Saçta Kaşıntı ve Kepek Nasıl Geçer

Saçta Kaşıntı ve Kepek Nasıl Geçer

Saçta Kaşıntı ve Kepek Nasıl Geçer? Bitmek bilmeyen saç kaşıntıları ve kepek sorunları canınızı sıkabilir. Sürekli başınızı kaşıma isteği günlük yaşamda bile zorluklara neden olabilir. Saç derinizde bir sorun olduğunu anladığınızda farklı çözümler aramaya başlamış olabilirsiniz.

Saçta Kaşıntı ve Kepek Nasıl Geçer

Normal ve şiddetliden farklı şiddetli kaşıntı veya kepek varsa ilk etapta saç derisini rahatlatabilecek özel bakım ürünleri ve şampuanlar kullanmalısınız. Kepeğe neyin neden olduğunu ve nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsanız, bazı ipuçlarını takip edebilirsiniz. profesyonel saç bakım ürünü ile kepeği önleyin!Kepekten nasıl kurtuluruz sorusunun net bir cevabı yoktur. Ancak doğru adımları takip ederseniz, sonuç mümkündür. Bunun için kepek oluşumuna neden olan etkenleri ortaya çıkarmak ve mümkünse bu sorunları tedavi etmek gerekir.

Yetersiz saç bakımı, düzensiz beslenme, stres, sıkı saç toplama, egzama ve yanlış uygulama saçlarda kaşıntı ve kepeğe neden olabilir. Cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi saç derisi uygun bakım ürünleri ile tedavi edilmelidir. Çok yağlı, kuru veya hassas saç derisi için özel olarak formüle edilmiş ürünler kullanmalısınız.

Yanlış ürün seçerseniz saçlarınızı hassas hale getirebilirsiniz. Bu da saçların zamanla zayıflamasına, kepeğe ve kaşıntıya neden olur. Kaşıntılı saç derisine karşı farklı karışımlar denememelisiniz. Bunun yerine profesyonel ürünler veya profesyonel yardım almaya çalışmalısınız.

Saçta Kaşıntı ve Kepek Nasıl Geçer

Hassas saçlar sizi gün boyunca pek çok şekilde rahatsız edebilir. Kepeği azaltmak için kaşıntılı saç derisine kepek önleyici şampuanlar ve bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Saç derisini kontrol altında tutmak için kepek şampuanındaki mikro peeling etkisine sahip özel bileşenlere yönelebilirsiniz. Saç derisini yatıştırmada önemli rol oynayan bu kepek şampuanı sayesinde kaşıntı azalır ve cilt hassasiyeti de kontrol altına alınır. Saç deriniz sürekli kaşınıyorsa sık sık kepek probleminiz olabilir.

Saç derisine yapışan kepek saç derisinde rahatsızlığa neden olur. Gündüz ve gece uyku sırasında rahatsızlık verir. Klasik kepek önleyici şampuanlar inatçı kepekten kurtulmak için her zaman yeterli olmayabilir. Bunun için birden fazla tedavi ürününü aynı anda kullanmanız gerekebilir. Saç kaşıntısı ve kepek sorununa özel ürünler Şiddetli kaşıntı ve kepek sorunu için doğru ürünleri seçtikten sonra bu ürünleri doğru kullanmalı ve alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz.

Bu noktada yapmanız gereken ilk şey saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamaktan kaçınmaktır. Sıcak su saç derisini kurutur ve saçta kepeğe neden olabilir. Yıkarken ılık veya soğuk su kullanmalısınız. Sıcak su gibi hava akışı da saçlar için önemlidir. Saçınızı kuruturken saç derinizi korumanız gerekir. Saç kurutma makinesinin soğuk hava seçeneği yoksa sadece saç uçlarını kurutun.

Saçta Kaşıntı ve Kepek Nasıl Geçer

Diğer bir yöntem de doğal yöntemlerle saç derisinin kurumasını beklemek olabilir. Bu doğal kurutma yöntemi hem saç hem de saç derisi sağlığı için önerilmektedir. Tüm yöntemlere rağmen yinelenen kepek sorunu yaşıyorsanız ve hala kepekten nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız, buradan profesyonel yardım almayı da deneyebilirsiniz. Farklı saç tipleri için tasarlanmış saç bakım ürünleri ile kaşıntı ve kepek gibi sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?