Protez Tırnak ne kadar süre kalır

Protez Tırnak ne kadar süre kalır?

Protez Tırnak ne kadar süre kalır Kendiliğinden sabitlenen tırnaklar, tırnakları geç uzayan ve kendi tırnaklarını oluşturamayanlar için uzun bitmiş tırnaklardır. Tırnak protezleri, gerçek tırnağınızın üzerine koruyucu maddeler yerleştirildikten sonra yapılır. Yani sağ tırnağınıza kesinlikle zarar vermez. Tırnak protezlerinde herhangi bir süre sınırlaması yoktur. Düzenli bakımdan sonra, yaklaşık yarım yıl sürebilir. Ayrıca istenirse kolayca çıkarılabilir.
Protez tırnak; Kadınlar için oldukça kullanışlı bir tırnak türüdür.

Protez tırnaklar, takma tırnaklardan daha kullanışlıdır; Sürekli takılabilen ve oldukça estetik görünen bir tırnak türüdür. Protez tırnak sizin bir parçanız gibidir, fazlalık hissetmezsiniz. Tamamen doğal görünen takma tırnağa oje sürülebilir. Aslında oje gerçek bir tırnaktan daha kalıcıdır.

Uzunluk isteğinize göre ayarlanabilir. Protez tırnak kimyasallarla temas etmemelidir. Örneğin bulaşıkları yıkarken ya da temizlik yaparken eldiven takmalı, tırnakları da asetonsuz temizleyicilerle çıkarmalısınız. Ancak şampuan, sabun gibi maddelerden etkilenmez.

Protez Tırnak ne kadar süre kalır

Protez Tırnak ne kadar süre kalır

Kimler tırnak protezi yaptırabilir?

Özellikle tırnak yeme sorunu yaşıyorsanız ve kendinize hakim olamıyorsanız takma tırnak yaptırabilirsiniz.
Kırılgan tırnakları olan kadınlar için idealdir.Tırnaklarını uzatmaya vakti olmayan iş kadınları için idealdir.
İşçiler bunu örneğin müzikte, dikişte, birçok tırnaknin kullanıldığı işlerde yapabilirler.

Kim takma tırnak kullanmamalı? Tırnak veya el mantarı gibi cinsel yolla bulaşan hastalıkları olan kişilerde protez tırnak kullanılmaz. Sadece tedavi ve tam iyileşme sonrasında kullanılabilir.

Protez Tırnak ne kadar süre kalır

tırnak protezi nasıl yapılır?
Protez tırnak; Her türlü el ve tırnağa uygulanabilir. Takma tırnaklı kişiler takma tırnakları önce kendi tırnak yapılarına yerleştirirler. Ancak bu tırnak tüm yüzeye yapıştırılmamıştır. Ucu kapatacak şekilde uca yapıştırılmıştır tırnak sabitlendiğinde; takılan tırnak, tırnak seviyesine kadar törpülenmelidir. Boy farkı olmamalıdır. Yüzey düz olmalıdır.

Akrilik törpü ile tırnak yüzeyi düzeltildikten sonra kullanılır. Akrilik ve jel olmak üzere 2 çeşit uygulama vardır. Fakat en çok kullanılanı akrilik işlemidir.


Akrilik tırnak yüzeyine uygulandıktan sonra; pürüzsüz hale gelir. Bu nedenle tırnağın yüzeyi tekrar törpülenmelidir. Tıraşlanarak cilalanır. Pençeniz tetikteyken; Bir tırnak takabilir ve günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bu işlem 1,5 saat sürebilmektedir. Tırnak protezi sabitlendikten sonra; 1 ay içerisinde yenilenmesi gerekmektedir. Yenileme nedeni; kişinin kendi tırnaklarının aşağıdan büyümesidir. Bu nedenle dolguların yeniden yapılarak yenilenmesi gerekir.

Protez Tırnak ne kadar süre kalır

Tırnak protezi nasıl çıkarılır?

Bazı kadınlar takma tırnaklarından bir süre sonra bıkabilirler. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız; Yapıldığı yere giderseniz yardım alabilirsiniz. Kullanılan aynı malzemelerden yapılmış takma tırnakların kolayca çıkmasına neden olabilirler. takma tırnakların çıkarılmasından sonra; Tırnak yüzeyinin incelmesi kalıcı değildir. İncelen tırnak yüzeyi bir süre sonra iyileşir. Yapay tırnakların evde çözülmesi ve çıkarılması çok zordur. Bu işlem için özel sıvılar hazırlanır. Bu tırnakları kendiniz çıkarmaya çalışırsanız; Kalıcı sorunlar yaşayabilirsiniz. Tırnakların çıkmaması için bunu kendiniz yapmayın.

Protez tırnak çeşitleri Jel tırnaklar; Bu yöntemde tırnağa jel kıvamında bir sıvı sürülür. Bu, en popüler ve sürdürülebilir yöntemlerden biridir. Bu jel sıvı üç aşamada uygulanır. Sıvı tırnakyi sabitlemek için ilk kez uygulanan jel kullanılır.

İkinci olarak, daha viskoz bir jel uygulanır. Bu jel ile tırnaklar oluşturulur. Son olarak jel ile tırnağa son düzeltme yapılır. Bu son jel ile tırnaklar daha parlak görünür. Akrilik tırnakler; Özel toz ve sıvıdan yapılmış tırnak protezidir. Bu uygulama çok doğal görünmüyor. Bu, tırnağın ucuna plastik bir tırnak yerleştirilerek ve tırnağın geri kalanının özel bir karışımla doldurulmasıyla yapılır. Dippig alıntıları; Bu uygulama akrilik tırnak uygulamasına benzer. Tek farkı kokusuz olmasıdır. Ayrıca tırnakların görünümü mattır.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?