Kaş laminasyon nedir ?

Kaş laminasyon nedir ?

Kaş laminasyon nedir ? kaş laminasyon nasıl yapılır? Kaşların görünümü ne kadar etkili bir şekilde etkilediğini hepimiz biliyoruz. Kaşların yapısı kuşkusuz yüzün doğal güzelliğini ortaya çıkaran en önemli detaylardan biridir. Esas olarak gözler için bir çerçeve oluşturduğu için kaşların yapısı güzellik algısında önemli farklılıklar yaratır. Düşük kaşlar çok daha yorgun görünebilir. Doğal veya yanlış uygulama nedeniyle saç dökülmesi yüz ifadelerinizi olumsuz etkileyebilir. Ama bunların hiçbiri sorun değil! Bu yazımızda kaşlarınızı şekilsiz ve pürüzsüz hale getirecek bir uygulamadan bahsedeceğiz: kaş laminasyonu. Kaş laminasyonu, kaşları daha uzun süre hacim ve şekil olarak tutan bir güzellik uygulaması olarak tanımlanabilir. Bu program kimler içindir? Kaş laminasyonu ile ilgili her şeyi birlikte keşfedelim.

Kaş laminasyon nedir ?

Kaş laminasyonu ne anlama geliyor?

Kaş laminasyonu, kaşların uzun süre şekillenmesini ve daha dolgun görünmesini sağlayan yarı kalıcı bir kozmetik işlemdir. Bu uygulama, kaş bakım fonksiyonu ve kaş şekillendirme ile daha parlak ve pürüzsüz görünmenize yardımcı olur.kaş botoksu olarak da bilinen kaş laminasyonu sayesinde inatçı ve düzensiz kaşlar yukarı kalkar. Bu işlemin sonunda kaşlarınız eklendiği için kaşlarınız olduğundan daha kalın ve dolgun görünecektir.

Kaş laminasyonu ne işe yarar?

Sert veya sarkık kaşlar içe doğru kıvrılabilir ve yüz ifadelerini olumsuz etkileyebilir. Kaş laminasyonu sayesinde bu kadar inatçı ve şekilli kaşlar uzun süre yukarıda ve gergin kalır. Aynı zamanda kaşlara daha dolgun ve canlı bir görünüm kazandırır.

Peki kimler kaşlarını lamine etmeli?

Kaşlarınız yapısal olarak aşağı kavisliyseKaşlarınızın simetrisi bozulduysa Yanlış kaş aldırma nedeniyle kaşlarınızı kaybettiysenizKıvrımlı kaşlarınızın ters yönde daha düz olmasını istiyorsanızgörünümKaşlarınız şekillenmemişse Doğal yöntemlerle kaş dökülmesi yaşadıysanız bu uygulamayı sakince yapabilirsiniz.

Kaş laminasyonu nasıl yapılır?

Kaş laminasyonu, kaşların özel bir şampuanla temizlenmesiyle başlar. Alınması gereken kaşlar varsa cımbız veya ip ile alınır. Bir sonraki adımda kaşlar taranır ve özel solüsyonlarla şekillendirilir.Daha sonra kaşlar yapışkan bir solüsyonla sabitlenir. Bu işlemden sonra 30- 5 dakika bekliyorsunuz. Son aşamada kaşlara cilt tahrişini önlemek için besleyici yağlar sürülür.Kaşların daha koyu görünmesini istiyorsanız son adımda kaşları renklendirebilirsiniz. Ancak bu işlemin kaşların arasındaki boşlukları doldurmadığını belirtmekte fayda var. Bu uygulamanın en önemli noktalarından biri kaşların doğal yapısını korumak ve yapay bir görünümden kaçınmaktır. Bu nedenle yüze en uygun kaş şeklini bulmak için bir takım ölçüler alınır. İdeal kaş yapısı yüz genişliği, burun yapısı, alın genişliği ve göz yapısı gibi faktörler tarafından belirlenir.

Kaş laminasyonu ne kadar sürer?

Kaş laminasyonu yarı kalıcı bir kozmetik işlemdir. Uygulama süresi ortalama 6 ile 8 hafta arasında değişmektedir. Ancak kaşlar doğal hallerinde dahi kolayca şekilleniyorsa bu süre biraz daha uzayabilir.

Kaş laminasyonu kaşlara zarar verir mi?

Kaş laminasyonu, kaşları vitamin, protein ve keratin ile besleyerek güçlendirmeyi amaçlayan kozmetik bir uygulamadır. Bu nedenle kaş laminasyonu zararlı değil, aksine kaşları besleyen ve güçlendiren bir işlemdir diyebiliriz. İşlem sonrası hafif kızarıklık ve kaşıntı olabilir. Bunun çok normal ve geçici bir durum olduğunu bilmelisiniz. Ancak kaşları düzeltmek için kullanılan solüsyonlar çok hassas cilde sahip kişilerde daha güçlü reaksiyonlara neden olabilir. Bu da kaşların dökülmesine neden olabilir. Hafif bir kızarıklık ve kaşıntıdan daha şiddetli reaksiyonlar yaşıyorsanız, kaşlarınızı yeniden lamine etmenizi önermiyoruz.

Kaş Laminasyonu Kimlere Uygulanmamalıdır?

Kaş laminasyonu diğer kaş şekillendirme uygulamaları gibi iğne ile kesme işlemi değildir. Bu nedenle uygulama sonrası enfeksiyon gibi risk olasılığı çok düşüktür. Kaş laminasyonu kaşları protein, vitamin ve keratin gibi maddelerle beslediği için bu uygulamayı herkes yapabilir. Ancak cildinizin çok hassas olduğunu düşünüyorsanız veya alerjik bir yapınız varsa işlemden önce bir doktora danışmalısınız. Son olarak egzama gibi cilt problemleriniz varsa kaş laminasyonu önermiyoruz.

Kaş laminasyonu Yıkamadan kaç saat sonra?

kaş laminasyonundan sonra ilk gün uygulama yapılan bölge temas ettirilmemelidir. Aynı zamanda ilk 2 saat yağ bazlı temizleyiciler kullanmamalısınız. 2 saat sonra kaşlarınızı yıkayabilir ve dilediğiniz gibi makyaj yapabilirsiniz.

Kaş Laminasyonu Çıkarılabilir mi?

Kaş laminasyonu doğrudan kaşları güçlendirmeyi amaçlar. Herhangi bir dövme tekniği kullanılmadığı için silmeye gerek yoktur. Ancak kaş laminasyonu sırasında kaşlarınızı boyadıysanız ve renkten memnun değilseniz, kaşlarınızı kaldırabilirsiniz.Kaşların alınması; Kaşların düzgün olmaması, kaşların renginin yeşil veya griye dönmesi gibi nedenlerle yapılır. Bu işlem sırasında boya özel solüsyonlarla temizlenir.

Kaş laminasyonu su geçirmez mi?

Yukarıda da bahsedildiği gibi kaş laminasyonunun temel amacı kaşları güçlendirmektir. İşlem sırasında cildin yüzeyi, örneğin bir dövme ile kaplanmaz. Bu nedenle cildiniz hala hava ve suya maruz kalır.

Blog

İnstagram Sayfamız

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?