Microblading Kaş Nedir

Microblading Kaş Nedir

Microblading Kaş Nedir? Kaş şekillendirme ve fırçalama tekniği olarak da bilinen Microblading, dövme yöntemi kullanılarak kaşların kalıcı kozmetik uygulamasıdır. Kaşlarınız şekillendirilmemiş, ince, çukur ve istenilen şekle sahip değilse microblading yöntemi kurtarıcınız olabilir. Microblading genellikle kaşları seyrek olan kişiler tarafından yapılır. Bu uygulama sayesinde kaşlara sürekli makyaj yapma sorununun önüne geçilmiş olunur. Yüzün oranları uygulamadan önce ölçüldüğü için kaşlar çok güzel ve doğal görünebilir.

Microblading bir dövme midir?

Microblading, deri altı boyanın dokuya işlenmesiyle veya ameliyatın tipine göre makro iğneli veya özel kalemli bir makine ile yapılır. Dövme makinesine benzer bir cihazla uygulansa da, microblading geleneksel dövmeden çok farklı işlevlere sahiptir. Örneğin microblading sırasında ağrı klasik dövmede olduğu kadar hissedilmez.Diğer bir fark ise microblading işleminin cildin üst katmanlarına uygulanmasıdır. Düzenli bir dövme derinin alt katmanlarına uygulandığı için silme işleminin çok daha zor olduğu söylenebilir. Bu nedenle, microblading’den iyileşme, dövme yapmaktan çok daha kolaydır.

Microblading Kaş Nedir

Microblading Kaş Nedir

Microblading’e ne dersiniz?

Artık Microblading’in ne olduğunu öğrendiğimize göre, microblading’in nasıl yapıldığına daha yakından bakalım. Microblading yöntemi ile ince ve açık kaşlara fırça tekniği ile dövme yapılır. Bu uygulamada ilk adım yüzün ölçülerek kaşların başlangıç, bitiş ve kavis noktalarının belirlenmesidir.

Renklendirme için özel microblading kalem ve renk kullanılmaktadır.Renk rengi cilt tipine ve rengine göre değişiklik gösterebilir. Microblading yöntemini daha konforlu hale getirmek için uyuşturma kremleri uygulanır. Bu sayede işlem sırasında hissedilen ağrı minimum düzeydedir.Daha sonra kalemin ucuna tek kullanımlık steril iğneler yerleştirilir ve saç yönünde tek tek çekilir. Bu çizimler, doğal görünümün kaybolmaması ve kaşların daha iri görünmesi için saç şeklinde yapılır.

Microblading nasıl tedavi edilir?

Microblading sonrası kaş bölgesinin iyileşme süresi tıpkı dövmede olduğu gibi 1-2 hafta arasında değişmektedir. Uygulamadan sonra kaşları içme suyuna batırılmış pamukla temizleyebilirsiniz, böylece cilt kasılmaz.Bu işlemi günde 3- defa tekrarlarsanız lenf sıvısını uzaklaştırır ve istenmeyen yaraların oluşmasını engellersiniz.

Microblading Kaş Nedir

Aynı zamanda ilk 3 gün uygulama yapılan bölgeye su temas ettirilmemelidir. İlk haftalarda güzellik uzmanının önerdiği kremler düzenli olarak uygulanarak iyileşme süresi hızlandırılabilir. İlk iki hafta boyunca yüzünüzü güneşten korumanız gerektiğini hatırlatırız. Bu sayede boyanın ömrünü uzatabilir ve boyanın daha uzun süre canlı kalmasını sağlayabilirsiniz.Microblading’i aldıktan birkaç hafta sonra renk solması fark edebilirsiniz. Ama diyelim ki böyle bir durum tamamen normaldir. İkinci seansta düzeltmeler yaptıktan sonra işlemin nihai sonucuna ulaşabilirsiniz.

Microblading ne kadar sürer?

Microblading 1-3 yıl süren bir uygulamadır. Mükemmel kaşların kalıcı oluşum süreci olarak bilinse de kalıcılığı zamanla azalır. Uygulamadan bir süre sonra boyanın renk yoğunluğu azalmaya başlar. Bu nedenle yoğunluk azalırsa rötuş yapmak gerekebilir. Microblading yönteminin kalıcılığını etkileyen en önemli faktörlerden biri insan derisinin yapısıdır. Örneğin yağlı bir cilde sahipseniz rengin ciltte kalma süresi daha kısa olabilir. İşlem süresi kısaldığı için rötuş gerekebilir.

Microblading Kaş Nedir

Microblading ağrılı bir işlem midir?

Microblading almak isteyenler için en sık sorulan sorulardan biri bu! Uygulama öncesi kaşlara anestezik krem ​​sürüldüğü için ağrı hissi minimum düzeydedir. Öyle ki doğru teknikle yapıldığında kaş almak kadar acısız bir işlemdir.

Kaç Microblading seansı?

Microblading en az iki seansta yapılır. İlk kez kullanıldığında boya çok derine inmeden cildin ilk tabakasına işlenir. İşlem sonrası şişlik, kızarıklık ve yoğun renk görülmesi tamamen normaldir. Aynı zamanda endişelenmek için bir neden olmadığını söyleyebiliriz. İlk tedaviden sonra, tedavi edilen alan birkaç haftalık bir iyileşme sürecinden geçer.

Bu işlem sırasında kaşlarda ince bir film görülmesi tamamen normaldir. Ancak peeling gibi cilt problemleriniz varsa mutlaka güzellik uzmanınıza gitmelisiniz. İyileşme süresi sona erdikten sonra yeni bir seans (onarım) yapılır. Bu seans, ilki gibi yaklaşık bir saat sürebilir. Ardından dolgun ve şekilli kaşlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz!

Microblading Kaş Nedir

Microblading Zararlı mı?

Bazıları için Microblading hayat kurtaran bir uygulama iken, diğerleri için çok riskli ve cüretkar bir işlemdir. Mikroblading zararlı mı yoksa faydalı mı? Öncelikle işlemi gerçekleştiren kişinin doğal saç tekniklerini uygulamada oldukça nitelikli ve başarılı olması gerekmektedir. Microblading uygulamalarının en riskli yanı işlemin iğne ile yapılmasıdır.

Güvenilir ve profesyonel bir yerde yapılırsa bu bir sorun teşkil etmese de hijyen standartları düşük güzellik merkezlerinde enfeksiyon kapma riski vardır.

Ancak microblading kaliteli malzemelerle kullanılmazsa kaş rengi zamanla solabilir. Bu yüzden kaş makyajına veda ettiğini sanan birçok kişi sonunda yine kaş kalemi ve gölge kullanıyor.Microblading’in profesyonel bir bahisçi tarafından yapılması halinde oldukça pratik bir kullanım olduğunu söyleyebiliriz. Her gün göz farı ve kalem kullanmak zorunda kalmadığınız için zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ancak hassas ve alerjik bir cildiniz olduğundan şüpheleniyorsanız microblading öncesi mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

Microblading Kaş Nedir

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir