Ombre Nerede Yaptırılır

Ombre Nerede Yaptırılır

Ombre Nerede Yaptırılır En popüler saç uygulamalarından biri olan Ombre’nin modası geçmiyor gibi görünüyor. Tüm saçlara uygulanabilen ve saça çok daha güzel bir görünüm kazandıran Ombre, özellikle profesyonelce uygulandığında harika görünüyor. Bu nedenle İstanbul’da ombre nerede yapılır sorusu çok önemli! Önce bazı ayrıntılardan bahsedelim. Ombre gibi uygulamalarda tecrübe ve beceri çok önemlidir. Kuaförden memnun ayrılmak istiyorsanız mutlaka deneyimli ve profesyonel bir kuaför seçmelisiniz. Aynı zamanda salonda gölgelendirme işleminde hangi malzemelerin kullanıldığı çok önemlidir! Düşük kaliteli malzemelerin saçınıza verebileceği zararı bir düşünün!

Ombre İçin Kuaför Seçimi Neden Önemli?

Saç rengindeki bir değişiklik de çok iyi tespit edilmelidir. Bu ancak profesyonel bir kuaför istiyorsanız mümkündür. Doğal tonları yakalamak ombrenin en önemli özelliğidir ve zarif bir görünüm için bu tonların yakalanması gerekir. Aynı zamanda, uygulamayı ayarlamak deneyimle çok yakından ilgilidir! Amatör bir salona giderseniz veya tecrübesiz bir ombre işlemi yaparsanız, vurgulama veya balyaj gibi bir görüntü ortaya çıkabilir ve bunun çok sık olduğundan emin olabilirsiniz. Saçınızı riske atmamak için profesyonel bir kuaför seçin. Daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Ombre nedir, nasıl yapılır ?

Yıllardır en popüler saç trendleri arasına altın harflerle adını yazdırmayı başaran ombre boyama tekniğini tanımaya ne dersiniz? 2007 yılında hayatımıza giren yılından bu yana saç trendlerinde sarsılmaz tahtını kaybetmeyen ombre, radikal saç rengi değişiklikleri yapmadan stiline güncellemeler eklemek isteyen birçok kişinin ilk tercihi oluyor. Saçlarınız güneşe maruz kaldığında ortaya çıkan tonları seviyor ve doğal ve parlak görünen saçlar istiyorsanız ombre renk tekniği sizin için doğru seçim olabilir. Ombre her saç rengine kolaylıkla uygulanabilen ve her yüze uyum sağlayan bir tekniktir.

Bu teknik sayesinde saçlarınızda doğal renk geçişleri oluşturabilir, saçlarınızı daha dolgun ve parlak hale getirebilirsiniz. Nasıl? Birlikte görelim: Ombre nedir ve nasıl yapılır? Ombre Saç Nedir? Ombre, Fransızca’da gölge anlamına gelen bir renk tekniğidir. Bu işlem sırasında saçların uzunlukları ve uçları mevcut saç renginden daha açık boyanır. Hangi tonlar isteniyorsa, amaç doğal ve uyumlu ton geçişleri yaratmaktır. Yani gölgelemeyi, toplama veya vurgulama gibi tekniklerden ayıran temel nokta, doğal geçişleri ön planda tutmaktır. Kökler mevcut renkte kalırsa, saçın uzunluğuna ve uçlarına degrade bir gradyan geçişi uygulanacaktır. Bu sayede saçlar daha parlak, daha canlı ve modaya uygun hale gelebilir.

Ombre nasıl yapılır? Gölge oluşturma işleminde öncelikle saçta oluşturulacak gölge seçimine karar verilir. Bu noktada seçim tamamen size ait. Dilerseniz doğal saç renginizden 1-3 daha açık renkler seçerek son derece doğal ve açık renk geçişleri oluşturabilirsiniz.

Daha sıra dışı bir görünüm tercih ediyorsanız, uçlarını köklerinizden çok daha açık bir tonda boyayabilir veya mavi, pembe ve yeşil gibi düz ombre saç renklerini deneyebilirsiniz. Renk tonu belirlendikten sonra boyanacak saça krep uygulanır. Krepin kalınlığı da saçın parlaklığını belirler. Krep daha yoğun hale geldikçe, ton değişikliği daha bulanık ve daha parlak görünürken, daha az krep saçtaki geçiş keskin ve yoğun bir şekilde parlak hale gelir. Krep işlemi tamamlandıktan sonra seçilen saç tellerine balyaj uygulanır ve boyama işlemi tamamlanır.

Ters Ombre Nedir? Klasik ombre tekniğinin amacı saçın köklerinden uçlarına doğru açılan bir gölge geçişi yaratmaktır. Ters ombre tekniğinde saç uçlarından yukarı doğru çıktıkça koyulaşan bir gölge geçişi vardır. Ters gölgelendirme işlemi sırasında saç köklerine balyaj uygulanır. Bu teknik genellikle gri, platin sarısı, pembe, yeşil ve mavi gibi çok karakteristik tonları kullanır.

Ombre kimler için uygundur? Ombre, saçlarında doğal parlaklık ve ton değişikliği yaratmak isteyen herkes için uygun bir seçim olabilir. Ancak işlem öncesinde saçlar çok yıpranmışsa ombre tekniğini denemeyi bir süre erteleyebilirsiniz. İşlem sırasında saç tellerine boya ve krep uygulamak zaten zarar görmüş saçlarınıza zarar verebilir. Gölgelendirme işleminden önce saçınıza nemlendirici bir bakım uygulayabilirsiniz. Ombre Hair Evde Nasıl Uygulanır: saç boyasını paketin üzerindeki talimatlara göre hazırlayın ve bir kenarda bekletin. Ombre görünümü vermek istediğiniz saçı ayırmak için tarak kullanın.

Ombre görünümü vermek istediğiniz yerin saç çizgisinden en az 20 cm aşağıda olmasına dikkat edin.Taranmış saça boya uygulayın ve folyo ile örtün.Saçınız açık renkliyse 25-35 dakika, koyu renkliyse 35- 0 dakika beklemelisiniz. Ardından folyoyu açın ve saçınızı yıkayın.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?