Saç Diplerine Nasıl Bakım Yapılmalıdır

Saç Diplerine Nasıl Bakım Yapılmalıdır

Saç Diplerine Nasıl Bakım Yapılmalıdır? Dış dünya saçı çok çabuk etkiler ve zarar görür. Güneş ışığı, alkol ve tütün, sağlıksız beslenme, hormonal etkiler ve kimyasal saç ürünleri gibi faktörler saça çok zararlıdır. Sağlıksız beslenme, sık yıkama ve kullanılan bazı ilaçlar omurlara zarar verir. Bu zararlardan etkilenmemek için saçlara özen gösterilmelidir. Saç bakımınızı nasıl yapmalısınız?

Yediklerinize Dikkat Edin

Yediğimiz besinler saçın beslenmesinde en önemli etkiye sahiptir çünkü saçlar beslendiğinde güçlenir ve saç derisi sağlıklı hale gelir. Oksijeni saç köküne taşıyan en önemli mineral demirdir ve yeterli oksijen yoksa saç kökleri zayıflar. Koyu yeşil sebzeleri bol tüketerek, bu gruptan fasulye ve sebzeleri tüketerek, yağsız kırmızı et ve sebzeleri tüketerek saç kökleri güçlendirilebilir. Diyet takviyesi olarak demir tabletleri kullanırsanız, etki önemli ölçüde artar.

Çok Sık Yıkamayın

Saçınızı çok sık yıkamak, saç derisine ve saça zarar veren, kuruyan ve zayıflatan saç derisinin sebum içeriğini azaltır. Saçınızı her yıkadığınızda, saçın tabanındaki koruyucu tabakayı yok eder. Yıkama sık sık tekrarlanırsa bu yağ tabakası kendini yenileyemez ve yağı saça aktaramaz. Saçlar haftada bir veya iki defadan fazla yıkanmamalı, yıkanması gerekiyorsa her seferinde şampuan kullanılmalıdır. Saç köklerinin yağ dengesini korumak için şampuan kullanımını en aza indirmek gerekir. Isıl kurutucu, düzleştirici, saç kurutma makinesi gibi cihazlar çok sık kullanılıyorsa saç köklerini yıprattığı için mümkün olduğunca az kullanılması gerekir.

Saç Diplerine Nasıl Bakım Yapılmalıdır

Doğal Yağlarla Masaj Yapın

Saç derisini güçlendirmek ve yağ dengesini korumak için saça ve saç derisine bitkisel yağlar uygulanabilir. Saç bakımınızı nasıl yapmalısınız? Badem yağı, zeytinyağı, hint yağı saç derisini güçlendirir ve saça güç verir. Saç derisine masaj yaparken hint yağı, biberiye yağı, limon yağı, ceviz yağı, hindistancevizi yağı, şeftali yağı, kayısı yağı, susam yağı gibi farklı bitkisel yağların karışımını hazırlayabilirsiniz. Bu yağları haftada bir veya iki kez saçınıza uygulayabilir ve etki etmesi için yaklaşık yarım saat kadar bekletebilirsiniz. Ayrıca saç boyalarında, şampuanlarda ve diğer saç ürünlerinde her zaman doğal ürünler tercih edilmelidir.

Saç Diplerine Nasıl Bakım Yapılmalıdır

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?