1 Haftada 10 Cm Saç Uzatmak

1 Haftada 10 Cm Saç Uzatmak

1 Haftada 10 Cm Saç Uzatmak Mümkün Müdür? Ne yazık ki tuhaf bir saç kesimi için kuaföre giden birçok kişi, saçlarını kestirdikten sonra eski haline döndürmek istiyor. Ne yazık ki, bir kez kesilen saçları eski haline getirmek o kadar kolay değil. Ancak tüm bunlara rağmen hızlı saç uzatmayı araştıranların sayısı oldukça fazla. Hatta araştırmaları sonucunda bazı saç uzantılarına ulaşırlar ve bu teknikleri kullanarak saçlarını uzatmaya çalışırlar. Bu yöntemler gerçekten işe yarıyor mu, bir haftada saç uzatmak gerçekten mümkün mü?

Elbette her gün uzayan saç sayısı da cabası. Ancak bu esneme o kadar küçüktür ki normal şartlar altında çıplak gözle görmek neredeyse imkansızdır. Spesifik olarak, haftada yaklaşık 10 cm uzama gerçekten mümkün değildir. Bir anda direkt olarak saç uzatmak mümkün olmasa da birkaç etkili dokunuşla uzamasını hızlandırmak mümkündür. Örneğin keratin ve argan yağı içeren saç serumu, yağı içeren saç kremi gibi dermatolojik olarak onaylanmış ürünleri kullanarak saçı doğrudan etkileyebilir ve hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saç 1 haftada nasıl uzar?

Saç büyümesi belirli bir süreç gerektirir. Bu süreçte saçlarınızı uzatabilmeniz, düzenli olarak bakımını yapabilmeniz ve sağlıklı bir diyet uygulayabilmeniz gerekir. Bu nedenle, bu koşullar yerine getirilirse, saç büyümesine engel yoktur. Elbette bu durumlarda olağanüstü genetik imkanlar farklı tepkiler gösterebileceğinden bu konuda net bir şey söylenemez.

1 Haftada 10 Cm Saç Uzatmak Başımızın üzerinde, saç köklerinin bulunduğu ve saç derisi olarak da adlandırılan bir deri tabakası vardır. Bu katman, saç büyümesinden saç dökülmesine ve yeniden çıkmasına kadar gelişebilecek tüm olayları doğrudan etkileyebilir. Sağlıklı bir saç derisine sahip olduğumuz düşünülürse haftada saç uzaması genellikle 0, 0 ile 0,55 arasındadır. Koşullar ne olursa olsun haftada 10 cm saç uzaması diye bir şey yoktur. Peki 1 haftada saç nasıl uzar diye merak ediyorsanız durumu şu şekilde özetleyebiliriz. Örneğin, kuaförünüzün önerdiği Serum gibi saç stilinize uygun bir ürün satın aldınız. Ürünü ilk kez kullanırken saçlar beslenir ve hasarlı alanlar onarılır. Bu işlemlerden sonra ürünü kullanmaya devam ederseniz saçlarınız daha hızlı uzar ve 1 ayda istediğiniz uzunluğa ulaşırsınız.

1 Haftada 10 Cm Saç Uzatmak Saç büyüme dönemi Saç büyüme süreci 3 ana aşamadan oluşur. Bu üç aşama arasında bir miktar devamlılık olsa da saç tedavisi ile bu süreler uzayabilir veya olumsuz çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle saçın sağlıklı devamlılığını sağlamak için rutin bakım yapmak ve saçı dış etkenlere karşı beslemek ve korumak gerekir.

Saç Uzama Aşamaları:

Anajen: Saç köklerinin saçlı deriden ilk çıkışı ile başlayan aşamadır. Ortalama 3-9 yıl süren bu evreye saçın aktif olarak geliştiği evre denir.

Katajen: Saçın uzun süre yıpranmaya veya sağlıksız hale gelmeye başladığı aşamadır. Saç kökleri gerekli besinleri ve nemi almadığında saçlarda matlaşma ve sertleşme gibi etkiler meydana gelir.

Telejon: Saç tellerinin ömrünü tamamlamaya başladığı aşamadır. Saç köklerinin tabanından yeni kökler çıktıkça eskileri de dökülmeye başlar ve döngü yeniden başlar. Saç kilidinin bu 3 aşaması yenilenmeye devam eder. Bu yüzden her gün saçımızdan en az 50-100 tel çıkar. Yine bakımlı saçlarda bu miktar azalırken, işlem görmemiş ve yıpranmış saçlarda artabilir. Bu nedenle, uzamış saçların uzun süreli çaba sonucu kolayca dökülmemesi için periyodik bakım gereklidir. 1 Haftada 10 Cm Saç Uzatmak

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

1 Haftada 10 Cm Saç Uzatmak

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?