Yüz Yogası ile Yıllara Meydan Okumaya Hazır mısınız

Yüz Yogası ile Yıllara Meydan Okumaya Hazır mısınız

Yüz Yogası ile Yıllara Meydan Okumaya Hazır mısınız? Yıllara meydan okuyan birçok ünlünün güzellik sırrının yüz yogası olduğunu biliyor muydunuz? Düzenli yüz yogası ile yaşlanan çizgilere, kırışıklıklara ve hatta yıllar içinde gelişen cilt lekelerine veda edebilirsiniz. Beden ve ruh üzerinde iyileştirici etkisi olan yüz yogası ile kendinizi daha sağlıklı ve dingin hissedeceksiniz.

Tabii yüz yogasının nasıl yapılacağı da çok önemli. İşte bu yüzden yaşlanmaya meydan okuyan güzellik sırrı yüz yogasının detaylarını size yardımcı olmak için blogumuzda paylaşıyoruz. Umarız makalemiz faydalı olur. Mutlu okumalar dileriz!

Yüz Yogası ile Yıllara Meydan Okumaya Hazır mısınız Yüz yogası nedir?

Öncelikle yüz yogasının ne olduğundan bahsedelim. Yoganın kendisinin bir Hint felsefesi vardır, egzersizler nefes almaya odaklanır. Beden ve zihin sağlığı için oldukça faydalı olan yoga, özellikle son zamanlarda popülerlik kazanmaya başladı. Ayrıca yüz yogası, hem doğal hem de diğer cerrahi işlemlere göre oldukça uygun maliyetli olan estetik ameliyat olmadan çeşitli nedenlerle oluşan kırışıklıkları azaltmak ve önlemek isteyenler tarafından kullanılmaktadır. Yaşlandıkça yüz kasları ve hücreleri yaşlanmaya başlar.

Bu yaşlanma ile artık eskisi kadar hızlı yenilenemezler. Yüz yogasında uygulanan hareketler ile yani. yüz masajı, cilt altındaki kan dolaşımı hızlanır ve bu hızlanma ile yenileyici hücrelerin çalışması da hızlanır. Bu yüz yogası ile daha güçlü ve daha parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Yüz yogasının faydaları nelerdir?

Yüz yogasının faydalarına geçmeden önce bu faydaları görmek için düzenli olarak yüz yogası rutininizi uygulamanız gerektiğini söylemeliyiz. Düzenli olarak kullanılmayan, başlatılıp durdurulan yüz yogası programları ve egzersizleri ile verimli sonuçlar elde edemezsiniz. Bu önemli detaydan da bahsettiğimiz gibi düzenli ve doğru bir şekilde yapıldığında yüz yogasının faydalarını şöyle sıralayabiliriz; Yüz yogası zayıflamış yüz kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur.

Yüz esnekliğini artırır. · Yüzdeki şişliği ve şişliği giderir. · Gerginliği ve stresi azaltmaya yardımcı olur. · Yüz yogası neredeyse yaşlanmayı geciktirir. Yüzdeki kırışıklık ve çizgilerden kurtulmaya yardımcı olur. · Cilt hücrelerini yeniler. Bu nedenle cildin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. · Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında çok pratik ve ucuzdur. · Dolaşımı artırın.

Yüz yogası zararlı mı? Yüz Yogası ile Yıllara Meydan Okumaya Hazır mısınız

Yoganın zararlı olduğu yaygın bir inançtır. Bu nedenle birçok kişi kaşlarını kaldırırken gözlerini kaldırmamak için yüz yogası yapmaktan çekinir.

Peki yüz yogası gerçekten zararlı mı? Yüz Yogası ile Yıllara Meydan Okumaya Hazır mısınız

Bu soruya bu şekilde cevap verebiliriz, yüz masajı veya başka herhangi bir egzersiz – her ne ise – yanlış kullanıldığında olumsuz etkileri olabilir. Bu yüzden yüz yogası yapmaya başlamak istiyorsanız öncelikle doğru kişilerden nasıl yapacağınızı öğrenmelisiniz. Rastgele yüz yogası yapmak potansiyel bir olumsuz etkiye sahip olabilir.

Yüz yogası nasıl yapılır? Yüz Yogası ile Yıllara Meydan Okumaya Hazır mısınız

Şimdi yüz yogası nasıl yapılır görelim. Yeni başlayanların deneyebileceği yüz yogası hareketlerinden kısaca bahsedelim.

1- ısınma egzersizleri Yüz yogasına başlamadan önce ısınma egzersizleri yapmak çok önemlidir. Bu yüzden birçok yüz kasının bağlı olduğu dudak bölgesini ısıtarak başlıyoruz. Yüz yogası için dudaklara ıslık çalar gibi ısınma egzersizleri yapabilirsiniz.

2- Dudak bölgesi için egzersizlerYaşla birlikte gözle görülür kırışıklıkların ortaya çıktığı en önemli bölgelerden biri şüphesiz dudak konturudur. Bu nedenle önce dudak konturlama egzersizleri ile başlayalım.Önce kalemi iki dudak arasında ileri geri hareket ettirme alıştırması yapabilirsiniz. Bu hareketi 15 defa tekrarlamanız yeterlidir. İkinci adım, O sesini çıkarmaktır. Sesi çıkarırken dışa doğru üflerseniz hareket daha etkili sonuçlar verecektir.

3- Göz çevresi için yapılan egzersizler Yüz yogası, göz çevresindeki kasları güçlendirdiği için kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. Bu konudaki etkili egzersizlerden biri şu şekildedir: · Önce işaret ve orta parmakları yüzün her iki yanına kaşların üzerine yerleştirin. · Ardından yüzük ve serçe parmaklarınızı göz hizasında olacak şekilde burnunuzun iki yanına yerleştirin. · 15 kez tekrarlayarak parmaklarınızı hafif basınçla yukarı doğru hareket ettirin. · Tüm bunları yaparken 10 saniye derin nefes alın.

4- Yanak egzersizleri Yılların bir sonucu olarak yanaklar zayıfladı. Yanak sarkmasının en büyük düşmanı yüz yogasıdır. Düzenli yüz yogası yanakların sarkmasını azaltmaya yardımcı olur. Bunun için yapabileceğiniz egzersizler; · Balon Şişirme Fonksiyonu: Balonu günde 10 defa şişirmek yanak hücrelerinin yenilenmesinde çok önemli bir rol oynar. · Çince Bıyık Hareketi: İşaret ve orta parmaklarınızı bir araya getirin ve yanağınızın iki yanına koyun. Hafif basınçla 10 kez tekrarlayın. Derin nefes alın ve 10’a kadar sayın.

5- Çene ve boyun egzersizleriNe yazık ki çene, kilolu olsun ya da olmasın birçok insanın ortak sorunudur. Yüz yogası yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bunu yapmak için size etkili bir eğitim önerisi veriyoruz. Bu egzersiz ile çenenizi daha keskin hale getirebilir ve çenenizin erimesine yardımcı olabilirsiniz. ·

Mümkün olduğu kadar alt dudağı üst dudağın üzerinden geçirmeye çalışın. Başka bir deyişle, dudaklarınızı mümkün olduğunca burnunuza yaklaştırın. 10 kez tekrarlayın. Bu egzersiz için sadece 15 saniye ayırmanız yeterli.

Yüz Yogası ile Yıllara Meydan Okumaya Hazır mısınız

Yüz Yogası ile Yıllara Meydan Okumaya Hazır mısınız

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?