamalısınız. Mat bir kesim için her sabah biraz düzleştirici kremle fön çekmek saçınızın bakımlı görünmesini sağlayacaktır. Kısa saç bakımı, uzun saça göre daha kolay ve ekonomiktir. İstenilen modelin uygulanması daha az zaman alır.


Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?