Beau tırnak nedir

Beau tırnak nedir

Beau tırnak nedir

Beau tırnak, tırnak plağı üzerinde çizgi veya oluklar oluşturan bir tırnak bozukluğudur. Tırnak plağı, tırnağın üzerinde bulunan ve tırnağın büyümesini sağlayan bölümdür. Beau tırnakları genellikle tırnak büyümesi sırasında ortaya çıkar ve bir veya daha fazla tırnakta görülebilir.

Beau tırnaklar, tırnak plağı üzerinde meydana gelen geçici bir sorundur ve birkaç farklı nedenle ortaya çıkabilir. Bunlar arasında beslenme eksiklikleri, ciddi hastalıklar, tırnak yatağı hasarı, stres veya travma, tırnak enfeksiyonları, ilaç kullanımı veya sistemik rahatsızlıklar yer alabilir. Her bir Beau tırnağının belirti gösterdiği nokta, o bölgenin tırnak plağı üzerinde geçici bir büyüme durması olduğunu gösterir.

Beau tırnakların belirtileri şunlar olabilir:

  1. Çizgi veya oluklar: Tırnak plağı üzerinde derin veya yüzeysel çizgi veya oluklar meydana gelir. Bu çizgiler veya oluklar tırnağın genişliği boyunca uzanabilir.
  2. Kesintili büyüme: Beau tırnaklar, tırnak büyümesinde kesintiye neden olur. Tırnaklar düzgün bir şekilde büyümeyebilir veya normal hızdan daha yavaş büyüyebilir.
  3. Renk değişikliği: Beau tırnaklarla birlikte, tırnak plağında renk değişikliği de görülebilir. Çizgiler veya oluklar genellikle beyaz veya kahverengi renkte olabilir.

Beau tırnaklar genellikle kendi kendine çözülen bir sorundur. Temel olarak, altta yatan nedenin tedavi edilmesi beklenir ve tırnak plağı üzerinde sağlıklı bir büyüme yeniden başlar. Ancak, Beau tırnaklarının belirtileri kalıcı hale gelirse veya endişe verici bir durum varsa, bir dermatoloğa veya tırnak uzmanına danışmak önemlidir.

Beau tırnak nedir

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?