Saç Seyrelmesi Durumunda Ne Yapmalısınız

Saç Seyrelmesi Durumunda Ne Yapmalısınız

Saç Seyrelmesi Durumunda Ne Yapmalısınız? Saç Seyrelmesi Durumunda Ne Yapmalısınız? Sağlıklı bir insanda günde 150 saç teline kadar dökülme normal kabul edilir. Saç liflerinin bir ömrü vardır. Her saç ortalama yıl yaşar, dinlenir ve dökülür. Bu döngü tüm hayatım boyunca sürecek. Fakat bazı durumlarda saç dökülmesi artabilir. Saç incelirse ne yapmalı? Kök neden araştırılmalı ve buna göre tedavi planlanmalıdır.

Saç Seyrelmesinin Nedenleri Nelerdir

Saçlar çok fazla dökülürse, zamanla saçlar incelir. Böyle bir durum kişinin itibarı kadar zihinsel dengesini de bozar. Saç dökülmesinin birkaç nedeni vardır. Saç dökülmesine stres, düzensiz beslenme, mat ve kalitesiz ürünlerle saç bakımı, tiroid hormon eksikliği, kronik hastalıklar neden olur. Bazen genetik olabilir.

Patalojik Saç Dökülmesi Nedir

Her saç ömrünün sonuna geldiğinde dökülür ve yerine yeni saçlar çıkar. Saç dökülmesinin normal ve fizyolojik olarak kabul edilebilmesi için saç dökülmesinin 2 aydan fazla sürmemesi gerekir. Saç dökülmeniz 2 aydan uzun sürüyorsa ve yılda 3- kez aynı döngüye sahipseniz mutlaka bir uzmana başvurmalısınız.

Saç Dökülmesinde Tedavi Nasıl Olur

Saç dökülmesi tedavisi doğru ve dengeli beslenme ile başlar. Vitamin açısından zengin bir diyet saç köklerini besler. Diyeti düzelttikten sonra saçlar uygun saç bakım ürünleri ile desteklenmelidir. Son seçenek olan saç mezoterapisi yöntemini deneyebilirsiniz. Bu yöntemle saç köklerine ve saç derisine vitamin, mineral ve antioksidanlar enjekte edilerek saç köklerinin daha iyi beslenmesi sağlanır. Saç mezoterapisi saç dökülmesini önleyerek saçların daha parlak ve canlı olmasını sağlar.

Bir diğer tıbbi yöntem ise scalping dediğimiz yöntemdir. Kişinin kendi kanına özel işlemler uygulanır ve içerdiği maddelerin bir kısmı kafa derisine enjekte edilir. Saçlar incelmeye başlarsa ve bu süre 2 ayı geçerse hemen uygulama daha fazla saç dökülmesini engeller. Saç dökülmesi mevsimsel de olabilir. Ancak mevsimsel saç dökülmesi kısa sürelidir. Saç incelirse ne yapmalı? Saç dökülmesinin sebebini bulup ona göre hareket etmelisiniz.

Saç Seyrelmesi Durumunda Ne Yapmalısınız

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?