Jel tırnak mı daha iyi protez tırnak mı?

Jel tırnak mı daha iyi protez tırnak mı?

Jel tırnak mı daha iyi protez tırnak mı?

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız

Jel tırnak mı daha iyi protez tırnak mı?

Jel tırnak mı daha iyi protez tırnak mı? Akrilik takma tırnak ile oje arasındaki temel farklar Takma tırnaklar , günümüzün en popüler güzellik bakımlarından biridir. Parlak, güzel dekore edilmiş, renkli ve ışıltılı tırnaklar bu aralar çok moda. Artık şehrin hemen hemen her yerinde kuaför salonlarının yanı sıra tırnak salonları da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Protez Tırnak yaptırmaya karar verdiğinizde, araştırmalarınız sırasında akrilik tırnak, jel tırnak gibi birçok farklı isimle karşılaşacaksınız. Kullanılan Malzemeler Bu iki uygulama arasındaki en önemli fark kullanılan malzemedir. Özel akrilik tozların akrilik monomer ile karıştırılıp tırnağa uygulanmasıyla, özel tırnak protez jellerinin tırnağa uygulandıktan sonra UV lambaları ile kurutulmasıyla oje yapılır.

Jel tırnak mı daha iyi protez tırnak mı? Uygulama Tekniği Her iki tırnakda de imalat adımları aynıdır. Öncelikle tırnak ve diğer tırnak kalıntılarının temizlenmesi ve tırnağın üst tabakasının törpülenmesi gerekir. Daha sonra bir fırça yardımıyla önce akrilik sıvıya sonra akrilik pudraya batırılır ve madde tırnağa sürülür. Son aşamada ise tırnak törpülenir ve üst kısımdaki pürüzlülük düzeltilir. Jel sürüldüğünde jel tırnaklara istenilen şekil verilirse lamba ısısında çabuk kuruması garanti edilir.

Her iki uygulama için de tüm süreç yaklaşık 1 saatte tamamlanmaktadır. Uygulama tekniği açısından jel tırnak uygulamak daha kolaydır. Görünüm Akrilik tırnaklar benzersiz bir görünüme sahiptir. Jel tırnaklar, doğal tırnaklara akrilik tırnaklardan daha çok benzer.Seçim Akrilik takma tırnaklarda renk ve çeşit sayısı sınırlıdır. Öte yandan, jel takma tırnakların yüzlerce renk seçeneği vardır. Fiyat Akrilik protez tırnakların yurt dışında montajı genellikle jel tırnaklara göre daha pahalı olsa da ülkemizde uygulama fiyatları çoğunlukla aynıdır.

Teknoloji Jel tırnaklardan önce akrilik tırnaklar kullanılıyordu. Jel tırnaklar, daha yeni bir teknoloji olan UV ışığı altında kuruyabilen özel jeller kullanır. Tırnak sağlığı Her iki uygulama da doğru ve uzman kişiler tarafından tekniğine uygun kullanıldığında tırnaklara zarar vermez. Akrilik tırnaklarda uygulama sırasında monomer kokusu hassas kişilerde rahatsızlık yaratabilir. Yeni erimiş akrilik malzemelerle bu sorun çözülmüştür. Öte yandan jel tırnaklarda kullanılan UV lambaların uzun süreli kullanımlarda ciltte ve gözlerde yan etkileri bulunmakta ve tırnakların sararmasına neden olabilmektedir.

Jel tırnak mı daha iyi protez tırnak mı? Yeni teknolojik LED lambalar ile bu sorun çözülmeye çalışılmaktadır. Dayanıklılık Akrilik tırnaklar, jel tırnaklara göre daha dayanıklıdır. Bu yüzden jellerden daha uzun süre dayanırlar. Esneklik Akrilik tırnaklar, dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı ve kolay kırılmayan sert ve kalın tırnaklar olmasına rağmen, Jel tırnaklar Protez tırnaklar; akrilikten daha incedir, daha esnektir, dayanıklılık açısından daha zayıftır.

Sökme Akrilik tırnaklar asetonla kolayca çıkarılır, ancak jel tırnaklar profesyonel bir uzman tarafından tırnaklara zarar vermeden çıkarılmalıdır.Dolayısıyla hepsinin farklı alanlarda ilgi alanları var. Burada önemli olan nasıl ve ne amaçla kullandığınızdır ve seçiminizi buna göre yapmanızı öneririz. Burada uygulama yaptırdığınız yerdeki tırnak uzmanınızdan yardım alabilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir