Saç Kırıklıkları Nasıl Önlenir

Saç Kırıklıkları Nasıl Önlenir

Saç Kırıklıkları Nasıl Önlenir Saçlarımızda yapılan çeşitli değişiklikler sonucunda saçlarımız doğal ve güzel görünse de aslında her işlem sonucunda saçlarımız eski hacmini kaybederek uçlarında kırılmalar meydana gelir. Özellikle saçımıza uyguladığımız boyama ve renklendirme gibi değişiklikler saçlarımızda en fazla yıpranmaya neden olan değişikliklerdir.

Bu işlemler sonucunda saç dökülmesi yaşayan kadınlar, saçlarını keserek ve daha sonra çeşitli kimyasal maddeler kullanarak saçlarını uzatmak için çözüm buluyor. Saçınız ne kadar çok aşınırsa, kesim o kadar büyük olur. Yanma ve kırılmaya neden olan faktörler kontrolünüz dışında olsa bile saçınızda oluşabilecek diğer çevresel faktörlerden kendinizi koruyabilirsiniz. Peki bu süreçlerle karşılaşmamak için saç kırılmalarını nasıl önleyebiliriz?

Saç Kırıklarını Önlemenin Çeşitli Yolları

Saçların sağlıklı görünmesi için öncelikle saçın diplerinden başlamalı ve onu beslemelisiniz. Saçınıza hacim kazandırmak için kimyasallarla uğraşmak yerine yenilebilir gıdalarla yapabiliriz. Düzenli bir diyetle saçınızla ilgili olası sorunlardan kaçınabilir ve eskisinden daha da sağlıklı hale getirebilirsiniz. Saçınıza A, B, C, D vitaminleri ve diğer önemli vitaminleri verdiğinizde cildiniz gözenekleri temizleyecek ve ışıltılı bir görünüme kavuşacaktır.

Saç Kırıklıkları Nasıl Önlenir

Kullandığınız fırça nasıl olmalı:

Plastik veya demir saplı taraklar yerine ahşap saplı fırçaları kullanın.Fırçada ne kadar farklı boyutta kıl olursa, saçınız o kadar iyi ve parlak olur.

Saçlarınızı koruyun:

Saçınızı yüksek sıcaklıklardan koruyun. – Saçınız uzunsa uçlarından hafifçe alın ki kırılmasın.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?