Saç Kırıklarına Neler Sebep Olur?

Saçlarımız dışarıda olduğu için kışın soğuğundan yazın sıcağından etkilenen bir organdır ancak her koşulda sağlıklı ve sağlıklı olmasını isteriz. Kadınların başarı ya da güzellik dediği saçın önemli bir unsuru ve dikkat edilmesi gereken bir unsur da kırılmadır. Kırılmalar saçların sağlıksız ve yıpranmış görünmesine neden olur. Ayrıca bu şekilde görülen saçlar çekici olmadığı için kadınların uçlarının kırılmasına ne sebep olur? Soru geliyor. Yanıt ayrıca dikkat gerektiren sorunları da gündeme getiriyor.

Yazın Güneş

Yaz sezonunun en popüler uygulamalarından biri deniz, kum ve güneşi birleştirmek. Önce cildinizi sonra da saçınızı etkiler. Güneşin en tepede olduğu zamanlarda okyanustan çıktıktan sonra doğrudan güneşe maruz kalmak saçlarınızın kurumasına ve kırılmasına neden olur. Bunun önüne geçmek için saçlarınızı saklamanız ya da güneş altında denize girmemeniz gerekiyor. Çok soğuk havalardan kaçınmak da önemlidir çünkü saçların yanması ve kırılmasının en büyük nedenlerinden biri kışın soğukta kurumasıdır.

Yapılan İşlemler

Saç kırılması için bir diğer etkili işlem ise ısıl işlemdir. Düzleştirme veya kıvırma sırasında birçok renklendirme işlemine maruz kalan saçlar dengesini kaybetmeye başlar. Daha sonra saçın uçları ayrılmaya başlar. Saç dengesinin ve nem kaybının neden olduğu bu kötü şekillerden kurtulmanın tek yolu kestirmektir. Bu nedenle, saçınızı ısıl işlemden veya boyamaktan mümkün olduğunca kaçınmak önemlidir.

Dikkat Edilecek Konular

Ayrıca saçlarınızı cildinizden ayrı tutmamalısınız. Çünkü cildinizdeki nem saçınıza yansır. Bunun için bol su içmeniz ve kremler ve diğer saç bakım ürünleri ile desteklenmeniz gerekir. Saç dökülmesine ne sebep olur? Sorunun cevabı çoğu zaman belli olsa da bakım yapılmadığı için saçlarınızı kestirmeniz gerekebilir. Gerekirse bir dermatologdan da destek alabilirsiniz. Bitkisel ve kimyasal çözümlerle saçlarınızı daha kalın hale getirebilir, kırılmaları giderebilirsiniz.

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?