Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır Karbonat, evde doğal diş beyazlatma için popüler bir yöntemdir. İşte karbonat ile diş beyazlatma yapmanız için adımlar:

  1. Bir tutam karbonat alın: Diş fırçasının üzerine bir tutam karbonat serpin. Karbonat miktarını kontrol etmek önemlidir çünkü aşırı kullanım diş minesine zarar verebilir.
  2. Diş fırçasını ıslatın: Karbonatı uygulamadan önce diş fırçasını hafifçe suyla ıslatın. Islak bir fırça, karbonatın dişlere yapışmasına yardımcı olur.
  3. Karbonatı dişlere uygulayın: Islak diş fırçasının üzerindeki karbonatı dişlerinize uygulayın. Dişlerin ön ve arka yüzeylerine eşit şekilde yaymaya çalışın.
  4. Dişleri fırçalayın: Diş fırçasıyla hafifçe dişlerinizi fırçalayın. Yaklaşık 2 dakika boyunca dişlerinizi dairesel hareketlerle fırçalayın. Karbonatın dişler üzerinde yavaşça ovalanması ve temizlik sağlaması önemlidir.
  5. Durulayın ve fırçalayın: Karbonatı uyguladıktan sonra ağzınızı bol su ile durulayın ve dişlerinizi normal diş macunuyla tekrar fırçalayın. Bu, dişlerinizde kalan karbonat artıklarını temizlemeye yardımcı olacaktır.

Not: Karbonat ile diş beyazlatma yöntemi haftada bir veya iki kez kullanılmalıdır. Aşırı kullanım diş minesine zarar verebilir ve diş etlerinde hassasiyete neden olabilir. Ayrıca, karbonatın aşındırıcı bir madde olduğunu unutmayın, bu yüzden diş minesine zarar vermemek için nazikçe kullanın.

Daha etkili ve güvenli bir diş beyazlatma yöntemi için diş hekiminize danışmanız önerilir.

Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? Dişlerinin diş macunu reklamlarındaki kadar beyaz ve parlak olmasını kim istemez ki? Bu yüzden karbonatla ile diş beyazlatma yöntemlerine başlamadan önce dişleri sarartan etkenlere bakmak gerekir. Tahmin edebileceğiniz gibi dişlerin sararmasının en önemli nedenlerinden biri ağız ve diş sağlığına yeterince dikkat edilmemesidir.

Yediğimiz yiyecek ve içeceklerin artıkları ağız ve diş hijyeni tam olarak sağlanmadığı takdirde dişlerde sararma ve lekelenmelere ve çeşitli sorunlara neden olur. Boya içeren içecekler de dişlerin zamanla sararmasına, kararmasına ve lekelenmesine neden olur.

Asitli içeceklerin tüketilmesi diş minesine zarar verdiği için dişleri sarartır. Asitli içeceklerin yanı sıra kafein ve tein gibi maddeler içeren içecekler (çay, kahve vb.) dişlerin sararmasına neden olur. Tütün ürünleri de bağlayıcı oldukları için diş ve diş aralarının sararmasına neden olur.

Ağızdan alınan bazı ilaçlar ve antibiyotikler de dişlerin sararmasına neden olur. Bu tür boya ve adeziv özelliği olan ürünler kullanıldıktan sonra dişler fırçalanmalıdır. Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Bunların dışında temel sebeplerden biri de genetik özelliklerdir. Kemiklerinin ve dişlerinin yapısından dolayı sarı dişlerle dünyaya gelen insanlar da vardır. Diş beyazlatmak için çok basit bir yöntem. Her evde bulunan iki malzemeyi karıştırarak daha beyaz dişler elde edilebilir; kabartma tozu ve limon. Tek ihtiyacınız olan taze sıkılmış bir limon ve karbonat. İçerdiği safsızlıklar nedeniyle limon suyu konsantresi kullanmamak daha iyidir. Yarım limonun suyunu 1 çay kaşığı karbonata sıkın.

Limon suyunu ve karbonatı iyice köpürene kadar karıştırın. Kendi karışımınızı pamuklu çubukla dişlere uygulayın. limonlu kabartma tozu karışımını bir veya iki dakika dişlerinizde bırakın. Daha sonra ağzınızı soğuk suyla çalkalayın ve asidi çıkarmak için dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemden sonra dişlerinizi fırçalamanız çok önemlidir, aksi takdirde limon ve karbonat karışımı diş minesini aşındırabilir. Aynı nedenle karışımın ağızda çok uzun süre tutulmaması gerektiğini de unutmamakta fayda var.

Kabartma tozu ile diş beyazlatmanın diğer bir yöntemi; dişlerinizi limon, zeytinyağı ve kabartma tozu karışımı ile fırçalayın. Yarım limonun suyu, 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını iyice karıştırdıktan sonra günde bir kez bu karışımla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

En önemlisi dişlerinizi önce normal bir şekilde fırçalamanız ardından diş fırçanızı bu karışıma batırarak fırçalamanızdır.

Ardından bol su ile yıkanmalıdır. Sarı dişleri beyazlatmak için kabartma tozu ile başka bir karışım daha var; Bir çay kaşığı adaçayı (öğütülmüş), tarçın ve karbonatı karıştırıp temiz dişlerinizi bu karışımla fırçalayabilirsiniz. Düzenli kullanımda bu işlemden sonra dişlerde beyazlama görülür ve ağızda hoş bir koku kalır. Karışım dişlerin arasına girdiği için ağzınızı bol su ile çalkalayarak temizleyebilirsiniz.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Karbonat İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?