Saçlara Doğru Bakım Nasıl Yapılır

Saçlara Doğru Bakım Nasıl Yapılır

Saçlara Doğru Bakım Nasıl Yapılır? Bu işlemler, yoğun günlük yaşam, aşırı şekillendirme, renklendirme ve kimyasal ürünlere maruz kalan, canlı ve parlak görünümünü ve yoğunluğunu kaybedebilen saçlar üzerinde çoğu zaman olumsuz etki yapabilmektedir. Hasarlı saçlar tekrar bu işlemlere maruz bırakılırsa saçlar tamamen yok olabilir. Bu, uzun saçlı kadın ve erkeklerin başına gelebilir. Saçlar tamamen dökülmeden alınabilecek bazı önlemler vardır ve doğru kullanılırsa bu saç dökülmesinin önüne geçilebilir. Saçınıza uygun şekilde bakım yapmak için öncelikle en iyi saç tipini bilmelisiniz. Saç tipini belirlemeden yapılan saç bakımı, saça zarar verebilir.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saçlara Doğru Bakım Nasıl Yapılır

Saç çeşitleri;

Normal saç: Düzenli bakım ile nemini, yoğunluğunu ve parlaklığını koruyabilen saç, yapısındaki tüm maddeleri içerir.

Yağlı saç: Genetik nedenler, çevresel etkiler, stres ya da depresyon nedeniyle yağ bezlerinin fazla salgıladığı saç türüdür. Bu saçlar, tekrarlanan yağlama nedeniyle sık yıkama nedeniyle kuru saç derisine de neden olabilir.

Kuru Saç: Sürekli ısıya, kimyasal ve çevresel faktörlere, hormonal faktörlere maruz kalmaktan kaynaklanabilecek bir saç tipidir.

Seyrek saç: Başlıca nedeni genetik faktörlere bağlı saç tipidir. Saça uygulanan yıpratıcı işlemler sonucunda saçlar daha da yıpranabilmektedir. Bakım önerileri Normal saçlar için saçı yıkamadan önce uygulanan bakım maskesi yeterlidir. Ayrıca saç tipine uygun şampuan ve saç kremi kullanımı da saç sağlığının korunması için önemlidir.

Normal saçlar için maske tarifi; Zeytinyağı maskesi 5 yemek kaşığı saf zeytinyağı, 2 yumurta. İki malzemeyi iyice karıştırın ve yağlı saça uygulayın. Ardından saçı bir bone veya streç örtün. 15 dakika sonra yıkayın. Şampuandan sonra saç kremi kullanmayı unutmayın.

Saçlara Doğru Bakım Nasıl Yapılır

Saçlara Doğru Bakım Nasıl Yapılır

Yağlı saçlar düzenli aralıklarla ılık su ile yıkanmalıdır. Yağlı saçlar için özel bir şampuan seçilmelidir. Saçlar yıkanırken saç derisine nazikçe masaj yapılmalıdır. Yağlı saça çok fazla dokunulmamalı ve taranmamalıdır. Saçları daha hızlı yağlandırırlar.

Yağlı saçlar için maske tarifi; 1 limon, 1 kaşık elma sirkesi, 1 litre su, 10 gr. ıhlamur çiçeği 1 litre suya ıhlamur çiçeği ve limon kabuğu ekleyin, karışımı kaynatmadan ısıtın. Isıtılan karışımı 10 dakika bekletin ve elma sirkesini ekleyin. Karışımı saç derisine uygulayın ve 15 dakika sonra yıkayın.

Kuru saçı düzenli aralıklarla yıkamak çok önemlidir. Kullanılan şampuanın nemlendirici özelliği olduğuna dikkat edilmelidir. Saçınızı yıkadıktan sonra kuru saç uçlarına gliserin yağı sürmek de saçınızın nemlenmesine yardımcı olabilir.

Kuru saçlar için maske tarifi; 2 yumurta akı, 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt. Yumurta aklarını bir kapta çırpın ve yoğurdu ekleyin. Karışımı kökten uca uygulayın ve yarım saat sonra ılık suyla yıkayın.

İnce telli saçlar haftada 1-2 kez düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Bakım maskeleri saçınızı yıkamadan önce, bakım yağları ise yıkamadan sonra ıslak saça uygulanabilir. Argan yağı, badem yağı tüm saç tipleri için kullanılabilen tedavi edici yağlardır.

Saçlara Doğru Bakım Nasıl Yapılır

İnce telli saçlar için maske tarifi; 2 kaşık zeytinyağı, 1 doğranmış muz, 1 yumurta, 1 kaşık bal. Tüm malzemeleri karıştırın ve alttan uca yayın. 30 dakika sonra saçınızı yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 kez kullanın.

Saç dökülmesine karşı maske; 2 ampul bephanten, 2 ampul bemix, 2 ampul evgen, 1 yemek kaşığı badem yağı. Malzemeleri karıştırın ve saç derisine uygulayın. Saçınızı bir bone veya streç örtün. 2-3 saat bekletin ve sonra saçınızı yıkayın.

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?