Mor Şampuan Nedir Nasıl Kullanılır

Mor Şampuan Nedir Nasıl Kullanılır

Mor Şampuan Nedir Nasıl Kullanılır? Sarı saçlarınız varsa mor şampuanları deneyebilirsiniz. Mor şampuan ya da gümüş şampuan adıyla dikkat çeken bu ürünler, uzun zamandır hayalini kurduğunuz boyalı saçlara sahip olmanızı sağlıyor. Peki mor şampuan nedir ve mor şampuan kullanımı ile ilgili soruların cevapları nelerdir? Mor şampuan evinizin rahatlığında saç renginize renk vermek için kullanabileceğiniz yoğun bir şampuan türüdür.

Şampuanın menekşe tonları saç renginin sıcaklığını kontrol altında tutar. Sarı ve turuncu tonları nötrleştirdikten sonra daha küllü bir görünüm verir. Renk tekerleği düşünülerek tasarlanmış bir şampuanın mantığını anlayacaksınız.

Mor Şampuan Kullanımı: her üç yıkamada bir idealdir. Fakat saçınızın yapısına göre değişiklik gösterebilir (markasına göre değişiklik gösterebilir).Saçınızı az miktarda ılık suyla ıslatın. Islak saça masaj yaparak uygulayın. Saçınızda kalma süresi markaya ve saç dokusuna bağlıdır. İyice durulayın. Saçınızı kuruturken ve şekillendirirken yüksek ısı kullanmayın, en düşük ısıyı kullanın.

Mor şampuan ne işe yarar?

Mor şampuanlar sarı, platin, gümüş ve gri saç renklerinin geçişini ve doğallığını sağlar. Koyu tenli saçlarda sarı, turuncu ve pirinç tonlarıyla mücadele etmek için mor şampuan kullanılabilir. Saç dipleriniz uzunken ve saçınız yanlış renkteyken mor şampuan kullanırsanız, dış hatlar daha az fark edilir olacaktır. Platin sarısı saçlı veya açık ton kullanan kişiler bu şampuanı kullanabilir. Bu arada saçlarının parlak ve ışıltılı görünmesini isteyenler mor şampuanları tercih edebilirler.

Mor şampuanlar, saçınızın turuncuya dönme riskini azaltır ve salondan ayrıldıktan haftalar sonra bile taze görünmesini sağlar. Kerastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet modeli son yılların en popüler mor şampuanlarından biridir. Bu turunculuk önleyici ürün saçınızdaki istenmeyen yansımaları giderir. Cicaflash ile birlikte kullanıldığında saçlarınız önemli ölçüde güçlenmeye başlayacaktır. Saçları kirden arındırmak için de kullanılabilen mor şampuan modeli, onarıcı özelliği ile dikkat çekiyor.

Anti-Orange Kerastase mor şampuan saçınızdaki turuncu ve sarı yansımaları gözle görülür şekilde engeller. Özel içeriği ile dikkat çeken mor şampuan, havalı sarı ve gri saçlarda öne çıkıyor. Düzenli kullanımda saçtaki istenmeyen yansımaları engeller. Saçı günlük oksidasyona ve kirlenmeye karşı dirençli hale getiren, yumuşaklık ve parlaklık veren bir ürün. Hyaluronik asit ve edelweiss bitkisinin birleşimini içeren ürün, sarı saçların parlaklığını arttırırken aynı zamanda saç tellerini de derinlemesine temizler.

Mor şampuan kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Saç uzmanları, mor şampuanı ilk kez kullanacak kişilere normal şampuanı mor şampuanla karıştırarak ne kadar etkili olduğunu görmelerini tavsiye ediyor. Aksi takdirde, yanlışlıkla farklı bir saç tonuna sahip olabilirsiniz. Mor şampuanı nemlendirici şampuan ile kombine edebilirsiniz. Saçınızın ne kadar açık renkli olduğuna bağlı olarak bu ürünü her yıkamadan sonra kullanmanız gerekmeyebilir. Güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmak için neme dikkat edilmelidir. Mor Şampuan Nedir Nasıl Kullanılır

Bu nedenle nemlendirici özelliği olan şampuanları düzenli saç bakım rutininizin bir parçası olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Mor şampuanı her yıkamanızda kullanırsanız saçlarınızı mat ve cansız hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda şampuanı kullandıktan sonra saçınızda ne kadar süre bekleteceğinizi de belirlemeniz gerekiyor. Bu sayede saç yapınız için doğru zamanı bulabilirsiniz.

Saçınızın gözenekleri ne kadar fazlaysa, ürün o kadar iyi emer.saç uzmanına göre her üç yıkamada bir mor şampuan kullanmak idealdir. Fakat saçın yapısına göre değişiklik gösterebilir. Mor şampuan kullandıktan sonra saçınızı nasıl şekillendirdiğiniz de önemlidir. Sıcak aletler kullanacaksanız en kısık ateşte tutmalısınız. İşte yüksek ısının neden olduğu saç hasarını nasıl önleyeceğiniz. Mor Şampuan Nedir Nasıl Kullanılır

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz İve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Mor Şampuan Nedir Nasıl Kullanılır

Mor Şampuan Nedir Nasıl Kullanılır

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?