Saç Köklerini Beslemek İçin Ne Yapmalısınız?

Saç kökleriniz güçlü mü? Genellikle kıl kökünde ağrı ve kaşıntı olur. Saçınıza hacim ve güç katmanın birçok yolu vardır. Saç köklerini beslemenin püf noktaları neler! Saç keratinin yanı sıra magnezyum, bakır, silikon ve selenyum gibi önemli minerallerden oluşur ve sağlıklı ve güçlü saçlar için tüm bu bileşenlerin doğru dengede olması gerekir. Saç köklerinizi beslemek için ne yapmalısınız? Sorunun cevapları çok farklı.

Güçlü Saçlar İçin Yapılması Gerekenler

Güçlü saçlar elde etmek için doğal ilaçlar kullanmalı, şampuan ve saç kremini doğru kullanmalısınız. Saçın durumu sadece genetik faktörlere değil, aynı zamanda dış faktörlere ve alışkanlıklarımıza da bağlıdır. Doğru şampuanı seçmelisiniz. Saçlarınız inceyse ve istediğiniz gibi tarayamıyorsanız şampuanınızı dikkatli seçmelisiniz. Bazı doğal ilaçları denemelisiniz. Kimyasal işlemler yerine saçınızı daha güçlü ve daha güçlü yapan bobinleri sabitlemeyi deneyin. İnce ve kırılgan saçlara 2 yumurta sarısı, 2 kaşık sirke yardımı ile güç vermek gerekir. Badem yağını homojen bir karışım oluşana kadar iyice karıştırın, saçı ıslatın ve saça masaj yaparak kompres yapın. 30 dakika bekletin ve ardından ılık su ile yıkayın. Bunu haftada bir yapmak saç köklerini besler.

Saç Köklerini Doğru Beslenme Nedir?

Bazı durumlarda, saç köklerinin farklı bir diyetini takip etmek gerekir. Ancak ince saç köklerinde asla bulunmaması gereken şey, başta demir, bakır ve çinko olmak üzere doğru miktarda protein, vitamin ve mineral eksikliğidir. Saç köklerini beslemek için biotin veya H vitamini kullanılır. Ayrıca kötü beslenme nedeniyle saç dökülmesine neden olabilir. Bu vitaminin sentezi için tahıl, yumurta ve maya içeren besinlerin tüketilmesi önemlidir. Folik asit hücre üremesi için de önemlidir ve sebzelerde, brokoli ve portakal suyunda bulunur. Avokado, vitamin içeren saç takviyelerinde kullanılabilir ancak mutlaka bir doktor tarafından önerilmelidir.

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?