Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları Cilt tipinize uygun ürünleri seçin”Pürüzsüz bir cilt için ne yapmalı?”

Sorunun bir cevabı cilt tipinize uygun bakım ürünlerini seçmektir. Yüz temizleyicinizden nemlendiricinize kadar kullandığınız her üründe cilt tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin yağlı bir cildiniz varsa yağ dengeleyici ürünlere yönelmelisiniz. Çok kuru ve hassas bir cildiniz varsa daha fazla besleyici yağ ve mineral içeren bakım ürünlerini tercih etmelisiniz.

Cildinizi Nemlendirin Nem cilde elastikiyet ve yumuşaklık vererek sağlıklı bir görünüm yaratır. Cildin nemini korumak ve gün içinde kaybettiği nemi geri kazandırmak için günde en az 2 kez nemlendirici kullanın. Nemlendiriciler ayrıca ciltteki küçük kırışıklıkları da engeller, böylece cilt genç kalır. Güneşin zararlı ışınlarının cildinizi yıpratmaması için SPF korumalı nemlendiriciler seçin.

SPF korumalı nemlendiriciler, özellikle güneşli yaz aylarında günlük cilt bakım rutininizin bir parçası olmalıdır. Eksfoliyatör kullanınCildinizi temizlemek için temizleyiciler ve tonerler dışında kullanabileceğiniz bir diğer işlem de peelingdir. Haftada bir kez peeling yapmak cildin ölü deri hücrelerinden kurtulmasına yardımcı olur. Böylece akne ve siyah noktalar da azalır.

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları Cildinizi günde iki kez yıkayın. Düzenli temizlik, daha pürüzsüz ve parlak bir cilt için ilk adımdır. Yüzünüzü yıkamak, gözenekleri tıkayan kir, yağ ve makyajın giderilmesine yardımcı olur. Ölü cilt hücrelerinin birikmesini gevşetmeye yardımcı olarak hücre yenilenmesini destekler. Sabahları bir kez ve yatmadan önce tekrar yıkayın. Yüz temizleyiciyi cilde nazik dairesel hareketlerle masaj yapın. Soğuk veya ılık suyla iyice durulayın ve bir havluyla nazikçe kurulayın. Cildinizi parlatan bir tarifi hakkında daha fazlasını okuyun…

CİLT PÜRÜZLÜLÜĞÜNÜN NEDENLERİ Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

Yaşlanma: Yaşlanma, cilt yapısındaki değişiklikleri etkileyen en büyük faktörlerden biridir. Ergenlikten sonra yağ bezleri genişler ve daha aktif hale gelir ve cildi yağlı hale getirir. Yaşlanma süreci başladığında cilt kurur ve hacim kaybederek kaybolur. Genetik: Farklı genler ve içsel süreçler, bir kişinin cildinin nasıl yaşlandığını belirler. Ailenizde erken yaşlanma öyküsü varsa, muhtemelen yaşamınız boyunca cildinizin dokusunda bazı değişiklikler yaşayacaksınız.

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

Fotoyaşlanma: Uzun süreli güneşe maruz kalma, pürüzlü ve pürüzlü cilt dokusuna ve kırışıklara neden olabilir. Cildinizi foto yaşlanmadan korumak için yapabileceğiniz en önemli şey, her gün sürekli olarak geniş spektrumlu bir fiziksel güneş kremi kullanmaktır.

Yaşam Tarzı: Sert ve hasarlı cilde neden olan bir yaşam tarzı seçeneği sigara içmektir. Sigara dumanındaki toksinler, ciltteki kolajen ve elastik lifleri yok ederek yaşlanma sürecini hızlandırır. İyi haber şu ki, pürüzlü cilt dokusu ne kadar can sıkıcı olursa olsun, bununla başa çıkmak çok da zor değil. Daha pürüzsüz bir cilt arıyorsanız, cilt dokusunu iyileştirmenin 10 yolunu okuyun.

“Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt herkesin hayalidir. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ne yapmalı ve nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle bu sorunun cevabı tamamen yaşam tarzınızda gizlidir.”

Pürüzsüz, canlı ve ışıltılı bir cilt için öncelikle sağlıklı beslenme çok önemlidir. Yetersiz beslenme tüm vücudu etkiler ve hızlı yaşlanmaya neden olur. Tükettiğimiz besinler, cildimize sürdüğümüz kremlerden çok daha önemlidir. Bu nedenle, diyetinizde lif açısından zengin besinlerin bol olduğundan emin olun Şekeri ve tuzu azaltın. Sık sık sebze ve meyve yiyin.

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

ÇOK SU TÜKETİMİ Su vücudumuzun yaklaşık ¼’ünü oluşturur. Bu nedenle, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde ulaşmanın ana anahtarı yeterince su içmektir. Su içmek cildi nemlendirir, kırışıklıkları azaltır ve toksinleri vücuttan uzaklaştırır. Günde en az 1.5-2 litre su içerseniz cildinize ışıltı ve güzellik katabilirsiniz. Su içmekte zorlanıyorsanız, suyu limon, zencefil veya nane yapraklarıyla tatlandırabilirsiniz.

EGZERSİZ VE YÜRÜYÜŞ Egzersizin faydaları saymakla bitmez ancak cilt sağlığı için düzenli egzersiz ihmal edilmemelidir. Egzersiz ve yürüyüş kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır ve ciltte kolajen üretimi için uygun koşullar yaratır. Günlük hayatınıza egzersizi ekleyerek cilt hücrelerinizi yenileyebilir, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

GÜNEŞ KREMLERİ KULLANIN Çoğumuz yaz kış bronzlaşmak isteriz ancak güneş ışınları cilde ciddi zararlar verebilir. Güneş kremi yaşlanmayı ve cilt kanserini önler. Hem cilt sağlığı hem de pürüzsüz bir cilt için yaz kış güneş koruma faktörü yüksek kremler kullanmalısınız. Pürüzsüz, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için tüm yaşam tarzlarımızı takip etmeliyiz.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Sırları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?