Kıvırcık Saçların Çabuk Yağlanması

Kıvırcık Saçların Çabuk Yağlanması

Kıvırcık Saçların Çabuk Yağlanması Nasıl Önlenir? Kadınların çalıştığı ve epeyi para harcadığı en değerli şey saçlarıdır. Düz saç, kıvırcık saç, dalgalı saç başlıca saç tipleridir. Her saç tipinin kendine has bir bakım şekli vardır. Saç modelleri söz konusu olduğunda ortaya çıkabilecek birçok farklı durum vardır. Bu koşullardan biri yağlı saç derisidir. Yağlı saç, vücut ve cilt tarafından tetiklenen fizyolojik bir durumdur. Bazı kafa derisi çok kuru olabilirken, bazı kafa derisi çok yağlı olabilir. Kıvırcık saç, diğer saç tiplerine göre daha hızlı yağlanma eğiliminde olan bir saç tipidir. Kıvırcık saçların çabuk yağlanması nasıl önlenir? Hadi hızlıca bir göz atalım.

Saç Yağlanması Değil Asıl Olan Saç Derisi Yağlanmasıdır!

İnsanların yağlı saç dediği şey aslında saç derisi yağıdır. Yağlı bir saç derisinin birçok farklı nedeni olabilir. İlk olarak, cildinizin ana yağ kaynağının nereden geldiğini ayırt etmek önemlidir. Özellikle düz saçlarda ciltte üretilen yağ saç uçlarına daha hızlı nüfuz edebilir. Hem çevresel hem de genetik faktörlerle birlikte lekelenme, belirli koşullar altında azaltılabilen bir durumdur.

Kıvırcık Saçların Çabuk Yağlanması Nasıl Önlenir?

Yağlanmada Temel Sebep Beslenme Alışkanlıkları!

Saç derisinin yağlı olmasının yanı sıra vücudumuzdaki yağlılığın da temel nedeni besinlerle vücudumuza giren yağdan zengin besinlerdir. Birçok doktor, obezite için kendi kendine ilaç tedavisi gören hastalarda yüksek yağlı diyet tüketimini sınırlayarak cilt dokusunun yağ içeriğini azaltmak için reçeteler önermektedir. Sağlıklı besinler ve faydalı yağlar tüketmek cilt dokusundaki sebum miktarını dengelemek için çok önemlidir.

Saç Yağlanmasının Önüne Geçmek İçin!

“Kıvırcık saçların yağlanmasın nasıl kaçınılır?” Soruyu cevaplamanın zamanı geldi. Kıvırcık saçlı kişiler saçlarını çok sıcak suyla yıkamaktan kaçınmalıdır. Yağlı saçlarla uğraşırken doğru saç bakımı çok önemlidir. Doğru şampuanı seçmek ve saçınızı şekillendirmekten kaçınmak saçlarınızın yağlanmasını önleyecektir.

Kıvırcık Saçların Çabuk Yağlanması Nasıl Önlenir?

Sürekli saçınızla oynamak kafa derisinin yağlılığını hızlandıran bir diğer nedendir. Saçınızı sık sık taramayın. Saç şekillendirme, yağlamayı hızlandıran bir diğer faktördür. Kuru şampuanları seçin ve geniş bir tarak seçiminiz var. Duştan sonra saçınızı havluyla kurulayın, bu doğal yol. Saç kremi kullanıyorsanız, saç derisine uygulamaktan kaçının!

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?