Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır? Sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuşmak için en az yüzümüz kadar el ve tırnaklarımızın da bakıma ihtiyacı vardır. Tırnaklar her zaman arka planda kalsa da her zaman düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar ve hijyen açısından tırnak bakımı atlanmamalıdır.

Evde uygun tırnak bakımı için izlenecek kurallar nelerdir?

Doğal malzemelerle tırnak bakımı nasıl yapılır?

Sağlıklı görünen tırnaklar için bazı ipuçları nelerdir?

Gibi sorulara cevap bulmak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Ancak yazımıza geçmeden önce bir hatırlatma yapalım! Melo App en yetenekli güzellik, makyaj ve kişisel bakım uzmanlarını bir araya getiriyor! Tırnak bakımınızı evinizin rahatlığında yaptırmak istiyorsanız Melo uygulamasını telefonunuza yükleyebilir, uzmanların çalışmalarını ve yorumlarını inceleyebilir ve hemen randevu alabilirsiniz!

Badger’ı indirmek için buraya tıklayın! Evde doğal tırnak bakımı Önce tırnaklarınızı düzenli olarak kesin. Bu adım, bakımlı tırnaklar için en önemli noktalardan biridir, çünkü düzenli olarak kesilen tırnaklar uzadıklarında her zaman daha sağlıklıdır.

Dilediğiniz gibi oval ya da düz kesebileceğiniz duş sonrası tırnaklarınızı kesmek için iyi bir zaman olabilir; Duştan sonra tırnakların ılık su ile yumuşatılması daha kolay ve doğru kesim yapılmasına yardımcı olur. Tırnak kesim aşamasından sonra törpüleme kesinlikle atlanmamalıdır.

Daha düzgün görünümlü bir tırnak elde etmek için kesme aşamasının üzerine tırnağı fazla bastırmadan törpü ile şekillendirilir. Törpüleme sırasında tırnağınızı çok sert kullanmamaya dikkat edin aksi halde aşırı ve sert törpülemeden tırnaklarınız zarar görebilir.

Evde tırnak bakımı yaparken tırnak hijyenine de özen göstermelisiniz. Temiz tırnaklar estetik görünüm için olduğu kadar vücut sağlığı için de oldukça önemlidir. Ellerimizle her yere dokunuruz ve bakteri ve mikrop gibi çevresel virüsler sıklıkla elimize ve tırnaklarımıza temas eder.

Bu nedenle ellerinizi sık sık yıkarken tırnak aralarının temizliğine dikkat etmelisiniz; Tırnaklar ve eller her yıkamadan sonra nemlendirilmelidir.Tırnaklar, keratin adı verilen bir proteinden yapılır. Bu proteinin sağlıklı olması için beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Protein açısından zengin yiyecekler yemek, sağlıklı tırnakların korunmasına yardımcı olur.

Evde manikür nasıl yapılır?

Maniküre başlamadan önce tırnakların temiz olduğundan emin olun. Bu nedenle tırnak kalıntıları aseton ile temizlenmelidir. Ayrıca aseton içeriğindeki maddeler sayesinde manikür öncesi tırnaklarınıza ilk bakımı yapmış olursunuz. Maniküre evde devam edilmeli, tırnaklar temizlendikten sonra şekillendirilmelidir. Bir törpü ile tırnaklar tırnak yapısına göre şekillendirilmelidir.

Kare, oval veya badem şeklindeki tırnaklar için törpüleme işlemi farklı olmalıdır. Kare tırnaklar için daha dar, oval tırnaklar için daha yuvarlak, badem şeklindeki tırnaklar için yapısına zarar vermeden törpülemelisiniz.Ev manikürü için tırnakları törpüledikten sonra sıra tırnak etlerini temizlemeye geldi. Tırnak çevresindeki ölü deriye kütikül denir ve bu ölü deriyi çıkarmak tırnakların daha sağlıklı ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Kütiküller, kütikül alınmadan önce yumuşatılmalıdır.

Bunun için elinizi ılık suya sokup bekleyebilir veya duştan sonra kütikülü temizleyebilirsiniz. Ellerinizi ılık suyla yumuşattıktan sonra kurulayın ve bir tırnak eti itici ile tırnak etlerini nazikçe geriye doğru itin. ‘ü itmenin yanı sıra manikür makası ile tırnak etlerinizi kesebilirsiniz. Ancak tırnak etlerini kesmek onları uzatır ve bu da onları birkaç kez kesilmeye zorlar. Tırnaklarınızın fazla bir ihtiyacı yoksa tırnak etlerini kesmek yerine sadece itebilirsiniz.

Tırnak etlerinizi çıkardıktan sonra, tırnaklarınızı beslemenin ve güçlü kalmalarına yardımcı olmanın zamanı geldi. Eller nemlendirildikten sonra tırnaklara özel olarak satılan yağlarla tırnak bakımı yapılmalıdır. Kırık ve pul pul dökülen tırnakları nasıl daha güçlü hale getirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.yağını uyguladıktan sonra tırnak ile tırnak arasında bariyer oluşturacak bir tırnak tabanı kullanmanızı öneririz.

Bu işlem sayesinde tırnaklarınızı oje hasarına karşı korursunuz. Oje kullanmasanız bile tırnak dipleri tırnaklarınızı daha canlı ve bakımlı hale getirir. Evde manikürün temel adımları yapılır. Ardından manikürün son aşaması olan oje ile ellere renk ve estetik katılıyor! İstediğiniz rengi seçin ve aşırıya kaçmamaya dikkat ederek tırnaklarınıza uygulayın. Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal içerikli tırnak bakımı nasıl yapılır?

Tırnakları güçlendirmek için yaygın olarak satın alınan ürünler kullanılır. Ama tabii ki tırnaklarınıza ev yapımı malzemelerle de bakım yapabilirsiniz. Limon Suyu: Limon, tırnakları güçlendirdiği bilinen doğal bir maddedir. Limon suyu yardımı ile tırnakların sararması, lekelerin ve çatlakların önüne geçilebilir. Limon kabuğu ile ılık suya eklenen limon suyunda bekletilen tırnakları ovun ve ardından ıslatın. Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Daha canlı ve parlak tırnaklara kavuşacaksınız. Zeytinyağı: Nemlendirici ve besleyici doğal maddeler arasında ilk sırada yer alan zeytinyağı aynı zamanda tırnak bakım ürünüdür. Zeytinyağı içerdiği E vitamini sayesinde tırnakların sağlıklı uzamasına da yardımcı olur, pamukla tırnaklarınıza ve çevresine nazikçe masaj yaparak uygulayın ve en az 5 dakika bu işleme devam edin. Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Elma sirkesi: Limon gibi elma sirkesi de tırnak bakımında kullanılan doğal bir yardımcıdır. Elma sirkeli ılık suda bekletmek tırnaklarınızın yumuşamasına, güçlenmesine ve sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. Badem yağı: İçerdiği vitaminler nedeniyle özellikle kırık tırnakların tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tırnaklarınızın çevresine birkaç damla badem yağı sürerseniz daha güçlü ve parlak tırnaklara sahip olursunuz. Kabartma tozu: Bir kaşık kabartma tozunu 1 bardak suda eritin, tırnaklarınızı bu suya batırın ve durulayın; Bu sayede daha güçlü tırnaklara sahip olursunuz.Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz İve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?