Oje Kurutma Yöntemleri Nelerdir

Oje Kurutma Yöntemleri Nelerdir?

Oje Kurutma Yöntemleri Nelerdir? Günümüzde oje hem iş hem de sosyal hayatta kadınların vazgeçilmezidir. Manikürlü ellerin ve tırnakların güzelliğini oje ile vurgulayabilirsiniz. Özellikle son sezonda moda ve trend sitelerinde kombinlere uygun oje önerileri yer almaktadır. Oje sürmeden önce tırnaklar lekesiz, temiz ve özenle törpülenmiş olmalıdır.

Kirli eller ve tırnaklar oje sürülerek kurtarılamaz ve görüntü daha da itici olabilir. Bu yüzden tırnaklarınızın bakımına dikkat etmeniz gerekiyor, tırnaklarınızda sorun yaşıyorsanız ev yapımı şifalı peelingler veya eczaneden alacağınız şifalı kremler, yağlar vs. ile tırnaklarınızı güçlendirmeniz gerekiyor. Çeşitli sebeplerle sararan tırnaklarınıza haftada bir kez limonla ovabilirsiniz, bu tırnaklarınızı daha sağlıklı hale getirecek ve güçlendirecektir. Oje manikürlü eller için çok önemlidir, ancak onu kurutmak da zaman alan bir iştir. Tırnakları kurutmak kışın ve yazın zordur. Günlük koşuşturma içinde oje sürmek ve kurumasını beklemek bir lüks. Özellikle kuru olduklarını düşündüğünüz kıyafetlerinizde tırnak çipinizin veya çipinizin olması bir kabustur. Pratik çözümler ile çok kısa sürede tırnağınızı kurutabilirsiniz.

Tırnaklarınızı boyamak için ipuçları: Tırnaklarınızı boyamaya başlamadan önce tırnaklarınızın kuru ve temiz olduğundan emin olun. Hangi ojeyi kullanırsanız kullanın, önce şeffaf bir kat sürmek ojenizin rengini aydınlatacak ve oje koyuyken çıkarırken tırnaklarınızda leke oluşmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca tırnak uygulamasından sonra şeffaf bir tırnak ile tırnağınızı onarabilirsiniz. Bu nedenle tırnak deforme olmaz ve oje çıkana kadar tırnak üzerinde kalır.

Oje Kurutma Yöntemleri Nelerdir

Ojenin son kullanma tarihini mümkün olduğunca geçmemeye özen gösterin. Ana sorunlardan biri kırık tırnaklardır. Kırık bir tırnağın boyu pratik olarak uzatılabilir. Tırnak yapıştırıcısı ile tırnağın boyutuna göre bir parça çay poşeti yapıştırabilirsiniz. Kuruduktan sonra tırnaklarınıza göre şekillendirip oje sürebilirsiniz.

Oje Kurutma Yöntemleri Nelerdir

Oje kurutma yöntemleri: En önemlisi kaç kat oje sürerseniz sürün çok ince katlar halinde uygulamalısınız. Mümkün olduğunca çabuk kuruması için kalın bir oje tabakası uygularsanız, beklenen süre daha da artacaktır. Ojeden sonra saç kurutma makinesini soğuğa alıp tırnaklarınızda bekletebilirsiniz. Uyguladığınız her kat arasında en az 1-2 dakika bu işleme devam etmelisiniz.

Oje Kurutma Yöntemleri Nelerdir

Çok yoğun bir işiniz var ve bir an önce gitmeniz gerekiyorsa ojenizi sürdükten sonra elinizi bir süre buzlu suda bekletebilirsiniz. Diğer bir seçenek de oje sürdükten sonra ellerinizi bir süre buzdolabında bekletmek. Tırnağı takarsın ama buzlu su yapamazsın, bu yüzden elini bir süre suyun altına sokabilirsin. Suyun buharlaşma özelliğinden yararlanarak ojenizin çok kısa sürede kuruduğunu görünce çok şaşıracaksınız. Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz tırnak kurutucuları satın alabilirsiniz.

Genellikle kuaför salonlarında bulunan bu cihazlar elektronik mağazalarından da satın alınabiliyor. Ojeyi sürdükten sonra elinizi makineye sokarsanız, kurutma makinesinden gelen hava akımı tırnağınızı çok kısa sürede kurutacaktır. Kişisel bakım ürünleri, parfümler ve eczaneler artık uygulandıktan hemen sonra kuruyan ojeler satıyor.

Tırnaklarınızı boyadıktan sonra bir kat bu ojeyi sürerseniz tırnaklarınız bakımlı görünür ve oje saniyeler içinde kurur.tırnak kurutma spreyleri kurtarıcınız olabilir. Parfüm mağazalarından kolayca satın alabileceğiniz bu spreyleri ojenizi sürdükten sonra tırnaklarınıza sıkın. Ojeniz hemen kuruyacaktır. Özellikle yaz aylarında her evde/ofiste vantilatör bulunur. Her bir çivi tabakasından sonra, bir an için çivileri fana doğru tutun.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?