Protez Tırnak kullanırken

Protez Tırnak kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Protez Tırnak kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Tırnak protezi, kişinin sağlıklı ve estetik bir tırnak görünümü elde etmesi için kişinin kendi tırnağı üzerine yapılan bir işlemdir. Bu 3 şekilde yapılır. Uv/LED lambası altında katılaşan bir jelin, mevcut tırnaklarımızın uçlarına takılan uç adı verilen plastik tırnak braketlerine uygulandığı bir düzeltme işlemidir.

Son zamanlarda jel tırnak olarak da bilinen, tırnakların tamamen jel ile kaplanıp, tırnak uçlarına herhangi bir yapıştırıcı uygulanmadan kağıt maket ile uzatıldığı tırnak protezi işlemidir. En eski tırnak protez sistemi olan akrilik sistem daha çok problemli tırnaklar için tavsiye edilmektedir. Akrilik tozu ve özel solüsyonu bir araya getirilerek homojen bir madde oluşur ve tırnak üzerine sürüldüğünde üzeri kapatılır ve fırça yardımı ile yayılır. UV/LED lambada kurutulması gerekmez.

Tırnak protezine normal veya kalıcı oje uygulanabilir. Aslında ojesiz de kullanılabilir çünkü tırnak rengine yakın doğal renkli jeller tercih edilir. Tırnak yeme alışkanlığı olanlar bu alışkanlığından kurtulmak için tırnak protezi yaptırabilirler. Tırnak protezi, tırnak kırılması, pürüzlülük ve tırnak kırılması sorunu yaşayan hassas tırnaklı kişiler için oldukça etkili bir uygulamadır. Tırnak sorunu olmayan kişiler de dilerlerse takma tırnak yaptırabilirler. Kimler kullanamaz; Tırnaklarında veya ellerinde mantar olan kişilerde tırnak protezi uygun değildir. Tedavi sonrasında bu uygulamayı yapabilirler. Protez Tırnak kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tırnak protezini ne kadar süre takabilirim? Tırnak uzama hızına göre 2 veya 3 haftada bir bakım yapılmalıdır. Tırnak protezi, tırnak büyüdükçe tırnağın alttan protez tırnak jeli ile kaplandığı bir işlemdir. Bakımını yaptığınız sürece tırnak protezi takabilirsiniz. Tırnak protezi kullanırken nelere dikkat edilmelidir?Tırnakların kırılması, kırılması gibi sorunları önlemek için tırnakları darbelerden korumak önemlidir.

Üzerine tırnağınızı sürdüyseniz asetonsuz oje çıkarıcı, çamaşır suyu vs. ile çıkarabilirsiniz. gibi temizlik ürünlerine dokunmamanızı öneririz. Takma tırnağımı nasıl çıkarabilirim? Kendi başınıza çıkaramazsınız 🙂 Çıkarma işlemi özel bir solüsyon veya cihazla yapılır. Bu nedenle epilasyon işlemini uygulama yaptırdığınız yerde ve başka bir tırnak merkezinde yaptırabilirsiniz. Protez Tırnak kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?