Saçlar Neden Yanar

Saçlar Neden Yanar

Saçlar Neden Yanar? Genellikle kuaförde yapılan yanlış ve hatalı işlemlerden sonra saçlar yanar. Renklendirme işlemlerinde kullanılan gargaralar ve ağartıcılar gibi kimyasallar saçta geri dönüşü olmayan hasarlara neden olur. İkinci yöntemde ise çok sık ve yüksek sıcaklıklarda kullanılan kurutucular ve düzleştiriciler saçları yakar ve yıpratır.

Saçlar Neden Yanar

Saç Yanması Sonrası Saçlar Nasıl Kurtulur?

Yanmış saçların bakımı ve bakımı kolay değildir.Boyama, ağız boşluğu, yanlış işlemler gibi ağır kimyasal işlemlerden sonra saçlar zarar görebilir ve yanabilir. Kimyasal olarak yanmış saçlar için umut yok gibi görünse de profesyonel bir kuaför yardımı ile ya da evde doğru tüyoları uygulayarak daha sağlıklı ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Yanan saçlardan saçınızı kesmeden veya boyamadan önce aşağıdaki önerilerden saçınıza bir seçim yapma şansı vermeye ne dersiniz?

Oryalden Yanan Saçlara Bakım Önerileri

Oryal saç rengini açmak için kullanılan bir kimyasaldır. Saçın keratin ve pigment yapısını parçalayarak saçı açar ve saçın yanmasına neden olur. Bu nedenle oral yöntem saça başarılı bir şekilde uygulansa bile saç yapısında gözle görülür bir yanma hissi oluşur. Başarısız uygulamalarda ağızdan yanan saçlar ciddi şekilde kırılabilir ve yırtılabilir.Doğu beyazlarının yaktığı saçları kurtarmanın tek yolu var. İçeriği çok iyi olan bir keratin bakımıdır, yani. saç botoksu uygulaması. Şampuan, saç maskesi, saç yağları yanmış saçları onarmaz. Bu ürünler saça ancak günlük yumuşaklık kazandırabilir.

Keratin saçın en önemli bileşenidir. Yanmış saçtaki keratin seviyesi önemli ölçüde azalır. Keratin tedavisi saçı eski sağlığına kavuşturur. (Ağartma ile yanmış saçlar nasıl onarılır?) 1- Saçınızı uzağa kurutun:Yanmış saçları fön makinesi ile sıkıca kurutmak saça zarar verebilir. Bu nedenle saç kurutma makinesini hem uzağa hem de sürekli hareket ettirerek kurutma sırasında olası saç hasarlarını önleyebiliriz. 2- Saçınızı boyamaktan kaçının:Saçınızı tekrar boyarsanız kimyasallar saçınıza daha fazla zarar verebilir.

Boyalı saçlardan kurtulmaya karar verdiyseniz, saçınızı yeniden boyamayı düşünmelisiniz ve bir süre iyi görünse bile daha sonra saçınıza zarar vereceğinden emin olabilirsiniz. Boyalı saçların sağlığına kavuşmasının tek sırrı zararlı kimyasal işlemlerden uzak durmaktır. 3- Güneşten veya ısıdan koruyucu kullanın:Oryla veya boyalı saçlar güneş ışığına karşı daha hassastır.

Güneşe çıkmadan önce veya ısıl işlemden önce güneş kremi uygulayarak saç hasarını en aza indirebilirsiniz. Bu ürünler saçınızı korurken kırılmaları da engeller. – Argan yağı kullanın: Argan yağı saçları yumuşatabilir ve güçlendirebilir. Saçlarınızın pürüzsüz, canlı ve parlak olmasını istiyorsanız günlük saç bakım rutininize argan yağı ekleyebilirsiniz. Ayrıca kuru saçı nemlendirerek kabarmayı azaltabilirsiniz. Burada Bakımlı Argan yağı seçebilirsiniz.

Saçlar Neden Yanar

Saçlar Neden Yanar

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?