Cilde İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Cilde İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Cilde İyi Gelen Esansiyel Yağlar Uçucu yağlar binlerce yıldır farklı kültürlerde farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Günümüzde uçucu yağlar aroma terapi, ev temizliği ve doğal güzellik ürünleri gibi birçok farklı alanda fayda sağlamaktadır. Bu makale, uçucu yağlar olarak da bilinen uçucu yağlar, bunların nasıl kullanıldığı, nasıl yapıldığı ve ciltte hangi türleri kullanıldığı hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Siz de evde uygulayabileceğiniz güzellik ve sağlık tüyolarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yazılarımızı da okuyabilirsiniz;

Esansiyel yağ nedir?

Uçucu yağlar, bir bitkinin kabuk, yaprak, çiçek, meyve, tohum, gövde ve kök gibi farklı kısımlarından farklı yöntemlerle elde edilen kokulu, uçucu ve aromatik bileşiklerdir. Bu bileşikler yüzyıllardır tıp, parfümeri, kozmetik ve gıda endüstrisi gibi alanlarda şifa, tat ve aroma gibi çok çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.

Günümüzde bu yağlar sayesinde birçok ruhsal ve bedensel rahatsızlığa tamamen doğal çözümler sunulabilmektedir. Bahsedilen yağlar bizi gerçekten iyi hissettirme, çok çeşitli sağlık yararları sunma ve oldukça güzel kokma yeteneğine sahiptir. Bugün, 300’ü ticari olarak temin edilebilen yaklaşık 3.000 farklı uçucu yağ bilinmektedir. Cilde İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Cilt bakım yağı Cilt bakımınızda doğal ürünlerden yararlanmak istiyorsanız bu makaleyi mutlaka okumalısınız. Olumlu etkileri henüz kitleler tarafından farkedilmemiş içeriklerin yanı sıra popüler kozmetik ürünlerinde hammadde olarak görmeye alışık olduğumuz popüler yağların yer aldığı listemizdeki bilgilerle size en uygun bakım rutinini oluşturabilirsiniz. . . veya tamamen kullanma.

İşte cildinize iyi gelen cilt bakım yağı! Jojoba yağı nedir, ne işe yarar? Kuzey Amerika çölü jojoba ağacının şifalı meyvesinden elde edilen bu mucize yağ, cilt bakımı denilince akla gelen ilk maddelerden biridir. Birçok kişi tarafından cilt üzerindeki faydalı etkileri ile bilinen jojoba yağının başlıca özellikleri şunlardır: Cildin nemini koruyan koruyucu bir kalkan görevi görür.

Bu sayede ciltte hassasiyet yaratan sivilce ve cilt kuruluğunun önüne geçer. Antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde cilt hijyenine özen gösterir ve Candida gibi yaygın olumsuz sağlık problemlerini önler.Mumlu olması ve vücut tarafından üretilen sebum bileşimine benzemesi nedeniyle sebum üretimini dengeler ve cilt için anti-alerjik bir bileşim oluşturur. Doğal bir E vitamini kaynağı olan Jojoba, ciltte antioksidan etki oluşturarak akne ve yaşlanma belirtilerini önler.

Cilde İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Ciltte onarıcı etki oluşturarak cilt hastalıklarının tedavisini destekler. Ayrıca yara iyileşmesini destekler. Biberiye yağı nedir, ne işe yarar? Olumlu etkileri cilt bakımının ötesine geçen Biberiye yağı, biberiye bitkisinin çiçeklerinden elde edilir. Ağrı giderici, sinüs giderici, bağışıklık güçlendirici ve beyin destekleyici özelliklere sahip olan ve bu nedenle bir “şifa kaynağı” olan biberiye yağının cilt üzerinde başlıca şu etkileri vardır:Derin nemlendirici etkisi sayesinde ciltteki derinin nemlenmesini sağlar.

Gerekli nemi elde etmek ve korumak için cilt. Böylece yaşlanma belirtilerini de kontrol altında tutar. Sebum üretimini kontrol ederek yağlı ciltlerde etki gösterir ve akne ile savaşır. Egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde rahatlatıcı etki sağlar. Cildi mantar ve bakterilere karşı korur. Avokado yağı nedir, ne işe yarar? İçerdiği sağlıklı yağlar ve vitaminler sayesinde günümüzün en sıcak süper gıdalarından biri olan Avokado, lezzetli bir kahvaltıdan cilt bakım rutinine geçiş yapıyor.

  • Cilde İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Besleyici yağ içeriğinin yanı sıra cilt üzerinde daha birçok yapıcı etki sunan avokado yağı, gözle görülür şu özelliklere sahiptir: Korur. Cildin kolajen üretimini destekler. Antibakteriyel etkisiyle cilt sağlığını da destekler. İçerdiği linoleik asit, oleik asit ve diğer yağ asitleri sayesinde yara ve yara izlerini de iyileştirici etkisi vardır. Otoimmün hastalıkların neden olduğu kaşıntı, ülser, kızarıklık ve benzeri cilt etkilerini azaltır. Lavanta yağı nedir, ne işe yarar? Kokusundan dolayı aromaterapi maddesi olarak da listelenen Lavanta yağı, solunabilen, ağız yoluyla alınabilen veya uygulanabilen yağlardan biridir.

Saç sağlığı üzerindeki olumlu etkileri ile de bilinen bu doğal bileşenin başlıca etkileri şunlardır: Antibakteriyel özelliği sayesinde sivilcelere karşı savaşır. Kronik cilt kuruluğu, egzama ve sedef hastalığına karşı koruyucu etkisi vardır. Ayrıca kızarıklık, kaşıntı ve kızarıklık gibi cilt rahatsızlıklarının tahriş edici etkilerini de azaltır. Güneş hasarı, yaralanma veya yaşlanmanın neden olduğu cilt koyulaşmasını önler. Ayrıca yara iyileşme sürecinde sağlıklı cilt dokusunun oluşumunu destekler.

Antiinflamatuar etkisi sayesinde yaşlanma belirtilerini önler. Badem yağı nedir, ne işe yarar? Kaş ve kirpiklere etkisi ile bilinen Badem yağı, günümüzde cilt üzerinde de yapıcı bir etkiye sahiptir. Badem yemek bile cilt sağlığını destekler! Badem yağının cilt güçlendirici etkilerinden öne çıkanlar şu şekildedir: Cilt kuruluğuna olumlu etkisi olan badem yağı, sedef ve egzama tedavisinde de destekleyici rolde kullanılmaktadır. Ciltte koyu lekelerin oluşmasını engeller ve cilt tonunu eşitler.

Cilde İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Cilde İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Ayrıca yüksek E vitamini içeriği sayesinde güneşten kaynaklanan cilt hasarlarını onarmaya yardımcı olur. İltihap önleyici özelliği sayesinde göz çevresindeki şişlikleri önler.Retinoid değeri sayesinde akne oluşumunu engeller.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Cilde İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?