Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Kadın ya da erkek fark etmeksizin insanın hayatında önemli bir yere sahip olan saç, dış görünüşün mutlak ön koşuludur. Kimisi kısa saçı severken kimisi saçlarını uzatarak hayatlarına yeni bir anlam katmak ister. Uzun saçlı insanlar ara sıra saçlarını kesmek isteyebilirken, aynı şey saçlarını uzatmak isteyen kısa saçlı insanlar için de geçerlidir. Saç kesiminin o kadar basit bir işlem olduğu bilinmektedir ki, böyle bir fikre sahip olan bir kişi bu isteğini hemen gerçekleştirebilir.

Fakat ne yazık ki bu durum saçlarını uzatmak isteyen kişilere aynı rahatlığı sunmuyor. Bu nedenle saçlarını uzatmaya karar veren kişiler, hızlı saç yöntemlerini kullanarak mümkün olan en kısa sürede istenilen uzunluğa ulaşmaya çalışırlar. Bu yazıda, dermatolog onaylı ve saç büyümesi üzerinde kanıtlanmış etkileri olan hızlı saç uzatma tekniğini keşfediyoruz. Bu yöntemlerin neler olduğunu ve nasıl uygulanacağını size kısaca anlatacağız. Dilerseniz çok vakit kaybetmeden bu yöntemlerin neler olduğunu birlikte keşfedelim.

1- En iyi saç vitaminlerinden takviye alın Saç uzadıkça ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral miktarı da aynı yönde artar. Bu önemli saç takviyeleri alınmadığı takdirde saçlarda sertleşme, canlılık kaybı ve kırık uçlar gibi olumsuz belirtiler ortaya çıkacaktır. Bu nedenle, saç büyümesi için vitamin açısından zengin meyvelerden veya ekstra vitamin tabletlerinden mümkün olduğunca çok takviye almak önemlidir.

Vitamin E (badem, balık, muz, kivi-ıspanak…)Vitamin C (portakal, kırmızı biber, greyfurt…)Vitamin A (elma, havuç, pitaya, avokado…)B12- vitamin ( yaralı). at), midye, alabalık, süt) …) ) B7 Biotin (tahıl, süt, ciğer, fındık…)Hızlı saç büyümesi için doğrudan etkili olan bu besinler sayesinde saçınızın ve saç derinizin ihtiyaç duyduğu vitaminleri alırsınız. . Bu vitaminleri hap ile birlikte almak istiyorsanız öncelikle bir doktor gözetiminde gitmeli ve hapların etki ve yan etkilerini iyi bilmelisiniz. Ardından Sağlık Bakanlığı onaylı hapları doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

2 uygulama Saç uzatma yağları ile bakım Saç, büyüme sürecinde yoğun bir şekilde beslenmeli ve dış etkenlere karşı korunmalıdır. Doğal olarak oluşan bitkilerden elde edilen doğal yağlardan yapılır. Belirli aralıklarla saçınıza uyguladığınız bu yağlar sayesinde bukleler dış etkenlere karşı korunur ve uzama sürecinde bile büyüleyici görünümlerini koruyabilirler. Hint yağı Zeytinyağı Avokado yağıTahıl yağlarıUzun saçlarda saç bakım yağlarının kullanılması saçın sağlığı ve görünümü için çok önemlidir. İstenilen uzunluğa ulaştıktan sonra doğal saç bakım yağlarını kullanmaya devam etmek saçların zamanla zayıflamasını önleyecek ve sabit bir uzunluğu korumanızı sağlayacaktır. Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

3 – Sıcak su ve soğuk duştan kaçınınBelki de en zor saç kaynak tekniklerinden biri saçınızı sıcak sudan uzak tutmak ve soğuk suyla yıkamaktır. Özellikle soğuk kış aylarında bu yöntemi uygulamak neredeyse imkansız olabilir. Ancak soğuk su sayesinde kafa derisinin kan damarlarındaki akış artar ve bu da temiz taze kanın kafa derisine sürekli dolaşımını sağlar.Saçınızı sıcak suyla yıkamak saçın yıpranmasını hızlandırır ve ömrünü kısaltır. Bu nedenle en azından saç ekleme sırasında saçlarınızı sıcak kurutma makinesi ve maşa gibi sıcak işlemlerden ve sıcak sudan uzak tutmanızda fayda var. Unutmayın, soğuk su saçlarınız için bir hediyedir. Kan dolaşımını artırır ve saç derisinin gözeneklerini kapatarak saç tellerinin de rahat bir gelişme evresinden geçmesini sağlar.

Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

4-Yoğun Keratin Bakım Saç, cildin 18 farklı amino asit ve keratinositten oluşan epidermal tabakasının yapısına verilen isimdir. Ana maddesi keratin olan saçlar, sürdürülebilir gelişme gösterebilmek için sürekli keratine ihtiyaç duyar. Küçük bir eksiklik bile kırılmalara ve saç dökülmesine neden olabilir. Bu durumdan kaçınmak için, büyüyen saçlara düzenli olarak keratin takviyeleri eklenmelidir. Saç takviyesi olarak keratin bakımı saçın canlılığını geri kazandırır. Bu, hasar görmüş ve kırılmış saç bölümlerinin hızlı bir iyileşme sürecine başlamasını sağlar. Bu sayede saç hem sağlıklı yapısını koruyabilir hem de tam kontrol ile uzama sürecini sürdürebilir. Gördüğünüz gibi keratin tedavileri sadece saç büyümesi için değil, aynı zamanda mevcut yapısının sağlıklı bir şekilde korunması için de gereklidir.

5 Kat Saç Besleyici Şampuan Hijyen, sağlıklı saç büyümesi için önemli bir bileşendir. Saç hijyenini sadece şampuan ve sabunla sağladığımızı hepimiz biliyoruz. Burada seçilen ürünlerin temizlenip temizlenmediğini, aynı zamanda saç hijyenini sağlamak için saça zarar veren kimyasallar olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde saçları temizlediğimizde saç kimyasını bozabilir ve sağlıklı hale getirebiliriz. Şampuan almak için markete veya alışveriş merkezlerine gittiğimizde öncelikle ürünlerin bitkisel olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Ardından ürünlerin içeriğini incelemeli ve saça zararlı başka maddeler içerip içermediğini kontrol etmelisiniz. Son olarak zeytinyağı gibi doğal içerikli ürünler kullanmaya başlamalısınız.

Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

6-Aloe Vera Saç Maskesi Yapın Aloe Vera özü, insan sağlığı için önemli olan birçok ilaç ve kozmetikte bulunan bir maddedir. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerin içerisinde yer alan bu madde saçlar için oldukça önemlidir. Saçın hızlı gelişiminden heyecan verici görünümüne kadar birçok nokta onu doğrudan etkiler. Peki böylesine önemli bir Aloe Vera saç maskesi nasıl yapılır ve uygulanır, gelin birlikte bakalım. Vera maskesini daha etkili hale getirmek için artık katkı maddeleri var: bal, limon ve zeytinyağı. Tüm bu ürünleri saçın yoğunluğuna göre bire bir oranında karıştırın. Karışım tamamen homojen hale geldiğinde karışımı nazikçe saça uygulayın. Uygulamadan sonra maske saçta yarım saat ile kırk beş dakika arasında kalmalıdır. Bu süreden sonra saçınızı yıkayarak maskeyi temizleyebilirsiniz.

Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

7- Yatmadan önce saçınızı tarayın ve dolaşmadan uyuyun Saçların en çok boşa harcanan anları tarama ve kurutmadır. Taramaya başlamadan önce mutlaka saçınıza uygun yumuşak bir tarak seçmelisiniz. Daha sonra taranırken saçlar yumuşak ve nazik hareketlerle taranmalıdır. Özellikle birbirine geçen tüyleri ayırmak için tarağı kullanmadan önce mutlaka yağ veya sprey ile saçları yumuşatmalısınız. Yatmadan önce saçlarınızı dikkatli bir şekilde tarayın ve uyurken saç toplamamaya özen gösterin. Toplama işlemi, saçınızdaki gerginlik ve kırılmanın yanı sıra geceleri yatakta hareket ederken çekilen saçlara da yardımcı olur.

Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Kanıtlanmış Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?