Saç Kabarması Nasıl Önlenir

Saç Kabarması Nasıl Önlenir

Saç Kabarması Nasıl Önlenir? Kabarma, genellikle dalgalı ve kıvırcık saçlarda ortaya çıkan ve dağınık bir görünüme neden olan bir durumdur. Kıvırcık saçların genetikten sıcak su kullanımına kadar pek çok farklı nedeni olabilir. Bir kabarcıktan kurtulmak için temel nedeni bulmak ve önlemek, sorunu ortadan kaldırmak için uzun bir yol kat edecektir. Günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız tüylenme probleminin çözümlerine geçmeden önce nedenlerini sizlerle paylaşacağız.

Saç kabarmaların nedenleri nelerdir?

Saç büyümesinin ana nedenlerinden biri genetiktir. Kuru saç Saç şekillendirici ürünlerin tekrar tekrar kullanımı sülfat şampuanlar Yetersiz beslenme Banyodan sonra saçın tamamen kuruması tiroid hastalıkları yaşlanma kullanılan ilaçların yan etkil içeren saç bakım ürünleri Çok uzun saç Soğuk veya sıcak hava Vitamin eksikliği Sık saç boyama Saçınızı çok sık yıkamak kıvırcıklaştırır

Saç Kabarması Nasıl Önlenir

doğal saç yolculuğunuz?

Cevabınız evet ise, bu problemle mücadele eden birçok kişiden birisiniz. Bazı insanlar kıvırcık saçlarla yaşamaktan başka çareleri olmadığını düşünür ama gerçekte saç tipinizin ne olduğunun bir önemi yoktur; Tekrar olmasını önlemek için adımlar atabilirsiniz. Saç büyümesi nasıl önlenir, saç neden dökülür gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz!

Saç neden kabarır ? Saç Kabarması Nasıl Önlenir

Batık saç, kuruluktan sıcak şekillendirme araçlarının aşırı kullanımına kadar birçok nedenden kaynaklanabilir. Kuru saç Kuru saç, kıvırcık saçların en yaygın nedenlerinden biridir. Saçınız kuruduğunda kırılgan, kıvırcık ve kırık uçlara dönüşebilir. Saçınızı nasıl şekillendirirseniz şekillendirin bu hasar meydana gelebilir.Isıl Şekillendirme Saçın düzenli olarak ısıyla şekillendirilmesi, zamanla saç kütiküllerine zarar verebilir ve uçların kırılmasına ve hasar görmesine neden olabilir.

Yıpranmış saçlar sağlıklı saçlar gibi işlev görmez; elektrik verir, şişer ve sert görünür. Saçınızı çok sık veya yanlış şampuanla yıkamak Duştan sonra saçınızı yanlış ürünlerle yıkadığınızı fark ederseniz. Çünkü saçınızı çok sık yıkamak veya yanlış şampuan kullanmak da kıvırcık saçların nedenleri arasında sayılabilir. Doğal saç bakımı için nemlendirici bir şampuan ve saç kremi kullanmanızı öneririz.

Burada Pınar Kuarün Önerisi Olan Şampuanlar 2’si 1 arada şampuanı deneyebilirsiniz. Özel formülü sayesinde her bir teli nazikçe kaplar, saçı güçlendirir ve çarpıcı bir parlaklık verir. Hava Durumu Dışarısı nemli olduğunda ve saçınız yeterince nemlenmediğinde, saç kütikülleri şişer ve şekil değiştirmeye başlayarak elektriklenmeye neden olur. Kimyasal Muamele Saç boyama ve perma gibi işlemler, kütikül hasarı nedeniyle saçın kabarmasına neden olabilir.

Saç Kabarması Nasıl Önlenir

Artık kıvırcık saçların nedenlerinin neler olabileceğini biliyorsunuz. Peki kıvırcık saçları nasıl önlersiniz? İşte saçlarınız için evde çözüm olabilecek bazı ipuçları. Sıcak Şekillendirme AletlerindenIsı SınırlayıcıIsı Sınırlayıcı sadece saçınızın sağlığını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda pürüzsüz ve parlak kalmasına da yardımcı olur. Termoform araçları kullanmanız gerekiyorsa, sıcaklığı mümkün olduğu kadar düşük ayarlayın. Saçınızı nemli tutun Kuru saçlar daha kıvırcık olma eğiliminde olduğundan, saçınızı nemli tutmak kabarmayı önlemenin en iyi yollarından biridir.

Saçınızı soğuk suyla yıkayın Saçınızı soğuk suyla yıkayın, saç kütikülünü düzleştirmeye yardımcı olarak saçınızı daha pürüzsüz ve kabarık hale getirir. Tek yapmanız gereken duştan çıkmadan önce saçınıza birkaç saniye soğuk su akıtmak. Böylece duş sonrası saç şişmesi, banyo sonrası saç şişmesi gibi sorunlar yaşanmaz. Saçınızı nazikçe kurulayın Saçın kurumasına genellikle çekme eşlik eder. İster kurumaya bırakın, ister kurutucu kullanın; Saçınızı nazikçe kurutmayı unutmayın. Nazik ve yavaş hareketler saçınızı kolaylaştırır ve olası elektriklenmeyi önler.

Kıvırcık saçlara ne iyi gelir?

Tüm bu bilgilerle kıvırcık saçları nasıl düzeltebilirim? Kırışıklıkları nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Saçınızı soğuk suyla ıslatın. Kıvırcık saçlarınızın hava koşullarından veya tamamen kuru saçlardan kaynaklandığından şüpheleniyorsanız su kurtarıcınızdır. Saçınıza hafifçe su püskürtün ve kabarmanın kaybolmasını izleyin. Styler’ı tekrar kullanın. Saçınıza su püskürtmek elektriklenmeyi gidermek için yeterli değilse, istediğiniz görünümü elde etmek için şekillendirici ürünlerinizi gerektiği gibi kullanabilirsiniz.Serumu deneyin. Serumlar, saç kütikülünü yumuşatmak ve saça kabarık bir his vermek için tasarlanmış saç bakım ürünleridir.

Kısa saçların kabarmaması için ne yapılmalı?

Kısa saçın kıvrılması, şekillendirme sırasında daha büyük bir sorun haline gelebilir. Kısa saçlarınızı kabarmadan kolayca şekillendirmek için yukarıdaki ipuçlarını kullanın.

Pınar bayan kuaförünün tavsiyeleri ile de bu saç kabarmalarından kurtulabilirsiniz

Saç Kabarması Nasıl Önlenir

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Kabarması Nasıl Önlenir

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?