Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır Karbonat maskesi cildinizi temizlemek, ölü derileri gidermek ve cilt tonunu dengelemek için kullanılan doğal bir bakım ürünüdür. İşte karbonat maskesi nasıl yapılır adımları:

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • Yeterli miktarda su veya hindistan cevizi yağı (macun kıvamı için)

Adımlar:

  1. Temiz bir kapta, karbonatı ve suyu (veya hindistan cevizi yağını) karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar yavaşça karıştırın. Karbonatın cildinizi tahriş etmemesi için su veya yağ miktarını ihtiyaca göre ayarlayabilirsiniz.
  2. Yüzünüzü ve boyun bölgenizi temizleyin ve iyice kurulayın. Maskenin etkili olabilmesi için cildin temiz olması önemlidir.
  3. Hazırladığınız karbonat maskesini yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. Maskeyi hafif dairesel hareketlerle ve nazikçe masaj yaparak yayın. Göz çevresi ve dudaklar gibi hassas bölgelerden kaçının.
  4. Maskeyi cildinizde yaklaşık 10-15 dakika bekletin. Bu süre boyunca maske cildinizde kuruyacak ve etkisini gösterecektir.
  5. Bekleme süresi sona erdikten sonra maskeyi ılık suyla durulayın. Tüm maskeyi iyice ciltten temizleyin.
  6. Yüzünüzü temiz suyla durulayın ve nazikçe kurulayın. Cildinizin yumuşak ve tazelendiğini hissedeceksiniz.

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır

Not: Karbonat maskesi cildinizi derinlemesine temizleyebilir, ancak bazı insanlarda cilt hassasiyetine veya kuruluğuna neden olabilir. İlk kez kullanıyorsanız veya hassas bir cilde sahipseniz, maskeyi uygulamadan önce küçük bir alanda denemek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca, haftada bir veya iki kez kullanmanız tavsiye edilir.

Karbonat maskesi cildinizi canlandırabilir ve temizleyebilir, ancak herhangi bir cilt rahatsızlığı veya cilt sorununuz varsa, bir dermatologa danışmanız önemlidir.

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? Hemen her mutfakta bulunan, çok uygun fiyatlı ve cilde çok iyi gelen bir ürünün varlığından bahsedeceğiz size; karbonat Mide ağrılarına iyi gelen bu beyaz toz unlu mamullerden köftelere kadar mutfağın pek çok alanında kullanılır ve cilt maskesi olarak da uygundur.

Karbonat içeren tanecikli yapısı sayesinde ciltte peeling etkisi yaratır. Bu da cildinizin ölü deriden arınarak daha parlak, temiz ve sağlıklı hale geleceği anlamına gelir. Ölü deriden ve ölü hücrelerden arınan cilt ışıl ışıl parlar.

Leke eğilimli bir cildiniz varsa bu sivilceleri azaltmaya ve cilt tonunu aydınlatmaya yardımcı olur. Toz ve kir sayesinde hemen herkeste bulunan siyah noktaları etkili bir şekilde temizler. Karbonat yapısı gereği cildi aşındırabildiğinden haftada bir karbonat maskesi kullanmanız yeterlidir. Aksi takdirde ciltte tahrişe neden olabilir.

Kabartma tozu ayrıca cildinizde sivilce oluşumunu engeller ve var olan sivilceleri kısa sürede kurutarak tedavisine yardımcı olur.

O zaman karbonat maskesi nasıl yapılır görelim; Yoğurtlu gazlı maske 1 çay kaşığı karbonat 1 çay kaşığı yoğurt Maskeyi yapmak oldukça basit. Kabartma tozu ve yoğurdu cam bir kapta iyice karıştırın. Kabartma tozu keki kabarttığı gibi yoğurda da aynı etkiyi yapar ve yoğurdun kabarmasını sağlar. Kremsi köpük kıvamına geldiğinde maskenin hazır olduğunu anlayacaksınız.

Hazırladığınız karbonatlı maskeyi göz ve dudak çevresi hariç tüm yüze uygulayın. maskeyi yüzünüzde 30 dakika beklettikten sonra iyi kuruduğunu fark edeceksiniz. Kurutma maskesini nazik hareketlerle çıkarın. Şimdi siyah noktalardan ve ölü deriden kurtulma zamanı. Karbonat maskesi kullanırken cilt tipinize göre hareket etmeniz çok önemlidir.

Karma veya yağlı bir cilde sahipseniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz ancak kuru ve hassas bir cilde sahipseniz dikkatli olmanız gerekiyor. Kuru ve hassas bir cildiniz varsa, önce maskeyi yüzünüzün küçük bir bölgesine uygulayın ve alerjik reaksiyonunuz olup olmadığını kontrol edin. 15 dakika bekledikten sonra herhangi bir reaksiyon (kızarıklık, yanma, tahriş gibi) yoksa yüzün tamamına (göz ve dudak çevresi hariç) uygulayıp 10 dakika bekleyip temizleyebilirsiniz. Maske kalıntılarını temizleme jeli ve ılık su ile iyice yıkayın. Cildinizi bol soğuk su ile yıkadıktan sonra nemlendirmeyi unutmayın.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Not: Karbonat maskesini haftada bir veya iki kez uygulamak yeterli olacaktır. Daha sık kullanmak cildinizi kurutabilir.

Karbonat maskesi cildinizi temizler, ölü deri hücrelerini uzaklaştırır ve cildinize tazelik ve parlaklık kazandırır. Ancak herkesin cildi farklı olduğu için, karbonat maskesini kullanmadan önce cildinizin reaksiyonunu kontrol etmek için küçük bir alan üzerinde deneme yapmanız önemlidir. Eğer herhangi bir rahatsızlık veya tahriş hissederseniz, kullanmayı bırakın ve dermatologunuza danışın.

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?