Saçlarımızı Uzatırken Nelere

Saçlarımızı Uzatırken Nelere Dikkat Edilmeliyiz

Saçlarımızı Uzatırken Nelere Dikkat Edilmeliyiz Saçlarımızın sağlıklı ve hızlı uzaması için kullandığımız ürünlere (şampuan, saç kremi vb.) dikkat etmeliyiz. Ürünlerin insan sağlığı için güvenli ve sağlıklı olmasına dikkat etmeliyiz.

Şampuan Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle kullanılan ürünün sülfat ve paraben içermediğinden emin olunmalı, aynı zamanda bitkisel ürünleri tercih ediyoruz.

Sık Sık Saç Kesimi Saçın Hızlı Uzamasına Neden Olur Mu?

Kullandığımız ürünlerin yanı sıra saç modeline de dikkat etmeliyiz.Saçlarımızı 2-3 ayda bir düzenli olarak kesersek saçlar daha sağlıklı uzar.

Sağlıklı Saçlar İçin B Vitamini!      

Sağlıklı bir yaşam sürmenin şartı elbette yediğimiz besinlerdir.Vitamin açısından zengin besinler yemek aslında geleceğe yatırımımızdır. Saçlarımızın sağlıklı uzamasını ve dökülmemesini istiyorsak gün içerisinde B vitamini ve türevlerini içeren besinleri tercih etmeliyiz. B vitamini ve türevleri, özellikle B7 vitamini (biyotin) de saç tonunu ve gücünü korumak için gereklidir ve eksikliği saç dökülmesine neden olabilir. B1, B2, B3 ve B5 vitaminlerinin eksikliği yetersiz beslenmiş saç folikülü hücrelerine neden olabilir. B9 vitamini veya folik asit, saç folikülündeki hücre bölünmesini yavaşlatabilir ve bu da saç büyümesini yavaşlatır.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz İve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?