Kısa Saç Kestirmenin Avantajları

Kısa Saç Kestirmenin Avantajları

Kısa Saç Kestirmenin Avantajları

Kısa Saç Kestirmenin Avantajları Kısa saçın birçok avantajı vardır. Basit ve sadece kısa saçlı insanlar kısa saçlı olmanın neşesini, rahatlığını ve kolaylığını anlar. Bir kere kestirdikten sonra saçınızı daha uzun saçlarla değiştirmek istemezsiniz. Çünkü kısa saçın rahatlığına ve tazeliğine alıştıktan sonra uzun ve uzun saçlar çok zor ve can sıkıcı olabiliyor.

Uzun saçla ilgili bir diğer zorluk ise saçın sürekli yüzün önünde olmasıdır. Uzun saçlarınız, yere düşen bir kalemi elinize almanızı veya çantanızda bir eşya aramanızı engeller. Ancak kısa saçın böyle bir sorunu yoktur. Rüzgarlı havalarda bile yüze düşmeyen ve rahat hareket imkanı sağlayan kısa saçlar kısa sürede alışkanlık yaratır.

Kısa Saç Kestirmenin Avantajları

Kısa Saçla Sabahları Hazırlanmak

Kısa saçın en büyük avantajlarından biri, sabah uyandığınızda bile saçlarınızın harika görünmesidir. Uzun saçların birbirine dolandığı ve kıvırcık olduğu sabahlara kısa saçla uyanmak zihni çok mutlu ve sakinleştirir. Kısa saçları şekillendirmek için saç köpüğü ve saç jölesi yeterlidir. Saçlarınızı kısa kestirdikten sonra artık toplantılara, işe ve birçok yere geç kalmayacaksınız.

Kısa Saçlıysanız Tarakla Savaşmak Yok

Uzun saçlı kişilerin en büyük sorunu saçlarını taramaktır. Bazen karışmış saçlarınızın zarar vermeden güzelce taranması dakikalar veya saatler alabilir. Bu sorunlar duşta da devam eder. Duş alırken saçınıza bolca saç kremi uygularsınız, açılmazsa saç bakım ve onarıcı yağları tekrar tekrar deniyorsunuz. Ancak kısa saçlı olanlar böyle bir sorun yaşamıyor. Saçlarını her yerde, dışarıda veya duşta kolayca tarayabilir. Kısa saçlı kişilerde saç dolanması gibi sorunlar olmaz.

Spor Yaparken Kısa Saçlar

Kısa saçlı insanlar, kısa saçın ne kadar pratik olduğunu anlatır. Kısa saçlarınız varsa saçlarınızı toplamak zorunda kalmadan rahatlıkla her türlü sporu yapabilirler. Spor salonunda mahsur kaldıysanız, bir antrenmandan sonra duş almak ve saçınızı kurutmak kolaydır ve sadece birkaç dakika sürer. Yaz sıcağında uzun saçların ne kadar boğucu olabileceğini hayal edebilirsiniz. Kısa saçın uzun saça göre daha avantajlı olduğu yukarıda açıklanmıştır.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?