Saçlara Ara Makas Attırmanın

Saçlara Ara Makas Attırmanın Faydaları Nelerdir?

Saçlara Ara Makas Attırmanın Faydaları Nelerdir? Saç kesme makinesi, kuaförün çok kalın ve kıvırcık saçları inceltmek için kullandığı bir taktiktir. Adından da anlaşılacağı gibi, saçlar arasındaki demetler görünmez ve görünmez olacak şekilde seyreltilir. Bunun için özel tarak ve makaslar kullanılır. Aslında saça zarar verip vermediği konusunda çok farklı tartışmalar olsa da saç kesmenin bilinen bir zararı yoktur. Kalın ve kaba saçlar için bile çok etkili faydaları vardır. İşte ara makasla kesmenin faydaları? Sorunuzun cevabı.

Saç Derisi Hava Alır Saçlara Ara Makas Attırmanın

Havasız saçlar, saç dökülmesine, kepeklenmeye, yıpranmaya ve hatta mat bir görünüme neden olur. Ne yazık ki, hava eksikliği saç köklerinin yanı sıra saçı da zayıflatır. Kalın saçları kaybetmek ilk başta bir avantaj gibi görünebilir. Fakat belli bir yaştan sonra bu dökülme hızlandığı için önlem alınması gerekir. Orta boy kesme makinesinin devreye girdiği yer burasıdır. Özellikle türban takan bayanlarda saç derisinin ve saçın nefes almasını sağlayan orta boy makaslar çok daha fazla kullanılmaktadır.

Saçlar Daha Kolay Şekil Alır Saçlara Ara Makas Attırmanın

Ne yazık ki çok gür ve kıvırcık saçlara verilen şekil birkaç saat sonra bozulacaktır. Saç ağırlığı saçları yağlı hale getirir ve şeklini çok daha hızlı kaybeder. Elektrifikasyon bunlardan biri. Bununla birlikte, orta boy kesme makineleri ile saçlar inceldikçe ve küçüldükçe, şekillendirmek daha kolaydır. Kalın ve kıvırcık saçları şekillendirmek için saatler harcamanıza gerek yok. Ayrıca verdiğiniz şekil daha uzun süre kalıcı olacaktır. Saçınız daha ince olduğu için daha kısa sürede kuruyacaktır. Kaba ve kalın saçların kuruması saatler sürdüğü için bu durum ortadan kalkar.

Beyaz ve Güçsüz Saçlar Yok Olur

Orta kısım sadece kadınlara uygulanan bir teknik değildir. Erkekler ayrıca zayıf saçlarını güçlendirmek için kesme makinesi kullanabilirler. Çünkü ortadaki kesme makinesini atarsanız, zayıf saçların yerini daha kalın ve daha güçlü saçlar alacaktır. Ayrıca makasın erkek saçına bir diğer etkisi de beyazları yok etmesidir. Bu şekilde daha güçlü ve daha beyaz saçlara sahip olursunuz.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz İve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?