Kirpik Peeling Laminasyonu Nedir Nasıl Uygulanır

Kirpik Peeling Laminasyonu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kirpik Peeling Laminasyonu Nedir? Nasıl Uygulanır? Aramızda kim makyaj yapmadığımız günlerde bile uzun, kalın, dik kirpikler istemez ki? Son zamanlarda sıkça duyulan kirpik laminasyonu, seyrek ve zayıflamış kirpikler için geliştirilmiş özel bir güzellik uygulaması olarak tanımlanabilir. Hem sosyal medyada hem de günlük hayatta oldukça popüler olan bu program oldukça pratik ve güvenli bir yöntemdir.

Peki kirpik laminasyonu nasıl yapılır, lifting ile arasındaki fark nedir?

Tüm sorularınızı bu içerikte cevaplayacağız! Kirpik laminasyonunedir? Kirpik laminasyonu, kirpikleri kaldıran ve şekillendiren kozmetik bir uygulamadır. İşlem sırasında kişinin kendi kirpiklerine herhangi bir ekleme yapılmamaktadır. Bu uygulama kirpikleri güçlendirmek için keratin, protein ve vitamin takviyeleri kullanır. Pigment uygulaması ile kirpikler doğal hacim kazanır. Uygulama sonrasında kirpikler rimel kullanılmadan daha dolgun, hacimli, canlı ve kıvrımlı görünür. Yarı kalıcı bir kozmetik uygulama olan kirpik laminasyonu, uzmanlar tarafından gerçekleştirilen zararsız bir işlemdir.

Kirpik laminasyonu ne işe yarar?

Laminat kirpiklerin en büyük avantajlarından biri kirpiklerin doğal güzelliğini ortaya çıkarmasıdır. Bu anlamda maskara ve takma kirpik gibi uygulamalara vakit harcamadan görünümünüzü vurgulayabilirsiniz. Kirpiklerin laminasyonu da gözleri daha büyük ve parlak hale getirir. Böylece makyaj yapmadığınız günlerde bile harika görünebilirsiniz. Laminasyon işlemi, pahalı bakım ürünlerine ve takma kirpiklere çok uygun bir alternatiftir. Uygulamanın süresine göre zamandan ve bütçeden tasarruf sağladığını söyleyebiliriz.

Kirpik laminasyonu nasıl uygulanır?

Lash laminasyonuna başlamadan önce solüsyonların tüm kirpiklere eşit şekilde nüfuz etmesi için göz makyajı tamamen çıkarılır. Temizleme aşamasından sonra kirpiklerin üzerine silikon kalıplar yerleştirilir. Bu silikon formlar kişinin kirpiklerinin durumuna göre farklı şekil ve uzunluklarda olabilir.

Laminasyon işleminin bir sonraki aşamasında kirpiklere özel serumlar ve fiksatifler uygulanır. Bunu kirpiklerin daha sağlıklı ve parlak görünmesi için keratin tedavisi izler. Dilerseniz bir sonraki adımda pigment uygulanarak kirpikler renklendirilebilir. Son aşamada ise saç kökleri vitamin desteği ile güçlendirilir ve süreç durur.

Kirpik Peeling Laminasyonu Nedir Nasıl Uygulanır

Kirpik Peeling Laminasyonu Nedir Nasıl Uygulanır

Kirpik laminasyonu kaç saat sürer?

Kirpik laminasyon işlemi ortalama bir saat sürmektedir. Ancak bu süre kişinin kirpik yapısına göre değişiklik gösterebilir. Çok kısa ve düz kirpikler için yapılan uygulamalarda süre 1.5 saate kadar uzayabilmektedir. Kirpik laminasyonu ve kirpik lifting arasındaki farklarkirpik lifting ve kirpik laminasyonu sıklıkla birbirinin yerine kullanılır. Ancak iki güzellik programı arasında bazı temel farklılıklar vardır.

Lifting, kirpiklerin kaldırılması ve bükülmesi olarak tanımlanabilir. Özellikle düz kirpikler için yapılan bu işlem Keratin Kirpik Bakımı olarak da bilinir. Uygulama ortalama 5 dakika sürer ve kirpiklerin yapısına bağlı olarak yaklaşık 2 ay etkisini korur. Bu güzellik programının amacı sadece kirpiklerinizi kıvırmaktır. Laminasyon ise “korumak” anlamına gelir. Kirpiklerin vitamin ve protein tedavisi sayesinde kürk yüzeyi dış etkenlerden korunur. Bu nedenle işlem sonrası kirpikler hem kavisli hem de dolgun ve iri görünür.

Kirpik laminasyonu kalıcı mıdır? Kirpik Peeling Laminasyonu Nedir Nasıl Uygulanır

Kirpik laminasyonunun ortalama süresi 8 haftadır. Ancak uygun tedavi ile bu süre 12 haftaya kadar uzayabilir. Kirpik laminasyonu yarı kalıcı bir kozmetik işlemdir. İşlemin etkisi azaldığında tekrar yaptırılabilir. Kirpik laminasyonunu düzenli olarak yaptırmak kirpiklere zarar vermez.

Kirpik Laminasyonu Zararlı Mı? Kirpik Peeling Laminasyonu Nedir Nasıl Uygulanır

Kirpik laminasyonu; ağrısız, acısız, iğnesiz ve zahmetsiz bir işlemdir. Daha belirgin kirpiklere sahip olmak isteyen herkes kirpik laminasyonu yaptırabilir. Ancak unutulmamalıdır ki kirpik laminasyonu kimyasal bir işlemdir ve çok hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle uygulama yapılan alanın veya güzellik uzmanlarının alanında uzman olması ve mümkün olan en iyi hijyenik koşulları sunması sağlanmalıdır. Ancak hassas ve alerjik bir bünyeniz olduğundan şüpheleniyorsanız, emin olmak için işlemi yapmadan önce doktorunuzdan bilgi almalısınız.

Kirpik Laminasyon kirpiklerinizi döker mi? Kirpik Peeling Laminasyonu Nedir Nasıl Uygulanır

Kirpiklerin laminasyonu, hastalıklı ve zayıflamış kirpikleri canlandırmanın en güvenilir yollarından biridir. Uygulama sırasında ve sonrasında kirpikler dökülmez. Aksine vitaminler ve tedavi edici yağlar kirpiklerin daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Ancak başvuru yapıldıktan sonra bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Pigment ve vitamin tedavisinden maksimum fayda sağlamak için kirpiklerin 2 saat su veya buharla temas etmemesi gerekmektedir. 2 saat sonra normal temizlik ve makyaja devam edilebilir. Laminasyon işlemini daha kalıcı hale getirmek için yağ bazlı makyaj çıkarıcılar kullanılmamalıdır.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?