Maya Maskesinin Faydaları

Maya Maskesinin Faydaları

Maya Maskesinin Faydaları Mutfakta kullanmayı çok sevdiğimiz mayanın bazen farklı ürünlerle bazen de sadece su ile karıştırılmasıyla yapılan maskeler cildimiz için o kadar faydalıdır ki, duymasaydınız pişman olurdunuz. Maya içerisinde bulunan CM-glukan sayesinde cildi dengeler ve cilt yenilenmesini destekler. Zamanla elastikiyetini ve sıkılığını kaybeden cildinizin yenilenmesine ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Ciltte güneşten veya başka sebeplerden oluşan lekeler varsa bunların azalmasına yardımcı olur

. B vitaminlerinin bolluğu sayesinde cildin canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. Cildin dış etkenlerden kaynaklanan alerjenlerden korunmasına yardımcı olur. Sivilceleri önlemek ve var olan sivilceleri tedavi etmek için kullanılır. Cildin daha genç görünmesi için ihtiyaç duyduğu enerjinin sağlanmasına destek olur. Sinir sistemini desteklediği için hem cildin hem de saçın yenilenmesine yardımcı olur. İçerdiği tiamin sayesinde sağlıklı kan dolaşımının sağlanmasına yardımcı olarak cildin daha genç ve sağlıklı olmasını sağlar.

Gözenekleri sıkılaştırır. Gözenekli bir cilde sahipseniz 1 yemek kaşığı maya ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak yüzünüze uygulayabilir ve gözenek sıkılaştırıcı bir maske elde edebilirsiniz. Hava şartlarından dolayı özellikle kış aylarında çok kuru ciltler maya ile nemlendirilebilir. Yaş mayayı ılık su ile karıştırıp macun kıvamına getirdikten sonra temizlenmiş yüzünüze uygulayabilir ve nemlendirici bir maske elde edebilirsiniz.

Hassas bir cilde sahipseniz kozmetik maskelere milyonlar harcamadan kendi bayram maskenizi yapabilir, cildinize ihtiyacı olan nemi vererek bakım yapabilirsiniz. Bunun için maya, yoğurt, bal, yulaf ezmesi ve salatalığın bir kısmını macun kıvamına getirdikten sonra yüzünüze yaymanız yeterlidir. Cildiniz kuruysa, yüzünüze peeling yaptığınız günlere veda edebilirsiniz.

1 paket yaş maya, 1 ampul E vitamini ve 1 yumurtayı karıştırarak nemlendirici maske hazırlayabilirsiniz. Akneye yatkın ve yağlı bir cildiniz varsa kuru ciltleri nemlendiren mayayı birkaç damla limon suyuyla karıştırarak cildin yağ içeriğini azaltan ve sivilcelere veda eden mat bir maske haline getirebilirsiniz. Kırışıklıklardan kurtulmak ve yeni kırışıklıkların oluşmasını önlemek için bir ölçü taze maya, taze elma suyu ve sütü karıştırarak kırışık önleyici maske yapabilirsiniz. Maya Maskesinin Faydaları

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Maya Maskesinin Faydaları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?